dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražské krimi

Měl ruku v kapse opilého Ukrajince. Kontroloval jsem životní funkce, tvrdil Slovák. Co našel?

Včera krátce před polednem se kriminalisté z druhého oddělení ze Zenklovy ulice vraceli od státního zástupce zpět na služebnu a kousek od tramvajové zastávky Palmovka zahlédli muže, který přicházel ke stromu, pod kterým ležel opilý cizinec, a začal ho prohledávat.

Podezřelý nejprve postával kousek od ležícího muže. Snažil se chovat nenápadně, což se mu moc nedařilo. Neustále se totiž rozhlížel kolem sebe. „Pak v podřepu začal sahat do cizincových kapes u kalhot a v ten moment měl za zády kriminalisty, kteří ho okamžitě zadrželi,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová

Šestatřicetiletý slovensky hovořící muž se nejprve vymlouval, že se bál o život opilce a zkoušel jeho životní funkce, nicméně poté se detektivům přiznal, že mu kapsy opravdu prohledával.

Zadržený putoval na libeňskou služebnu, kde ho následně vyšetřovatel obvinil ze spáchání trestného činu krádeže ve stádiu pokusu a za tento skutek mu tak hrozí až dvouleté vězení.

Policisté pak v dostupných evidencích zjistili, že v minulosti už byl soudně trestaný za znásilnění, z roku 2012 má na svědomí jednu kapesní krádež a v loňském roce předčasně opustil brány věznice jako amnestovaný.

„Opilého jednatřicetiletého Ukrajince pak odvezla záchranná služba na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění, policistům totiž nedokázal odpovídat na jejich otázky a opětovně usínal,“ dodala Jana Rösslerová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru