dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražská kultura

MeetFactory: Nová tvůrčí studia a dílny pro fanoušky výtvarného umění

V sobotu 16. ledna bude zahájena první z dílen nově otevřené MeetF Academy – nové vzdělávací platformy, s níž rozšiřuje svou působnost pražské centrum současného umění MeetFactory. Vedle semestrálního studia malby, kresby a sochařství dostanou zájemci z řad aspirujících studentů uměleckých vysokých škol i amatérských výtvarníků možnost vyzkoušet si nové techniky v rámci víkendových dílen pod vedením zkušených pedagogů, kteří jsou sami nepřehlédnutelnými osobnostmi české výtvarné scény.

Pražská MeetFactory jako jedno z nejprogresivnějších uměleckých center zahajuje novou řadu vzdělávacích a tvůrčích studií pro všechny nadšence výtvarného umění. Nový vzdělávací program MeetF Academy nabídne jak několik semestrálních oborů, tak i jednorázové víkendové tvůrčí dílny pod vedením renomovaných umělců.

Známý výtvarník Filip Černý povede kresbu zaměřenou na zvládnutí základů této techniky, přes níž se student postupně propracuje ke složitějším kompozicím a principům. Studio malby otevře malíř Aldin Popaja, který seznámí frekventanty, jak se základy malířských technik, tak i s vnímáním barevného prostoru a hmoty. Základy sochařství si zájemci budou moct vyzkoušet ve studiu Jana Slovenčíka.

Vedle semestrálního studia nabídne MeetF Academy i jednorázové víkendové dílny, v jejichž rámci si studenti vyzkouší i méně obvyklé výtvarné techniky, jako jsou na příklad airbrush či výroba silikonových forem.

„Jednou z našich deviz je určitě spolupráce se zavedenými a aktivními výtvarníky, kteří jsou sami absolventi výtvarných škol a mají zkušenosti s vedením a výukou. Program odborných dílen chceme navíc každý měsíc obměňovat tak, aby si zájemci mohli vyzkoušet co nejšírší spektrum výtvarných technik. Rádi bychom fascinující svět tvůrčí práce otevřeli naprosto všem, které to láká,” doplňuje ředitelka programu Ivana Junková.

Ke studiu se bude možné přihlásit v průběhu celého semestru. Součástí MeetF Academy budou také dějiny výtvarné kultury, přednášky a pravidelné konzultace, v jejichž rámci budou pozvaní výtvarníci moci zájemcům o studium na vysokých školách dát zpětnou vazbu na jejich práce.

Více informací o programu MeetF Academy a o jednotlivých studiích oborech a dílnách lze nalézt na www.meetfactory/meetfacademy.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru