dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražská kultura

MeetFactory chystá na únor menu složené z vybraných hudebních specialit

Do MeetFactory (Ke sklárně 3213/15, Praha 5 – Smíchov) přijedou v únoru zahrát legendární Alexander Hacke a Danielle de Picciotto, další z hvězd newyorského queer rapu – Khalif Diouf alias Le1f a v české premiéře také indiepopoví Youth Lagoon. 

Alexander Hacke (DE) & Danielle de Picciotto (DE), 6. února


hacke-picciotto-photo-by-gary-isaacs-nahled  

Baskytarista Einstürzende Neubauten Alexander Hacke se společně se svojí družkou Daniellede Picciotto (mj. spoluzakladatelkou berlínského Love Parade) po několika letech vracejí do MeetFactory s novým projektem. Dvojice se vzdala svého berlínského domova a to, co mělo bý tpůvodně18měsíční turné, se rozvinulo v nomádský způsob života, kterýtrvá již pět let. 

Jedním z jeho výsledků je i připravovaná deska Perseverantia (latinsky „výdrž“), na které pracují poslední rok a vyjít by měla v dubnu 2016. Na ní Hacke a de Picciotto kombinují svoje zázemí v rytmickém, industriálním tepání se znovuobjevenou spiritualitou. Valivé beaty a melancholické housle zde dávají vyniknout pouštním dronům, hrdelnímu zpěvu a mluvenému slovu. Ať čekáte cokoliv, tohle bude rozhodně speciální večer! Otevírat bude dark-dronová dvojice Tomáš Palucha. 

http://www.hacke.org/, http://www.danielledepicciotto.com/ 

Le1f (US), 16. února

le1f-nahled

Po Zebra Katzovi a enfant terrible newyorské LGBT scény Mykki Blancovi přijede do MeetFactory další velká hvězda newyorského queer rapu – Khalif Diouf alias Le1f. Tento původně „baleťák” na sebe upoutal už před 4 lety produkováním tracků pro Das Racist a později hostoval na mixtape právě

Mykki Blancovi. Po hraní v show Davida Lettermana, nebo rozmazávaném beefu s Macklemorem vyšla Le1fovi loni v listopadu dlouhohrající prvotina Riot Boi, na které se spolupodíleli mj. Sophie nebo Evian Christ. „Out & proud” Le1f na ní osciluje mezi polohou strašidelného, temného rapu a la Zebra Katz a rozverným gay klučinou, což slibuje koncertně rozjetý večírek.

http://le1f.com/

Youth Lagoon (US) + The Mild High Club (US). 22. února

youth-lagoon-nahled

Teprve 26letý Trevor Powers z Boise v americkém Idahu dělá dream pop pod názvem Youth Lagoon zhruba pět let. Za tu dobu vydal tři kritiky i posluchači skvěle přijaté desky, z nichž poslední Savage Hills Ballroom vyšla na konci září 2015. Na ní Trevor hudebně vyspěla vyšvihnul se do první ligy indiepopového písničkářství. Sami se o tom můžete přesvědčit v pondělí 22. února, kdy Youth Lagoon i s doprovodnou kapelou přijedou premiérově do Prahy. Support pozici obsadí losangelští psychedelici The Mild High Club seskupení kolem jazzově vzdělaného Alexandra Brettina, kteří letos v říjnu vydali svůj dlouhohrající debut Timeline.

http://www.savagehillsballroom.com/


Další články
Nahoru