Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
MediParády 2023, módní přehlídka pracovního oblečení nejen pro pediatry
Módní přehlídkou diváky provedli Martina Hynková Vrbová a Rey Koranteng. Foto: FTN

MediParády 2023, módní přehlídka pracovního oblečení nejen pro pediatry

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) se konal již II. ročník netradiční módní přehlídky pracovního oblečení nejen pro pediatry – MediParáda 2023. Ve spolupráci s nadací Čokoládové děti, o.p.s. převzali nad akcí záštitu nejen FTN, ale i přednostka Pediatrické kliniky 1. LF UK MUDr. Lucie Gonsorčíková, Ph.D. a primářka Odd. dětské neurologie MUDr. Klára Brožová. Akce byla určena nejen pro pediatry a dětské zdravotní sestry, ale i pro ostatní zdravotníky nemocnice.

K vidění byly velice zajímavé a nápadité modely oblečení pro zdravotníky od známé návrhářky Ivany Follové jako při předešlém ročníku. Každý kus byl originál a jednotlivé návrhy padly všem jako šité na míru.

Účast na letošním ročníku byla opravdu vysoká a zúčastnilo se ho mnoho známých osobností z oblasti kultury, ale i z řad zdravotníků. MediParádou 2023 provázeli moderátorka pořadu Sama doma Martina Hynková Vrbová a Rey Koranteng.

Role modelek či modelů se ujaly známé tváře – Vilma Cibulková, Eva Alner, Bára Fišerová a rovněž několik zdravotníků z FTN. 


Autor: Alo

Den zdraví na Budějovické

17. září 2023 v 08:21

Věnujte deset minut svému zdraví. V Praze 4 na Budějovické si  v úterý 19. září můžete nechat změřit tlak, poradit se o výživě a program je připraven i pro děti.

Den zdraví na Poliklinice Prosek

16. září 2023 v 10:11

Poliklinika Prosek pořádá pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka a ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Praha 9 tradiční Den zdraví. Koná se 19. září od 9 do 16 hodin na prostranství před poliklinikou.

Nepatříte k 10 % Čechů s nemocnými ledvinami? Otestujte se zdarma a za pár minut

10. září 2023 v 08:42

Většina lidí má ve svém okolí někoho, kdo trpí chronickým onemocněním ledvin – postihuje totiž každého desátého Čecha, ale mnozí o své nemoci nevědí. Pokud není včas léčena, může vést k nevratnému selhání funkce ledvin, které vyžaduje doživotní dialýzu nebo transplantaci. Většinou je však možné...

Praha v rámci programu v oblasti zdravotnictví podpoří rozvoj paliativní péče

4. září 2023 v 15:22

Rada hl. m Prahy na svém pondělním jednání schválila vyhlášení Programu podpory v oblasti zdravotnictví pro rok 2024. Předpokládaný objem finančních prostředků určených pro tento účel je 67,5 milionů korun. Cílem záměru je prostřednictvím dotací podpora osob dlouhodobě nemocných nebo s postižením...

Další články
Nahoru