Dnes Pondělí - jasno 26°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 27°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Mediální džunglí provede bývalá rozhlasačka
Zlata Biedermannová. Foto: Stephanie Kristl

Mediální džunglí provede bývalá rozhlasačka

Proč o vás novináři nepíšou aneb jak na kvalitní PR je název workshopu, který pořádá přední česká PRistka a bývalá novinářka Zlata Biedermannová už příští týden na Smíchovského náplavce v podniku U jednoho stolu v Praze. Jednodenní akce má za úkol provést účastníky mediální džunglí a naučit je orientovat se a komunikovat s českými novináři.

„Workshop je určený všem, kteří už komunikují s novináři nebo se chtějí dostat do médií. Ať jsou to podnikatelé, tiskoví mluvčí, manageři, sportovci, umělci či zástupci nadací. Všichni mají společný cíl. Dostat své informace k novinářům a těšit se na to, až je otisknou nebo pustí do éteru,“ říká Zlata Biedermannová a dodává, že tomu předchází velká řada procesů. Od napsání kvalitní tiskové zprávy přes správné kontakty na novináře. Jak takové kontakty najít a jak se s novináři propojit tak, aby byl vztah dlouhodobý a efektivní, je také jeden z pilířů workshopu. 

„Tímto workshopem provádím lidi už řadu let pouze dvakrát do roka. Vytvářím ho pro úzkou skupinu zájemců, protože akce je velmi interaktivní. Několik hodin s lidmi pracuji na tom, aby věděli, jak napsat tiskovou zprávu, co má a naopak nemá obsahovat. Jak vytvořit předmět v mailu tak, aby právě jeho poštu novinář otevřel. Jak a čím novináře zaujmout, kde kontakty na ně vyhledat či jak najít svůj osobní příběh,“ popisuje akci Biedermannová.  

Každý workshop má svého VIP hosta. Tentokrát účastníky workshopu o své zkušenosti obohatí šéf Magazínu MFDnes a bestsellerový spisovatel Martin Moravec, jehož knih rozhovorů s Josefem Marešem, Vladimírem Benešem a Davidem Heclem, se  u nás zatím u prodalo více než sto tisíc. 

Zlata Biedermannová je odbornicí na PR. Ve své komunikační agentuře SeenMedia PR se stará a spolupracuje s klienty jako jsou nakladatelský dům Grada, nakladatelství Práh, TOMAS ARSOV. Vytvářela kompletní PR komunikaci pro značky Bílinská kyselka, Zaječická hořká voda, mezinárodní hudební festival Struny podzimu, Bach for all, HEAD, síť Alzheimercenter a další. Její hlas jste mohli slyšet z rádií Impuls, Frekvence 1, Evropa 2 a Českého rozhlasu. Dodnes spolupracuje s některými českými médii, pro které píše cestopisy a odborné články. 

Workshop proběhne ve čtvrtek 22. června od 10 do 16 hodin v podniku U jednoho stolu v Praze. Více informací naleznete zde: https://www.seenmedia.cz/pr-workshopy/proc-o-vas-novinari-nepisou/


Autor: Hla

Procházka: Barvitius a perly Olšanských hřbitovů

Dnes v 09:39

Vydejte se v sobotu 7. října ve 14 hodin a procházku Olšanskými hřbitovy, které patří mezi největší pohřebiště v Čechách.

Praha 9 zve v říjnu do Plzeňky U Brabců

Dnes v 08:49

Koncerty, soutěže, moderovaný program. Plzeňka U Brabců zve na říjnové akce.

Zítra: Svět podle Čapků

Včera v 10:52

V pondělí 2. října se od 18 hodin uskuteční v Prostě Kafe v Kodaňské ulici v Praze 10 Storytelling: Svět podle Čapků.

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

30. září 2023 v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

30. září 2023 v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Další články
Nahoru