Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Mediální džunglí provede bývalá rozhlasačka
Zlata Biedermannová. Foto: Stephanie Kristl

Mediální džunglí provede bývalá rozhlasačka

Proč o vás novináři nepíšou aneb jak na kvalitní PR je název workshopu, který pořádá přední česká PRistka a bývalá novinářka Zlata Biedermannová už příští týden na Smíchovského náplavce v podniku U jednoho stolu v Praze. Jednodenní akce má za úkol provést účastníky mediální džunglí a naučit je orientovat se a komunikovat s českými novináři.

„Workshop je určený všem, kteří už komunikují s novináři nebo se chtějí dostat do médií. Ať jsou to podnikatelé, tiskoví mluvčí, manageři, sportovci, umělci či zástupci nadací. Všichni mají společný cíl. Dostat své informace k novinářům a těšit se na to, až je otisknou nebo pustí do éteru,“ říká Zlata Biedermannová a dodává, že tomu předchází velká řada procesů. Od napsání kvalitní tiskové zprávy přes správné kontakty na novináře. Jak takové kontakty najít a jak se s novináři propojit tak, aby byl vztah dlouhodobý a efektivní, je také jeden z pilířů workshopu. 

„Tímto workshopem provádím lidi už řadu let pouze dvakrát do roka. Vytvářím ho pro úzkou skupinu zájemců, protože akce je velmi interaktivní. Několik hodin s lidmi pracuji na tom, aby věděli, jak napsat tiskovou zprávu, co má a naopak nemá obsahovat. Jak vytvořit předmět v mailu tak, aby právě jeho poštu novinář otevřel. Jak a čím novináře zaujmout, kde kontakty na ně vyhledat či jak najít svůj osobní příběh,“ popisuje akci Biedermannová.  

Každý workshop má svého VIP hosta. Tentokrát účastníky workshopu o své zkušenosti obohatí šéf Magazínu MFDnes a bestsellerový spisovatel Martin Moravec, jehož knih rozhovorů s Josefem Marešem, Vladimírem Benešem a Davidem Heclem, se  u nás zatím u prodalo více než sto tisíc. 

Zlata Biedermannová je odbornicí na PR. Ve své komunikační agentuře SeenMedia PR se stará a spolupracuje s klienty jako jsou nakladatelský dům Grada, nakladatelství Práh, TOMAS ARSOV. Vytvářela kompletní PR komunikaci pro značky Bílinská kyselka, Zaječická hořká voda, mezinárodní hudební festival Struny podzimu, Bach for all, HEAD, síť Alzheimercenter a další. Její hlas jste mohli slyšet z rádií Impuls, Frekvence 1, Evropa 2 a Českého rozhlasu. Dodnes spolupracuje s některými českými médii, pro které píše cestopisy a odborné články. 

Workshop proběhne ve čtvrtek 22. června od 10 do 16 hodin v podniku U jednoho stolu v Praze. Více informací naleznete zde: https://www.seenmedia.cz/pr-workshopy/proc-o-vas-novinari-nepisou/


Autor: Hla

Na Veletrhu vědy se letos představí šest fakult ČVUT

Dnes v 11:19

Veletrh vědy, pořádaný Akademií věd ČR, se od svého prvního ročníku v roce 2015 rozrostl v největší a nejvyhledávanější akci popularizující vědu. ČVUT v Praze se proto letos rozhodlo nabídnout návštěvníkům ukázky činnosti hned šesti ze svých osmi fakult: Fakult stavební, strojní, elektrotechnické,...

Kvásek a jak na něj

Včera v 11:02

Akce v knihovně ve Vikově ulici se koná 27. května v 15 hodin.

V Praze 6 otevře festival Open House patnáct budov

Včera v 07:35

Desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha zpřístupní o víkendu 18. a 19. května 115 budov na území hlavního města, z toho 15 v Praze 6. Vstup do budov je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace.

Oslavte 100 let Umělecké zahrady v Nuslích

Včera ve 03:56

Stálá výstava v Umělecké zahradě bude zahájena 17. května v 17 hodin. Výstava bude k vidění do 31. října.

Praha 15 vyhlásila výběrové řízení na pracovní pozici

16. května 2024 ve 22:02

Městská část Praha 15 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „sociální pracovník OSPOD – OSP".

Otevírání střech 2024

16. května 2024 v 15:50

Slavnostní jízda vozidel – cabrioletů v sobotu 18. května od 10:00 hodin.

Posezení s architekty: Oživení parku Lotyšská

16. května 2024 ve 14:34

Setkání s architekty a zástupci radnice Prahy 6 k parku Lotyšská se koná v sobotu 18. května.

V Praze 9 se bude tančit

16. května 2024 ve 13:29

Začátkem roku proběhlo setkání občanů z rozvojových Vysočan v Colben centru s místostarostkou Kamilou Matějkovou. Tématem byl plácek kolem budovy Afi City a jeho využití.

Přehled plánovaných výluk vody na 21. týden

16. května 2024 ve 12:45

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Vyšehradský hřbitov: Komentovaná prohlídka

16. května 2024 ve 12:14

Poznejte v úterý 28. května v 17 hodin poslední místa odpočinku Karla Čapka, Antonína Dvořáka, Boženy Němcové a dalších. Prohlédněte si jedinečnou galerii náhrobků a významná díla českých sochařů.

Praha 4 zve na knižní malotrh

16. května 2024 v 09:26

Druhý ročník knižního Malotrhu v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Den otevřených lesů

15. května 2024 v 19:59

V sobotu 18. května se koná další ročník Dne otevřených lesů. Otevřené budou i pražské lesy – jako každý den 365 dní v roce. Tentokrát ale na vás podél oblíbených vycházkových tras budou čekat kvízové stezky.

Výstava: Má vlast cestami proměn na Komenského náměstí

15. května 2024 ve 13:35

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 16. května ve 14 hodin na Komenského náměstí v Praze 3 za hudebního doprovodu studentů místní hudební školy.

Další články
Nahoru