Dnes Sobota - obcasny-dest -1°C
Zítra Neděle - zatazeno 1°C
Sobota 4. 12. 2021
Svátek má Barbora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Média nemusí mrzet embargo Hradu. Jeho informace mají váhu jako objasňování prezidentovy virózy, tvrdí Němcová
Večerní pohled na Pražský hrad z promenády pod Strahovským klášterem. Foto: Jan Puci

Média nemusí mrzet embargo Hradu. Jeho informace mají váhu jako objasňování prezidentovy virózy, tvrdí Němcová

Kancelář prezidenta nebude poskytovat informace týdeníku Respekt, serveru Seznam Zprávy, Deníku N a pořadům České televize 168 hodin a Reportéři ČT. Hradu vadí způsob, jímž tato média informují například o kauze čínského dopisu Jaroslavu Kuberovi, o vyšetřování těžby kamene v Lánské oboře či o teroristickém útoku ve Vrběticích. Senátorka Miroslava Němcová (ODS) ve svém komentáři k aktuálně oznámenému postoji Pražského hradu zvolila výrazně ironický tón.  

Neexistuje domácí médium, které by nepsalo o Vrběticích. Podle Němcové byl u této kauzy do očí bijící nesoulad mezi vládou a prezidentem, neuvěřitelné Hamáčkovy nesmysly o cestě do Moskvy, výmysly ministryně spravedlnosti, obcházení a odvolávání Tomáše Petříčka, dosazení Michala Haška na ministerstvo vnitra, podkopávání autority bezpečnostních služeb hlavou státu, lži, mlžení. 

„To vše nám prezident a vláda servírují pod názvem informace. Mají stejnou váhu jako objasňování korunovační virózy, plky o sobotním odchodu prezidentovy cukrovky, o jeho panické prostatě či o nezvedeném psíčkovi Darcym, který v noci záludně schomtá koberec, pročež prezident upadne, zraní si koleno a musí do nemocnice,“ uvedla Němcová. 

„Naštěstí nás hned ujistili, že alkohol za tou patálií nebyl. Nemuseli se namáhat, nikoho by to přece nenapadlo. Všichni víme, že prezidenta skolí pouze viróza nebo domácí mazlíček. Už dlouho umíme číst hradní informace,“ pokračovala.

Ve svém komentáři se vrátila k loňskému úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery. „O celé tragédii obšírně informovala všechna česká a mnohá zahraniční média. Nikoli pouze ta, která dal nyní Hrad na seznam nepřátel. Jaroslav Kubera nezemřel kvůli novinářům. Černé svědomí by měli mít nepřátelé České republiky v čele s jejím prezidentem a jeho českými i čínskými spolupracovníky. Od napsání výhrůžek po smrt předsedy Senátu uběhlo přesně deset dní,“ dodala senátorka. 

Podle ní různý přístup k médiím v Česku je patrný také na kauze těžby kamene v Lánské oboře. „O podivném prodeji 17 tisíc kubíků kamene informovala obsáhle například MF Dnes již v říjnu 2018. Na seznamu nepřátel Hradu se však noviny neocitly,“ sdělila Němcová. 

Kauzou se opět zabývala většina médií, včetně aktuální informace o zatím nepravomocném odsouzení šéfa Lesní správy Lány ke tříletému trestu za manipulaci s veřejnými zakázkami.


Autor: Karel Netolický

Jste hrdinové této doby, vzkázal pražský primátor zdravotníkům

23. listopadu 2021 v 19:12

„Jednotky intenzivní péče a ARO v nemocnicích se plní po celé republice a opět vyvstává nejen problém nedostatku covidových lůžek, ale hlavně nedostatku personálu. Protože se na to někdy zapomíná, všem lidem ve zdravotnictví bych rád veřejně vzkázal: Nebereme Vás jako samozřejmost. Víme, že už...

Další články
Nahoru