Dnes Úterý - obcasny-dest 3°C
Zítra Středa - obcasny-dest 1°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Medek Kopaninský v Galerii Smečky baví a provokuje výstavou, která je průřezem jeho tvorby
8 pro
29 led
Výstavy
Stylizace virtuálního sexu aneb Váhání nad zlatou dírou. Foto(4x): Jan Puci

Medek Kopaninský v Galerii Smečky baví a provokuje výstavou, která je průřezem jeho tvorby

8. 12. 2021 - 29. 1. 2022
Malíř, kolážista, restaurátor a spisovatel Ivo Medek Kopaninský vystavuje v Galerii Smečky průřez svou tvorbou. Jeho koláže, malby, kresby, asambláže, plastiky a další díla lze vidět do 29. ledna, kdy expozice Nejen nůžkami… končí. Pětaosmdesátiletý autor zve i na komentované prohlídky, které se uskuteční ještě dvě.  

Medek Kopaninský, který je nepřehlédnutelnou postavou české výtvarné scény od 60. let minulého století do současnosti, má ve své výtvarné činnosti široký záběr. A právě výstava v Galerii Smečky je průřezem jeho tvorby.

medek-kopaninsky-4

Ivo Medek Kopaninský před obrazem Můj ciferník. V pozadí je kovová plastika s názvem Hlava, na kterou si nutno došlápnout. 

„Výstavu jsem udělal ke svým pětaosmdesátinám jako odpor vůči nálepce pouhý kolážista. Jsou tu i dřevořezby, asambláže, kovové plastiky, stamp art, papel picado a další techniky, kterými se zabývám. Je to průřez mou tvorbou, ale ve zredukované formě,“ sdělil serveru Pražský patriot autor.

medek-kopaninsky-2

Korsující korsický model, smíšená technika, 2001

Ve všech svých technikách uplatňuje značnou dávku černého humoru, sarkasmu a ironie, mnohdy reagující na historické a politické události i osobnosti a na současné situace. 

Proto lze doporučit komentovanou prohlídku výstavy s jejím autorem, kdy jednotlivá díla vtipně popisuje, díky čemuž si návštěvník uvědomí řadu souvislostí. Jedna prohlídka s Kopaninským se uskuteční ve čtvrtek 20. ledna v 15 hodin, druhá ve stejný čas v sobotu 29. ledna, tedy v poslední den výstavy.

medek-kopaninsky-3

Švýcarský totem (výřez), koláž, podmalba, 2002

Expozici lze navštívit samozřejmě i samostatně od úterý do neděle, vždy od 10 do 18 hodin.

Kde: Galerie Smečky, Ve Smečkách 24, Praha 1

Kdy: do 29. ledna

Děti, studenti, senioři od 65 let a ZTP mají vstup zdarma, stejně jako držitelé Zákaznické karty Pražské plynárenské, ostatní zaplatí 50 korun.


Autor: Jan Puci

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

Dnes v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

Barva, fantazie a experiment dětí. Výstava na radnici

4. prosince 2022 v 18:07

V budově radnice Prahy 11 v Ocelíkově ulici se od 2. prosince do 1. ledna 2023 koná výstava žáků ZŠ Donovalská s názvem Barva, fantazie a experiment dětí.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Vánoční zvyky a starobylé dekorace

1. prosince 2022 v 08:54

Výstavu najdete v Botanické zahradě Na Slupi do 1. ledna.

Tip z Divadla Viola: Výstava Obrazy Markéty Mazancové

30. listopadu 2022 v 06:17

Předsálí Divadla Viola v centru Prahy je nejen příjemným místem k posezení, ale především dějištěm pravidelných výstav děl renomovaných umělců. Od 3. prosince do začátku nového roku svou tvorbu na výstavě Obrazy představí Markéta Mazancová.

Botanica – Karel Štědrý / Jakub Berdych / Kristýna Šnajdrová

26. listopadu 2022 v 19:11

Vernisáž výstavy, která probudí vaše smysly. Obrazy Karla Štědrého, objekty Jakuba Berdycha a floristické instalace Kristýny Šnajdrové společně tvoří silnou výtvarnou kompozici, v níž čas existuje pouze pro ty, kteří v něj věří.

Dubajské EXPO v Praze

25. listopadu 2022 v 10:10

Abstraktní umění, malby, sochy ze skla. To všechno návštěvníky čeká na výstavě EXPOFlashback Dubai 2020. Galerie Kroupa svým návštěvníkům umožní zažít alespoň část slavného dubajského EXPO. 

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Bohumil Míra a Milan Míšek: silná dvojka českého designu

24. listopadu 2022 v 07:30

Národní technické muzeum otevírá první retrospektivní výstavu věnovanou ojedinělému tvůrčímu tandemu designérů, fungujícího v šedesátých letech a na počátku sedmdesátých let minulého století. Bohumil Míra a Milan Míšek rozvinuli např. pozoruhodnou designérskou tvorbu pro několik závodů podniku...

Nahlédněte do historie země skrze malby, objekty a fotografie

22. listopadu 2022 v 06:43

Výstava Geometria naturalis sleduje dlouhodobé kurátorské zaměření Jana Dotřela a galerie Kvalitář, na interdisciplinární propojování umění a vědy. Skupinová výstava s podtitulem “A Chapter from Crystallography” se zaměřuje se na fascinující svět krystalů, přírodní geometrii a geologický čas skrze...

Pavel Baňka vystavuje v Jungmannově ulici

21. listopadu 2022 v 10:55

Fotograf Gallery v Jungmannově ulici připravila výstavu Pavla Baňky s názvem Fotograf(ové) tady dole i tam nahoře.

Další články
Nahoru