dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Mazací kabriolet na pražských kolejích už má svou píseň, poslechněte si ji
Mazací tramvaj. Foto: archiv DPP

Mazací kabriolet na pražských kolejích už má svou píseň, poslechněte si ji

Pelhřimovská kapela 2MS zveřejnila nahrávku své nejnovější písně. Ta pojednává o pražské mazací tramvaji, která se v posledních týdnech stala fenoménem.

Mazací tramvaj je speciálně upravený vůz tramvaje T3, který jezdí pražskými ulicemi už od začátku roku. Úkolem této tramvaje je aplikovat na koleje speciální mazací směs, díky které pak dochází při průjezdu běžných tramvajových linek ke snížení hluku i opotřebení kol vozidel a kolejnic.

Oranžová tramvaj, která svým netypickým tvarem připomíná kabriolet, je svého druhu jediná v metropoli, a proto je poměrně těžké ji potkat. To je ostatně nejspíš také důvod, proč se stala takovým fenoménem. Na Facebooku už má mazací tramvaj přes pět tisíc fanoušků, kteří zde denně sdílejí další a další fotky a svá selfie s populární „mazací“.

Několika snímky se na sociální síti pochlubil i řidič mazací tramvaje Aleš Fořt. Tomu od té doby nejeden fanoušek mazací tramvaje závidí, že jedině on je tím vyvoleným, kdo se může unikátní tramvají vozit.

Kult mazací tramvaje zpracovává i nová píseň kapely 2MS. Tu si mohou zájemci poslechnout na profilu kapely na Bandzone nebo na Youtube.

 

2MS je dvoučlenné uskupení z Pelhřimova, které hraje akustickou hudbu více či méně překračující hranice folku. Sestává ze zpěváka (Jakub Marek), zpěvačky (Hana Minářů) a kytary.

V roce 2013 kapela zvítězila s písní Dřevěná v autorské soutěži oblastního kola Porty a zúčastnila se i jejího mezinárodního finále. V březnu 2014 představili 2MS své první demo CD. Obsahuje 13 písní. Na přelomu let 2014 a 2015 se kapela účastnila další soutěže – tentokrát hitparády Rozjezd. V ní se s písní O rozmačkaných jeřabinách udržela díky hlasům fanoušků čtyři měsíce.

Kapela si během své existence zahrála na několika festivalech, vystupuje v klubech i na nejrůznějších regionálních akcích (v rodném Pelhřimově, ale i třeba na Staroměstském náměstí v Praze).

Čtěte také:

Praha testuje mazací tramvaj. Měla by pomáhat kolejím a snižovat hlučnost dopravy


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru