Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Maxijedlík steakový fofr nezopakoval, chuť si chce spravit v Máslovicích
Steak zapíjel Maxijedlík jablečným džusem. Foto: Jan Puci

Maxijedlík steakový fofr nezopakoval, chuť si chce spravit v Máslovicích

Jaroslav Němec zvaný Maxijedlík se ročně zúčastní zhruba čtyř desítek soutěží a výzev, které se týkají pojídání jídel na čas. K prvnímu letošnímu hecu přijel v polovině ledna do Prahy, kde chtěl překonat svůj výkon z loňského podzimu, kdy snědl kilogramový steak z hovězí svíčkové za sedm minut. Zlepšit se mu nepodařilo, na vítěznou vlnu se proto chce vrátit nadcházející víkend v Máslovicích nedaleko metropole, kde bude obhajovat loňské prvenství v pojídání jitrnic. Server Pražský patriot o tom informoval sám Maxijedlík.

V polovině loňského října Maxijedlík dorazil do Prahy a v jedné restauraci na Starém Městě si nechal donést středně propečený hovězí steak, který po tepelné úpravě vážil kilogram. Flákotu stihl spořádat ze sedm minut a devět vteřin. „Zdržovalo mě krájení, jinak by byl můj čas tak o dvě minuty lepší,“ glosoval tehdy.

Po čtvrt roce se vrátil na stejné místo a během třetí lednové neděle měl ambici svůj výkon zlepšit. Maso si nakrájel a věřil si. Za loňským výkonem však naopak zaostal, se steakem se potýkal třináct minut.

„Posledně jsem to polykal, nyní víc kousal a to byla chyba. Zdržovalo mě to a už v průběhu výkonu mě hrozně bolely panty. Škoda, poučení pro příště. Maso si nechám víc propéct,“ neskrýval zklamání.

To zaháněl na týdenní dovolené v Egyptě, ale nyní už je zpět a těší se na další výzvy. Ta první přijde v sobotu 28. ledna, kdy se chystá na zabijačku a masopust ve středočeských Máslovicích. V Pravé poledne tam bude tradiční soutěž v pojídání jitrnic.

Loni na stejné akci borec z Bystré u Poličky v konkurenci dalších pěti jedlíků dosáhnul nejlepšího výkonu. Úkolem bylo během pětiminutového intervalu spořádat co nejvíc jitrnic. Maxijedlík jich snědl devět a půl, druhý nejlepší účastník klání spořádal polovinu. Proto je považován za favorita. „Věřím si a těším se. V Máslovicích bývá super atmosféra, lidé při soutěži fandí, bývají tam i zástupci médií. To vše mě vyburcuje," dodal.


Autor: Jan Puci

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru