Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Maxijedlík steakový fofr nezopakoval, chuť si chce spravit v Máslovicích
Steak zapíjel Maxijedlík jablečným džusem. Foto: Jan Puci

Maxijedlík steakový fofr nezopakoval, chuť si chce spravit v Máslovicích

Jaroslav Němec zvaný Maxijedlík se ročně zúčastní zhruba čtyř desítek soutěží a výzev, které se týkají pojídání jídel na čas. K prvnímu letošnímu hecu přijel v polovině ledna do Prahy, kde chtěl překonat svůj výkon z loňského podzimu, kdy snědl kilogramový steak z hovězí svíčkové za sedm minut. Zlepšit se mu nepodařilo, na vítěznou vlnu se proto chce vrátit nadcházející víkend v Máslovicích nedaleko metropole, kde bude obhajovat loňské prvenství v pojídání jitrnic. Server Pražský patriot o tom informoval sám Maxijedlík.

V polovině loňského října Maxijedlík dorazil do Prahy a v jedné restauraci na Starém Městě si nechal donést středně propečený hovězí steak, který po tepelné úpravě vážil kilogram. Flákotu stihl spořádat ze sedm minut a devět vteřin. „Zdržovalo mě krájení, jinak by byl můj čas tak o dvě minuty lepší,“ glosoval tehdy.

Po čtvrt roce se vrátil na stejné místo a během třetí lednové neděle měl ambici svůj výkon zlepšit. Maso si nakrájel a věřil si. Za loňským výkonem však naopak zaostal, se steakem se potýkal třináct minut.

„Posledně jsem to polykal, nyní víc kousal a to byla chyba. Zdržovalo mě to a už v průběhu výkonu mě hrozně bolely panty. Škoda, poučení pro příště. Maso si nechám víc propéct,“ neskrýval zklamání.

To zaháněl na týdenní dovolené v Egyptě, ale nyní už je zpět a těší se na další výzvy. Ta první přijde v sobotu 28. ledna, kdy se chystá na zabijačku a masopust ve středočeských Máslovicích. V Pravé poledne tam bude tradiční soutěž v pojídání jitrnic.

Loni na stejné akci borec z Bystré u Poličky v konkurenci dalších pěti jedlíků dosáhnul nejlepšího výkonu. Úkolem bylo během pětiminutového intervalu spořádat co nejvíc jitrnic. Maxijedlík jich snědl devět a půl, druhý nejlepší účastník klání spořádal polovinu. Proto je považován za favorita. „Věřím si a těším se. V Máslovicích bývá super atmosféra, lidé při soutěži fandí, bývají tam i zástupci médií. To vše mě vyburcuje," dodal.


Autor: Jan Puci

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru