Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Maxijedlík steakový fofr nezopakoval, chuť si chce spravit v Máslovicích
Steak zapíjel Maxijedlík jablečným džusem. Foto: Jan Puci

Maxijedlík steakový fofr nezopakoval, chuť si chce spravit v Máslovicích

Jaroslav Němec zvaný Maxijedlík se ročně zúčastní zhruba čtyř desítek soutěží a výzev, které se týkají pojídání jídel na čas. K prvnímu letošnímu hecu přijel v polovině ledna do Prahy, kde chtěl překonat svůj výkon z loňského podzimu, kdy snědl kilogramový steak z hovězí svíčkové za sedm minut. Zlepšit se mu nepodařilo, na vítěznou vlnu se proto chce vrátit nadcházející víkend v Máslovicích nedaleko metropole, kde bude obhajovat loňské prvenství v pojídání jitrnic. Server Pražský patriot o tom informoval sám Maxijedlík.

V polovině loňského října Maxijedlík dorazil do Prahy a v jedné restauraci na Starém Městě si nechal donést středně propečený hovězí steak, který po tepelné úpravě vážil kilogram. Flákotu stihl spořádat ze sedm minut a devět vteřin. „Zdržovalo mě krájení, jinak by byl můj čas tak o dvě minuty lepší,“ glosoval tehdy.

Po čtvrt roce se vrátil na stejné místo a během třetí lednové neděle měl ambici svůj výkon zlepšit. Maso si nakrájel a věřil si. Za loňským výkonem však naopak zaostal, se steakem se potýkal třináct minut.

„Posledně jsem to polykal, nyní víc kousal a to byla chyba. Zdržovalo mě to a už v průběhu výkonu mě hrozně bolely panty. Škoda, poučení pro příště. Maso si nechám víc propéct,“ neskrýval zklamání.

To zaháněl na týdenní dovolené v Egyptě, ale nyní už je zpět a těší se na další výzvy. Ta první přijde v sobotu 28. ledna, kdy se chystá na zabijačku a masopust ve středočeských Máslovicích. V Pravé poledne tam bude tradiční soutěž v pojídání jitrnic.

Loni na stejné akci borec z Bystré u Poličky v konkurenci dalších pěti jedlíků dosáhnul nejlepšího výkonu. Úkolem bylo během pětiminutového intervalu spořádat co nejvíc jitrnic. Maxijedlík jich snědl devět a půl, druhý nejlepší účastník klání spořádal polovinu. Proto je považován za favorita. „Věřím si a těším se. V Máslovicích bývá super atmosféra, lidé při soutěži fandí, bývají tam i zástupci médií. To vše mě vyburcuje," dodal.


Autor: Jan Puci

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Dnes v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru