Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Maxijedlík snědl za čtyři minuty 2,4 kilogramu marmelády
Maxijedlík (uprostřed) a jeho soupeři. Bojovali srdnatě, ale neměli šanci. Foto: Petr Knižátek

Maxijedlík snědl za čtyři minuty 2,4 kilogramu marmelády

Jaroslav Němec zvaný Maxijedlík je v Česku nejznámější jedlík. Ročně absolvuje po celé zemi desítky soutěží v pojídání různých jídel a pravidelně vítězí. Nejinak tomu bylo i včera, kdy se zúčastnil soutěže v pojídání marmelády. Server Pražský patriot o tom informoval sám Němec.

Na statku v Bezděkově u Úsova se včera konal Levandulový festival. Součástí programu byl i pokus o rekord v pojídání jahodové marmelády s levandulí. Dorazil i Maxijedlík, který opět ukázal, že nemá v Česku konkurenci. 

„Vyhrál jsem, a navíc vytvořil rekord. Za čtyři minuty jsem spořádal skoro dva a půl kilogramu marmelády,“ pochlubil se. „Byla moc dobrá, kdyby se soutěžilo delší čas, jedl bych dál,“ usmál se.

Seznam všech úspěchů v soutěžích by byl u Jaroslava Němce velmi dlouhý. Opakovaně třeba vyhrál soutěže v pojídání bramborových knedlíků s uzeným masem a se zelím.

Mezi jeho další úspěchy patří například vítězství v hořické soutěži v pojídání hotdogů na čas.

Pojídá sladké i slané, od ovocných knedlíků, přes chilli až po natvrdo vařená vejce, kterých se zavázanýma rukama za zády snědl během dvou minut 24 a půl. Tímto výkonem, při kterém navíc vše zapíjel syrovými vajíčky, se stal světovým rekordmanem.

V uplynulých dvou letech kvůli covidové pandemii, kdy se řada akcí zrušila, musel zpomalit. Letos ja však opět v ráži. Do sbírání vavřínů se pustil hned v lednu, kdy dorazil do Máslovic u Prahy na zabijačku a během pěti minut snědl 9 a půl jitrnice, které vážily dohromady téměř dva kilogramy.

Během léta má napilno, k vidění je na různých lokálních festivalech. „Někdy jedu za jídlem třeba 200 kilometrů. Občas stihnu jíst na čas i dvakrát během jednoho dne, když to není moc daleko od sebe,“ sdělil.    

Čekali byste, že je Maxijedlík obézní, nebo má alespoň „pár“ kilogramů navíc? Ani náhodou, při výšce 176 centimetrů váží 74 kilogramů.

„Mám výtečný metabolismus, tělo vše hned spálí. Chodím na preventivní prohlídky k lékaři. I když máme v rodině dědičně zvýšený cholesterol, já mám tyto a další hodnoty v pořádku,“ dodal.


Autor: Jan Puci

Praha 15: Švehlova cesta 2024

8. dubna 2024 v 08:14

U příležitosti výročí narození hostivařského rodáka zve Praha 15 na procházku po stopách Antonína Švehly.

Třicet let Prahy 15: Výstava pod širým nebem

3. dubna 2024 v 08:10

Venkovní výstavu k 30. výročí vzniku Prahy 15 můžete vidět v parku v Holoubkovské ulici od dnešního dne do 20. června.

House of Lobkowicz zahajuje sezónu

28. března 2024 v 06:47

Velikonoce se obyčejně nesou ve znamení klidných svátečních dní. To neplatí pro pamětihodnosti organizace House of Lobkowicz, jejichž brány budou po celé velikonoční svátky otevřeny všem turistům a milovníkům historie a umění.

Nový koncept programů pro Pražany nabídne tematické workshopy, kvízy i netradiční vycházky

1. února 2024 v 07:40

Oficiální průvodcovské služby Prahy a vzdělávací aktivity pod hlavičkou Pragensia viva zavádí nový systém plánování programu pro veřejnost. Každé tři měsíce obmění stěžejní téma, které promítne do všech svých aktivit od vlastivědných vycházek, přednášek až po workshopy. Cílem je představit Prahu...

Letiště Praha ocenilo nejlepší aerolinky za loňský rok

29. ledna 2024 v 07:05

Letiště Praha již potřetí ocenilo nejlepší aerolinky za uplynulý rok. Titul Nejvíce rozvíjející se dopravce získala nízkonákladová společnost Ryanair. Nejefektivnějším dopravcem s ohledem na provoz byla společnost Finnair. Titul Environmentálně nejzodpovědnější dopravce získala aerolinka easyJet....

Další články
Nahoru