Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 6°C
Pondělí 27. 3. 2023
Svátek má Dita
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Maxijedlík snědl za čtyři minuty 2,4 kilogramu marmelády
Maxijedlík (uprostřed) a jeho soupeři. Bojovali srdnatě, ale neměli šanci. Foto: Petr Knižátek

Maxijedlík snědl za čtyři minuty 2,4 kilogramu marmelády

Jaroslav Němec zvaný Maxijedlík je v Česku nejznámější jedlík. Ročně absolvuje po celé zemi desítky soutěží v pojídání různých jídel a pravidelně vítězí. Nejinak tomu bylo i včera, kdy se zúčastnil soutěže v pojídání marmelády. Server Pražský patriot o tom informoval sám Němec.

Na statku v Bezděkově u Úsova se včera konal Levandulový festival. Součástí programu byl i pokus o rekord v pojídání jahodové marmelády s levandulí. Dorazil i Maxijedlík, který opět ukázal, že nemá v Česku konkurenci. 

„Vyhrál jsem, a navíc vytvořil rekord. Za čtyři minuty jsem spořádal skoro dva a půl kilogramu marmelády,“ pochlubil se. „Byla moc dobrá, kdyby se soutěžilo delší čas, jedl bych dál,“ usmál se.

Seznam všech úspěchů v soutěžích by byl u Jaroslava Němce velmi dlouhý. Opakovaně třeba vyhrál soutěže v pojídání bramborových knedlíků s uzeným masem a se zelím.

Mezi jeho další úspěchy patří například vítězství v hořické soutěži v pojídání hotdogů na čas.

Pojídá sladké i slané, od ovocných knedlíků, přes chilli až po natvrdo vařená vejce, kterých se zavázanýma rukama za zády snědl během dvou minut 24 a půl. Tímto výkonem, při kterém navíc vše zapíjel syrovými vajíčky, se stal světovým rekordmanem.

V uplynulých dvou letech kvůli covidové pandemii, kdy se řada akcí zrušila, musel zpomalit. Letos ja však opět v ráži. Do sbírání vavřínů se pustil hned v lednu, kdy dorazil do Máslovic u Prahy na zabijačku a během pěti minut snědl 9 a půl jitrnice, které vážily dohromady téměř dva kilogramy.

Během léta má napilno, k vidění je na různých lokálních festivalech. „Někdy jedu za jídlem třeba 200 kilometrů. Občas stihnu jíst na čas i dvakrát během jednoho dne, když to není moc daleko od sebe,“ sdělil.    

Čekali byste, že je Maxijedlík obézní, nebo má alespoň „pár“ kilogramů navíc? Ani náhodou, při výšce 176 centimetrů váží 74 kilogramů.

„Mám výtečný metabolismus, tělo vše hned spálí. Chodím na preventivní prohlídky k lékaři. I když máme v rodině dědičně zvýšený cholesterol, já mám tyto a další hodnoty v pořádku,“ dodal.


Autor: Jan Puci

innogy Karta zajištuje slevy ve skiareálech

22. ledna 2023 ve 21:07

innogy Karta zajišťuje ve všech třinácti partnerských skiareálech innogy dvacetiprocentní slevu na jednodenní skipas pro dospělého a desetiprocentní slevu na rodinné skipasy nebo skipasy pro děti.

Další články
Nahoru