Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Čtvrtek 6. 10. 2022
Svátek má Hanuš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Maxijedlík snědl za čtyři minuty 2,4 kilogramu marmelády
Maxijedlík (uprostřed) a jeho soupeři. Bojovali srdnatě, ale neměli šanci. Foto: Petr Knižátek

Maxijedlík snědl za čtyři minuty 2,4 kilogramu marmelády

Jaroslav Němec zvaný Maxijedlík je v Česku nejznámější jedlík. Ročně absolvuje po celé zemi desítky soutěží v pojídání různých jídel a pravidelně vítězí. Nejinak tomu bylo i včera, kdy se zúčastnil soutěže v pojídání marmelády. Server Pražský patriot o tom informoval sám Němec.

Na statku v Bezděkově u Úsova se včera konal Levandulový festival. Součástí programu byl i pokus o rekord v pojídání jahodové marmelády s levandulí. Dorazil i Maxijedlík, který opět ukázal, že nemá v Česku konkurenci. 

„Vyhrál jsem, a navíc vytvořil rekord. Za čtyři minuty jsem spořádal skoro dva a půl kilogramu marmelády,“ pochlubil se. „Byla moc dobrá, kdyby se soutěžilo delší čas, jedl bych dál,“ usmál se.

Seznam všech úspěchů v soutěžích by byl u Jaroslava Němce velmi dlouhý. Opakovaně třeba vyhrál soutěže v pojídání bramborových knedlíků s uzeným masem a se zelím.

Mezi jeho další úspěchy patří například vítězství v hořické soutěži v pojídání hotdogů na čas.

Pojídá sladké i slané, od ovocných knedlíků, přes chilli až po natvrdo vařená vejce, kterých se zavázanýma rukama za zády snědl během dvou minut 24 a půl. Tímto výkonem, při kterém navíc vše zapíjel syrovými vajíčky, se stal světovým rekordmanem.

V uplynulých dvou letech kvůli covidové pandemii, kdy se řada akcí zrušila, musel zpomalit. Letos ja však opět v ráži. Do sbírání vavřínů se pustil hned v lednu, kdy dorazil do Máslovic u Prahy na zabijačku a během pěti minut snědl 9 a půl jitrnice, které vážily dohromady téměř dva kilogramy.

Během léta má napilno, k vidění je na různých lokálních festivalech. „Někdy jedu za jídlem třeba 200 kilometrů. Občas stihnu jíst na čas i dvakrát během jednoho dne, když to není moc daleko od sebe,“ sdělil.    

Čekali byste, že je Maxijedlík obézní, nebo má alespoň „pár“ kilogramů navíc? Ani náhodou, při výšce 176 centimetrů váží 74 kilogramů.

„Mám výtečný metabolismus, tělo vše hned spálí. Chodím na preventivní prohlídky k lékaři. I když máme v rodině dědičně zvýšený cholesterol, já mám tyto a další hodnoty v pořádku,“ dodal.


Autor: Jan Puci

Desatero zodpovědného turisty: Jak se chovat (nejen) při návštěvě národního parku?

12. srpna 2022 v 15:56

Každý z nás se alespoň čas od času ocitne v roli turisty – ať už se vydáme do zahraničí za poznáváním odlišné kultury, nebo zůstaneme v tuzemsku a volný čas vyplníme například návštěvou zámku či národního parku. Ačkoliv se od sebe různé turistické oblasti velmi liší, chování turistů by se vždy...

Víte, jaký je rozdíl mezi národním parkem a chráněnou krajinnou oblastí?

29. července 2022 v 06:32

Teplé letní počasí přímo vybízí k výletům do okolí. A není divu. Vždyť kde jinde najdeme tolik přírodních i historických krás než u nás v Česku? Až se tedy příště vydáte do útrob zdejších lesů, luhů a hájů, všimněte si, že velká řada z nich spadá pod zvláště chráněná území, tedy oblasti, které si...

Tip na výlet: Festival ve Slavonicích nabídne filmy i hudbu

28. července 2022 v 10:27

V renesančních Slavonicích se letos od 3. do 7. srpna koná festival Slavonice Fest.

innogy point uvede další talk show s filmovými tvůrci

6. července 2022 ve 13:51

Návštěvníci 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary si mohou dnes od 16 hodin poslechnout v innogy pointu na Mlýnské kolonádě další talk show, dorazí tvůrci filmu Srdce na dlani – Martin Horský a Jana Pidrmanová. Už v 15 hodin bude na kolonádě vystoupení vozíčkářů, návštěvníci...

Talk show a hudební vystoupení na Mlýnské kolonádě

3. července 2022 ve 14:12

Návštěvníci 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary si mohou dnes od 16 hodin poslechnout v innogy pointu na Mlýnské kolonádě talk show k filmu Poslední závod. Zúčastní se jí Marek Adamczyk, Martina Knoblochová, Jan Hájek a Ondřej Beránek. Příchozí si mohou vyzkoušet dabing,...

Jednou nohou v přírodě. Podle čeho vybrat kemp na poslední chvíli?

22. června 2022 ve 20:37

Nemáte stále vyřešenou letní dovolenou? Co letos zkusit pobyt v kempu?  Nezruinuje vaši peněženku, budete v bezprostředním kontaktu s přírodou a díky pestré nabídce zažijete zábavu podle vašeho gusta. Určitě nebudete litovat, jen si předem zjistěte, co od kempu...

Další články
Nahoru