Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Maxijedlík snědl za sedm minut kilogramový steak, zajedl ho trdelníkem se šlehačkou
Maxijedlík dostal hlad, a tak snědl kilogramový steak. Trvalo mu to sedm minut. Foto: se svolením Jaroslava Němce

Maxijedlík snědl za sedm minut kilogramový steak, zajedl ho trdelníkem se šlehačkou

Jaroslav Němec zvaný Maxijedlík už několik let udivuje návštěvníky různých akcí po celém Česku svými výkony v pojídání všeho možného na čas. Včera v centru Prahy spořádal kilogram vážící steak za sedm minut, chvílí po tom „se dojedl“ trdelníkem se šlehačkou.

„Jel jsem do Prahy na natáčení scény seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 a v historickém centru jsem si vzpomněl, že někde kolem Můstku je podnik, který lidem udělá kilový steak, za který nemusíte platit, když ho sníte během patnácti minut. Měl jsem hlad, tak jsem šel do toho,“ uvedl.

Bylo teprve čtvrt hodiny před polednem, když si nechal na stůl donést kilogramovou flákotu masa. Středně propečenou a na jeho přání pikantnější. Aby to vypadalo lépe na fotkách, nenechal jsem si maso nakrájet. Musel jsme se zdržovat krájením, jinak by byl můj čas tak o dvě minuty lepší,“ řekl.

maxijedlik-steak-clanek

Maxijedlík v ráži. Foto: se souhlasem J. Němce

I tak se určitě nemusel za výkon stydět, maso spořádal s velkou rezervou, trvalo mu to 7 minut a devět vteřin navrch. „Kdybych to nezvládnul do čtvrt hodiny, tak by mi podle pravidel soutěže propadla třítisícová kauce. Naštěstí jsem to zvládnul a najedl se,“ usmál se.

Velká porce masa ho však zcela nezasytila, cestou na natáčení seriálu si dal trdelník se šlehačkou. „Pak už jsem byl v pohodě, tak akorát,“ podotkl. Zhruba za půl roku se prý do Prahy vrátí, aby vlastní rekord v restauraci překonal. „Myslím, že bych to mohl zvládnout sníst za pět minut,“ odhadl.

Němec alias Maxijedlík se do Prahy vrátil zhruba po měsíci. Na začátku září se mu na Burgerfestu podařilo překonat vlastní rekord v pojídání nejsmradlavějšího jídla světa Surströmming.

„Šlo o to sníst celý obsah plechovky včetně nálevu. To se mi zatím podařilo jako jedinému člověku na světě v rekordním čase,“ popsal serveru Pražský patriot Němec.„Svůj vlastní srpnový rekord jsem překonal o dvě minuty. Čas snězení byl jedna minuta a 24 vteřin,“ pochlubil se.

Surströmming je zkvašené rybí maso, které je v Guinnessově knize rekordů zapsané jako nejsmradlavější jídlo světa. „Smrdí jako zkažené přesolené maso. Chutově hrozné, okamžitě vás to natáhne na zvracení. Snědl jsem celou plechovku i s kostmi a navrch vypil i lák,“ popsal borec.

Maxijedlíkovy úspěchy

Seznam všech úspěchů v soutěžích je u Jaroslava Němce velmi dlouhý. Opakovaně třeba vyhrál soutěže v pojídání bramborových knedlíků s uzeným masem a se zelím. Mezi jeho další úspěchy patří například vítězství v hořické soutěži v pojídání hotdogů na čas. Letos v létě na statku v Bezděkově u Úsova za čtyři minuty spořádal skoro dva a půl kilogramu marmelády, což byl rekord.

„Soutěžím už 18 let, baví mě to, je pro mě adrenalin pozorovat soupeře, jak se mnou bojují. Někdy jedu za jídlem třeba 200 kilometrů. Občas stihnu jíst na čas i dvakrát během jednoho dne, když to není moc daleko od sebe,“ dodal.


Autor: Jan Puci

Velká výstava bezobratlých

Včera v 06:15

Výstava v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zahrnuje tři okruhy: fotografické panely s obrázky bezobratlých, pobytové stopy a trvalé preparáty (požerky, hálky, hnízda, sušené exempláře) a především expozice velkého počtu živých...

Hard Rock Cafe oslaví 52. narozeniny

26. května 2023 v 18:22

První Hard Rock Cafe bylo otevřeno 14. června 1971 na adrese 150 Old Park Lane, Hyde Park v Londýně a jeho majiteli byli dva Američané, Isaac Tigrett a Peter Morton. Uskutečnili tím svůj sen spojit poctivé americké jídlo, skvělou muziku a memorabilia hudebních hvězd. Značka se za dobu své...

Do konce května nepoteče voda v těchto ulicích

26. května 2023 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 9: Noc kostelů na Proseku

26. května 2023 v 10:27

V pátek 2. června se v rámci akce Noc kostelů můžete podívat do kostela sv. Václava na Proseku. Připraveny jsou přednášky, koncerty a na farní zahradě program pro rodiny.

Praha 4 ocenila emeritní zaměstnance ve školství

26. května 2023 v 09:28

V první polovině května se sešli nominovaní zaměstnanci školských zařízení zřizovaných Prahou 4, aby slavnostně převzali ocenění za svoji celoživotní práci a přínos v oblasti školství a vzdělávání. Oceněné doprovázely zvuky harfy a odnášeli si jak pamětní list, tak...

Červnové letní kino v Kasárnách Karlín

26. května 2023 v 08:51

Letní kino se znovu vrací do Kasáren Karlín. Startuje už ve čtvrtek 1. června projekcí populárního českého filmu Obecná škola. Červnový program láká celkem na sedm projekcí, od prověřených filmových klasik až po aktuální hity.

Knihex 13: Setkání malých nakladatelů a čtenářů

26. května 2023 v 07:45

Letošní Knihex se uskuteční v sobotu 10. června od 10 do 20 hodin v Kasárnách Karlín. Představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci. 

Festival Praha žije hudbou společně s buskery rozehraje Prahu

26. května 2023 v 07:10

Ulice, náměstí, parky a další veřejná prostranství v centru Prahy i přilehlých městských částech ovládne opět po roce kvalitní pouliční umění. Osmý ročník akce Praha žije hudbou nabídne 23. a 24. června stovky vystoupení pouličních umělců – buskerů, ale také domácích hvězd rapu, jazzu, folku,...

Žižkovské pivobraní se představí 33 minipivovarů

26. května 2023 v 06:25

Velkou pivní slavnost zažije 2. a 3. června park Parukářka. Uskuteční se zde desátý ročník Žižkovského pivobraní, na němž návštěvníci budou moci ochutnat produkci celkem 33 minipivovarů. Vedle toho na akci vystoupí řada kapel a součástí programu bude i mistrovství Žižkova v otáčení...

Žižkovská ulice patřila na jeden den jen dětem

25. května 2023 v 18:17

Praha 3 společně s dalšími čtyřmi organizacemi uspořádala první ročník sousedské akce UŽIJ SI ULICI! Konala se ve středu 24. května odpoledne zejména přímo na ulici U Zásobní zahrady, jako i v přilehlých zahradách organizací IC Zahrada, MŠ U Zásobní zahrady, MŠ Paleček a Základní škola...

Festival kreativní byrokracie 2023

25. května 2023 v 10:20

Festival kreativní byrokracie propojuje úředníky s politiky, akademiemi, byznysem a neziskovým sektorem, aby společně pracovali na řešeních pro lepší fungování našich institucí a veřejné správy. Na programu jsou inspirativní přednášky, workshopy a debaty – ale také filmy, živá hudba i temná...

Další články
Nahoru