Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - zatazeno 5°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Maxijedlík snědl za sedm minut kilogramový steak, zajedl ho trdelníkem se šlehačkou
Maxijedlík dostal hlad, a tak snědl kilogramový steak. Trvalo mu to sedm minut. Foto: se svolením Jaroslava Němce

Maxijedlík snědl za sedm minut kilogramový steak, zajedl ho trdelníkem se šlehačkou

Jaroslav Němec zvaný Maxijedlík už několik let udivuje návštěvníky různých akcí po celém Česku svými výkony v pojídání všeho možného na čas. Včera v centru Prahy spořádal kilogram vážící steak za sedm minut, chvílí po tom „se dojedl“ trdelníkem se šlehačkou.

„Jel jsem do Prahy na natáčení scény seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 a v historickém centru jsem si vzpomněl, že někde kolem Můstku je podnik, který lidem udělá kilový steak, za který nemusíte platit, když ho sníte během patnácti minut. Měl jsem hlad, tak jsem šel do toho,“ uvedl.

Bylo teprve čtvrt hodiny před polednem, když si nechal na stůl donést kilogramovou flákotu masa. Středně propečenou a na jeho přání pikantnější. Aby to vypadalo lépe na fotkách, nenechal jsem si maso nakrájet. Musel jsme se zdržovat krájením, jinak by byl můj čas tak o dvě minuty lepší,“ řekl.

maxijedlik-steak-clanek

Maxijedlík v ráži. Foto: se souhlasem J. Němce

I tak se určitě nemusel za výkon stydět, maso spořádal s velkou rezervou, trvalo mu to 7 minut a devět vteřin navrch. „Kdybych to nezvládnul do čtvrt hodiny, tak by mi podle pravidel soutěže propadla třítisícová kauce. Naštěstí jsem to zvládnul a najedl se,“ usmál se.

Velká porce masa ho však zcela nezasytila, cestou na natáčení seriálu si dal trdelník se šlehačkou. „Pak už jsem byl v pohodě, tak akorát,“ podotkl. Zhruba za půl roku se prý do Prahy vrátí, aby vlastní rekord v restauraci překonal. „Myslím, že bych to mohl zvládnout sníst za pět minut,“ odhadl.

Němec alias Maxijedlík se do Prahy vrátil zhruba po měsíci. Na začátku září se mu na Burgerfestu podařilo překonat vlastní rekord v pojídání nejsmradlavějšího jídla světa Surströmming.

„Šlo o to sníst celý obsah plechovky včetně nálevu. To se mi zatím podařilo jako jedinému člověku na světě v rekordním čase,“ popsal serveru Pražský patriot Němec.„Svůj vlastní srpnový rekord jsem překonal o dvě minuty. Čas snězení byl jedna minuta a 24 vteřin,“ pochlubil se.

Surströmming je zkvašené rybí maso, které je v Guinnessově knize rekordů zapsané jako nejsmradlavější jídlo světa. „Smrdí jako zkažené přesolené maso. Chutově hrozné, okamžitě vás to natáhne na zvracení. Snědl jsem celou plechovku i s kostmi a navrch vypil i lák,“ popsal borec.

Maxijedlíkovy úspěchy

Seznam všech úspěchů v soutěžích je u Jaroslava Němce velmi dlouhý. Opakovaně třeba vyhrál soutěže v pojídání bramborových knedlíků s uzeným masem a se zelím. Mezi jeho další úspěchy patří například vítězství v hořické soutěži v pojídání hotdogů na čas. Letos v létě na statku v Bezděkově u Úsova za čtyři minuty spořádal skoro dva a půl kilogramu marmelády, což byl rekord.

„Soutěžím už 18 let, baví mě to, je pro mě adrenalin pozorovat soupeře, jak se mnou bojují. Někdy jedu za jídlem třeba 200 kilometrů. Občas stihnu jíst na čas i dvakrát během jednoho dne, když to není moc daleko od sebe,“ dodal.


Autor: Jan Puci

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

Včera v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

Včera v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

Včera v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

PVK: Přehled plánovaných výluk na 48. týden

24. listopadu 2022 v 10:42

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Podzimní MINT Market v Pražské tržnici

24. listopadu 2022 v 09:58

MINT Market, trh s autorským designem a módou, oživí v pátek i v sobotu 25. – 26.listopadu holešovickou tržnici. Tentokrát se uskuteční v renovované Hale číslo 13, kde vyroste více než sto stánků nezávislých tvůrců.

Jihovýchodní část Prahy je bez dodávek tepla

24. listopadu 2022 v 09:21

V jihovýchodní části Prahy jsou od dnešní noci přerušeny dodávky tepla od společnosti Pražská teplárenská. Výpadek se týká asi 10 000 domácností mimo jiné na Jižním Městě, v Modřanech, Krči a Vršovicích. ČTK to řekl Pavel Maďar, vedoucí odboru prodeje tepla Pražské teplárenské. Odstávka by měla...

Praha 5: Přijďte si zabruslit na smíchovské kluziště

24. listopadu 2022 v 09:14

Na náměstí 14. října se od 26. listopadu bruslí.

Další články
Nahoru