Dnes Pondělí - jasno 8°C
Zítra Úterý - zatazeno 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Maxijedlík snědl za sedm minut kilogramový steak, zajedl ho trdelníkem se šlehačkou
Maxijedlík dostal hlad, a tak snědl kilogramový steak. Trvalo mu to sedm minut. Foto: se svolením Jaroslava Němce

Maxijedlík snědl za sedm minut kilogramový steak, zajedl ho trdelníkem se šlehačkou

Jaroslav Němec zvaný Maxijedlík už několik let udivuje návštěvníky různých akcí po celém Česku svými výkony v pojídání všeho možného na čas. Včera v centru Prahy spořádal kilogram vážící steak za sedm minut, chvílí po tom „se dojedl“ trdelníkem se šlehačkou.

„Jel jsem do Prahy na natáčení scény seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 a v historickém centru jsem si vzpomněl, že někde kolem Můstku je podnik, který lidem udělá kilový steak, za který nemusíte platit, když ho sníte během patnácti minut. Měl jsem hlad, tak jsem šel do toho,“ uvedl.

Bylo teprve čtvrt hodiny před polednem, když si nechal na stůl donést kilogramovou flákotu masa. Středně propečenou a na jeho přání pikantnější. Aby to vypadalo lépe na fotkách, nenechal jsem si maso nakrájet. Musel jsme se zdržovat krájením, jinak by byl můj čas tak o dvě minuty lepší,“ řekl.

maxijedlik-steak-clanek

Maxijedlík v ráži. Foto: se souhlasem J. Němce

I tak se určitě nemusel za výkon stydět, maso spořádal s velkou rezervou, trvalo mu to 7 minut a devět vteřin navrch. „Kdybych to nezvládnul do čtvrt hodiny, tak by mi podle pravidel soutěže propadla třítisícová kauce. Naštěstí jsem to zvládnul a najedl se,“ usmál se.

Velká porce masa ho však zcela nezasytila, cestou na natáčení seriálu si dal trdelník se šlehačkou. „Pak už jsem byl v pohodě, tak akorát,“ podotkl. Zhruba za půl roku se prý do Prahy vrátí, aby vlastní rekord v restauraci překonal. „Myslím, že bych to mohl zvládnout sníst za pět minut,“ odhadl.

Němec alias Maxijedlík se do Prahy vrátil zhruba po měsíci. Na začátku září se mu na Burgerfestu podařilo překonat vlastní rekord v pojídání nejsmradlavějšího jídla světa Surströmming.

„Šlo o to sníst celý obsah plechovky včetně nálevu. To se mi zatím podařilo jako jedinému člověku na světě v rekordním čase,“ popsal serveru Pražský patriot Němec.„Svůj vlastní srpnový rekord jsem překonal o dvě minuty. Čas snězení byl jedna minuta a 24 vteřin,“ pochlubil se.

Surströmming je zkvašené rybí maso, které je v Guinnessově knize rekordů zapsané jako nejsmradlavější jídlo světa. „Smrdí jako zkažené přesolené maso. Chutově hrozné, okamžitě vás to natáhne na zvracení. Snědl jsem celou plechovku i s kostmi a navrch vypil i lák,“ popsal borec.

Maxijedlíkovy úspěchy

Seznam všech úspěchů v soutěžích je u Jaroslava Němce velmi dlouhý. Opakovaně třeba vyhrál soutěže v pojídání bramborových knedlíků s uzeným masem a se zelím. Mezi jeho další úspěchy patří například vítězství v hořické soutěži v pojídání hotdogů na čas. Letos v létě na statku v Bezděkově u Úsova za čtyři minuty spořádal skoro dva a půl kilogramu marmelády, což byl rekord.

„Soutěžím už 18 let, baví mě to, je pro mě adrenalin pozorovat soupeře, jak se mnou bojují. Někdy jedu za jídlem třeba 200 kilometrů. Občas stihnu jíst na čas i dvakrát během jednoho dne, když to není moc daleko od sebe,“ dodal.


Autor: Jan Puci

Poznávejte krásy Prahy 10 na kole

Včera v 16:26

Cyklojízdy Prahy 10 s průvodcem jsou skvělou příležitostí k setkání s dalšími cyklisty a k aktivnímu strávení volného času.

Prosecco piknik & Itálie v parku Sacré Coeur

Včera ve 13:27

Chutě Itálie v parku Sacré Coeur v Praze 5 v pátek 3. a v sobotu 4. května.

Praha 6: Setkání k unikátní lokalitě Baba

Včera v 11:59

Jak chránit unikátní lokalitu Baba, řešit dopravu v místě a jak dát důstojnou podobu vstupní části architektonicky cenné lokality? Zajímají-li vás odpovědi na tyto otázky nebo máte další, přijďte na setkání, které se koná 25. dubna od 15 hodin v Ballingově sále Národní technické...

Vítání čarodějnic na ostrově

Včera v 10:34

Těšit se 26. a 27. dubna můžete na světelnou show a degustaci vín. Co vinař a co láhev to originál. K degustaci zahraje živá hudba a zážitek dotváří moderní gastronomie a tematické soutěže na podiu.

Festival Praha žije hudbou opět zaplní ulice metropole

Včera v 09:50

Veřejná prostranství hlavního města opět po roce rozezní a roztančí festival Praha žije hudbou. Na více než dvaceti místech v centru i v přilehlém okolí se 7. a 8. června představí hvězdy rapu, folku, jazzu a popu, písničkáři, dechové bandy i soubory oživující odkaz lidové...

Výstava: Motýli, dobrodružná cesta

20. dubna 2024 v 10:35

Stovky motýlích křídel rozzářily skleník Fata Morgana v Botanické zahradě Praha. Letos se můžete těšit na cestovatelské téma – motýlí migraci.

Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna 2024

20. dubna 2024 v 07:42

Během odpoledne 25. dubna budou prezentovány ukázky činnosti bezpečnostních a záchranných složek.

Projekt Vektor Technická opět ožil

19. dubna 2024 v 16:33

Dejvická ulice Technická v Praze 6 se od půlky dubna do konce září opět promění z rušného místa v kulturní prostor s bohatým programem, akcemi, přednáškami, workshopy pod širým nebem a kavárnou, kde se přirozeně propojí studentský kampus s přilehlou čtvrtí. Letošní ročník projektu začal tento...

Praha 6: Přijďte se pobavit o tom, jak se žije na Petřinách

19. dubna 2024 v 16:29

Série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se tentokrát uskuteční v zahradě petřinské knihovny a bude o tom, jak se žije na Petřinách.

Čarodějnice na Ladronce 2024

19. dubna 2024 v 15:55

Čarodějnice na Ladronce v úterý 30. dubna. Soutěže, workshopy, špekáčky, čarodějná stezka nebo sportovní aktivity. Začíná se ve 13 hodin a vstup je zdarma.

Praha 15 bude uklízet komunikace, které má ve správě

19. dubna 2024 v 15:40

I letos bude Praha 15 na jaře provádět úklid vybraných motoristických komunikací, které má ve správě.

Další články
Nahoru