Dnes Středa - polojasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Maxijedlík ovládl soutěž rychlostí dvě jitrnice za minutu, jako zákusek si dal nejsmradlavější jídlo na světě
Jaroslav Němec snědl za pět minut devět a půl jitrnice. Foto(2x): Jan Puci

Maxijedlík ovládl soutěž rychlostí dvě jitrnice za minutu, jako zákusek si dal nejsmradlavější jídlo na světě

Jaroslav Němec zvaný Maxijedlík je v Česku nejznámější jedlík. Ročně absolvuje po celé zemi desítky soutěží v pojídání různých jídel a pravidelně vítězí. Dnes se zúčastnil zabijačky v Máslovicích nedaleko Prahy a během pěti minut snědl 9 a půl jitrnice, které vážily dohromady téměř dva kilogramy.

V chladném počasí se usadil Němec v centru středočeských Máslovic ke stolu s pěti soupeři. Během pětiminutového intervalu měli spořádat co nejvíce jitrnic. Borec z Bystré u Poličky neměl konkurenci. Snědl devět a půl jitrnice, druhý nejlepší účastník klání jedlíků spořádal polovinu.

„Myslel jsem si, že jitrnice budou menší, ale každopádně byly skvělé,“ sdělil serveru Pražský patriot Němec. Soutěž se konala v poledne, před tím si Němec zaběhal, aby se dostal do správné „provozní“ teploty. K snídani si dal chléb s máslem, tvarůžky a cibulí. Ke svačině müsli tyčinku.

„Snažím se před soutěží nepřejídat, zároveň nechci být hladový. Taková zlatá střední cesta,“ usmál se Maxijedlík, který před týdnem v Brně snědl během pěti minut 1,2 kilogramu toustů plněných kuřecím steakem. Pečivo si ozdobil sušenými moučnými červy.

Ty si dal i po dnešním spořádání jitrnic. Jedl k tomu také švédské rybí jídlo surströmming, které je díky zápisu Guinessově knize rekordů považováno za nejsmradlavější jídlo na světě. Němec by se rád letos zapojil v Česku do zhruba čtyř desítek soutěží v pojídání jídel na čas. A věří, že si splní svůj sen, kterým je účast na soutěži v pojídání hotdogů v americkém Las Vegas.

Čekali byste, že Němec musí mít vzhledem ke svému koníčku nadváhu? Ani náhodou, má ideální „míry“. Při své výšce 176 centimetrů váží 74 kilogramů.

„Chodím na preventivní prohlídky k lékaři. I když máme v rodině dědičně zvýšený cholesterol, já mám tyto a další hodnoty v pořádku, za což jsem samozřejmě rád a vážím si toho,“ sdělil Maxijedlík. „Mám výtečný metabolismus, tělo vše hned spálí, takže nepřibírám,“ dodal. 

Dosavadní úspěchy 

Seznam všech úspěchů v soutěžích by byl u Jaroslava Němce velmi dlouhý. Opakovaně třeba vyhrál soutěže v pojídání bramborových knedlíků s uzeným masem a se zelím.

Na soutěžích boduje i se svými recepty, například v Pohořelicích vyhrál v klání o nejlepší recept na červené zelí. Němec ho připravuje s pomerančem a badyánem.

Mezi jeho další úspěchy patří například vítězství v hořické soutěži v pojídání hotdogů na čas.

maxijedlik_1 „Soutěžím už 18 let, baví mě to, je pro mě adrenalin pozorovat soupeře, jak se mnou bojují. Někdy jedu za jídlem třeba 200 kilometrů. Občas stihnu jíst na čas i dvakrát během jednoho dne, když to není moc daleko od sebe,“ sdělil.   

Pojídá sladké i slané, od ovocných knedlíků, přes chilli až po natvrdo vařená vejce, kterých se zavázanýma rukama za zády snědl během dvou minut 24 a půl. Tímto výkonem, při kterém navíc vše zapíjel syrovými vajíčky, se stal světovým rekordmanem.

Před pár lety snědl na hradě Veveří nejrychleji ze všech jedlíků šest špekáčků. Trvalo mu to jen 2 minuty a 48 vteřin. A na stejném místě zvládl sníst další den půl kilogramu tlačenky za 79 vteřin, což byl opět nejrychlejší čas.

V Máslovicích, kde dnes jedl jitrnice, v minulosti spořádal během necelých deseti minut bochník chleba a čtvrt kilogramu másla.


Autor: Jan Puci

Praha 5 se zapojila do říjnové výzvy 10 000 kroků

2. října 2022 v 19:47

Od začátku měsíce se můžete zapojit do říjnové výzvy 10 000 kroků. Minulé, jarní výzvy, se účastnilo přes 10 000 účastníků z celé republiky a zapojena byla stovka měst. Cílem výzvy není jen ujít denně 10 000 kroků, ale navrátit chůzi do našich životů. Zúčastnit se může kdokoliv od 6 let věku....

Letňany zvou na preventivní akci Den zdraví

2. října 2022 v 16:36

Ve středu 12. října se v obřadní síni radnice Prahy 18 v Bechyňské ulici 639 uskuteční akce Den zdraví. Mezi desátou a sedmnáctou hodinou si mohou občané této městské části nechat změřit hladinu cukru nebo cholesterolu v krvi, krevní tlak a puls, množství tuku v těle. Dále zde bude zajištěna...

Den zdraví 2022

29. září 2022 v 10:51

Ve čtvrtek 20. října se ve vestibulu Polikliniky Parník od 7 do 12 hodin koná Den zdraví. Během dopoledne si můžete nechat změřit cukr a hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a poradit se můžete o virových onemocněních.

Lidé s epilepsií se rozvádějí častěji než zdraví lidé, ukázala studie

26. září 2022 v 11:48

Společenské stigma provází lidi s epilepsií často od útlého dětství. Kvůli nízkému sebevědomí a nepochopení okolí tak mohou mít problém s navázáním partnerských vztahů. Podle brazilské studie „Rodinný stav pacientů s epilepsií: Faktory a kvalita života“ čelí lidé s epilepsií dokonce vyššímu riziku...

Nová pobytová služba pro dospělé s autismem

23. září 2022 v 11:40

Diakonie Praha ve spolupráci s hlavním městem slavnostně otevřela novou pobytovou sociální službu pro Pražany s těžší formou autismu, kteří potřebují individuální, intenzívní, a hlavně neustálou péči. Nový Domov Daniela ve Stodůlkách vznikl jako dostavba a sloužit bude od...

Další články
Nahoru