Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Maxijedlík ovládl soutěž rychlostí dvě jitrnice za minutu, jako zákusek si dal nejsmradlavější jídlo na světě
Jaroslav Němec snědl za pět minut devět a půl jitrnice. Foto(2x): Jan Puci

Maxijedlík ovládl soutěž rychlostí dvě jitrnice za minutu, jako zákusek si dal nejsmradlavější jídlo na světě

Jaroslav Němec zvaný Maxijedlík je v Česku nejznámější jedlík. Ročně absolvuje po celé zemi desítky soutěží v pojídání různých jídel a pravidelně vítězí. Dnes se zúčastnil zabijačky v Máslovicích nedaleko Prahy a během pěti minut snědl 9 a půl jitrnice, které vážily dohromady téměř dva kilogramy.

V chladném počasí se usadil Němec v centru středočeských Máslovic ke stolu s pěti soupeři. Během pětiminutového intervalu měli spořádat co nejvíce jitrnic. Borec z Bystré u Poličky neměl konkurenci. Snědl devět a půl jitrnice, druhý nejlepší účastník klání jedlíků spořádal polovinu.

„Myslel jsem si, že jitrnice budou menší, ale každopádně byly skvělé,“ sdělil serveru Pražský patriot Němec. Soutěž se konala v poledne, před tím si Němec zaběhal, aby se dostal do správné „provozní“ teploty. K snídani si dal chléb s máslem, tvarůžky a cibulí. Ke svačině müsli tyčinku.

„Snažím se před soutěží nepřejídat, zároveň nechci být hladový. Taková zlatá střední cesta,“ usmál se Maxijedlík, který před týdnem v Brně snědl během pěti minut 1,2 kilogramu toustů plněných kuřecím steakem. Pečivo si ozdobil sušenými moučnými červy.

Ty si dal i po dnešním spořádání jitrnic. Jedl k tomu také švédské rybí jídlo surströmming, které je díky zápisu Guinessově knize rekordů považováno za nejsmradlavější jídlo na světě. Němec by se rád letos zapojil v Česku do zhruba čtyř desítek soutěží v pojídání jídel na čas. A věří, že si splní svůj sen, kterým je účast na soutěži v pojídání hotdogů v americkém Las Vegas.

Čekali byste, že Němec musí mít vzhledem ke svému koníčku nadváhu? Ani náhodou, má ideální „míry“. Při své výšce 176 centimetrů váží 74 kilogramů.

„Chodím na preventivní prohlídky k lékaři. I když máme v rodině dědičně zvýšený cholesterol, já mám tyto a další hodnoty v pořádku, za což jsem samozřejmě rád a vážím si toho,“ sdělil Maxijedlík. „Mám výtečný metabolismus, tělo vše hned spálí, takže nepřibírám,“ dodal. 

Dosavadní úspěchy 

Seznam všech úspěchů v soutěžích by byl u Jaroslava Němce velmi dlouhý. Opakovaně třeba vyhrál soutěže v pojídání bramborových knedlíků s uzeným masem a se zelím.

Na soutěžích boduje i se svými recepty, například v Pohořelicích vyhrál v klání o nejlepší recept na červené zelí. Němec ho připravuje s pomerančem a badyánem.

Mezi jeho další úspěchy patří například vítězství v hořické soutěži v pojídání hotdogů na čas.

maxijedlik_1 „Soutěžím už 18 let, baví mě to, je pro mě adrenalin pozorovat soupeře, jak se mnou bojují. Někdy jedu za jídlem třeba 200 kilometrů. Občas stihnu jíst na čas i dvakrát během jednoho dne, když to není moc daleko od sebe,“ sdělil.   

Pojídá sladké i slané, od ovocných knedlíků, přes chilli až po natvrdo vařená vejce, kterých se zavázanýma rukama za zády snědl během dvou minut 24 a půl. Tímto výkonem, při kterém navíc vše zapíjel syrovými vajíčky, se stal světovým rekordmanem.

Před pár lety snědl na hradě Veveří nejrychleji ze všech jedlíků šest špekáčků. Trvalo mu to jen 2 minuty a 48 vteřin. A na stejném místě zvládl sníst další den půl kilogramu tlačenky za 79 vteřin, což byl opět nejrychlejší čas.

V Máslovicích, kde dnes jedl jitrnice, v minulosti spořádal během necelých deseti minut bochník chleba a čtvrt kilogramu másla.


Autor: Jan Puci

Celostátní kolo Zeměpisné olympiády opět po roce na Albertově

20. dubna 2024 ve 13:09

Ve školním roce 2023/2024 se koná již 26. ročník Zeměpisné olympiády, soutěže pro nadané žáky v zeměpise (geografii). Ve dnech 25. a 26. dubna se pak v prostorách Přírodovědecké fakulty UK na Albertově uskuteční celostátní kolo soutěže, ve kterém se úspěšní řešitelé krajských kol se utkají...

Tip na výlet: Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

14. dubna 2024 ve 12:37

O víkendu 20. a 21. dubna se otevřou brány zámku v Nelahozevsi veřejnosti. Turistická sezóna byla úspěšně zahájena už o Velikonocích, a proto se hned třetí dubnový víkend bude konat první ze série tematicky zaměřených festivalů. Tentokrát renesanční zámek ze 16. století ožije již 19. ročníkem...

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

14. dubna 2024 v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Praha 15: Švehlova cesta 2024

8. dubna 2024 v 08:14

U příležitosti výročí narození hostivařského rodáka zve Praha 15 na procházku po stopách Antonína Švehly.

Program Šestka táborová vstoupil do dalšího ročníku

4. dubna 2024 v 09:47

I v letošním roce podpoří Praha 6 rodiny s dětmi v tradičním programu Aktivní město – Šestka táborová. Program byl zahájen 1. dubna. Na prázdninové pobyty dětí ve věku 3 až 18 let na letních táborech, pobytových, příměstských nebo sportovních soustředěních, získají rodiče od radnice městské části...

Další články
Nahoru