Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Maxijedlík není k poražení. Za tři minuty snědl desítky párků, v pojídání kynutých knedlíků stanovil rekord
Maxijedlík při pojídání kynutých borůvkových knedlíků. Foto: Ivo Hajn

Maxijedlík není k poražení. Za tři minuty snědl desítky párků, v pojídání kynutých knedlíků stanovil rekord

Jaroslav Němec zvaný Maxijedlík je v Česku nejznámější jedlík. Po celé republice objíždí soutěže v pojídání různých jídel a pravidelně vítězí. Čas od času stanoví nový rekord, případně překoná vlastní.
lisen-maxijedlik

Maxijedlík (vlevo) při pojídání párků. Foto: Pavel Sedláček

Kvůli koronavirové pandemii, která pozastavila konání food festivalů a dalších venkovních akcí, si musel i Maxijedlík dát pauzu. Nicméně nyní už je opět v ráži, což potvrzují aktuální úspěchy.

Poslední srpnovou sobotu vyhrál na pivním festivalu v Líšni. Úkolem bylo sníst třicet párků. Němec to zvládl za 3 minuty a 19 vteřin, nikdo nebyl rychlejší. 

Minulý víkend zajel na Bartolomějský trh a pouť do Vyššího Brodu a účastnil se tam soutěže v pojídání kynutých borůvkových knedlíků. Dosavadní rekord byl 17 snědených knedlíků za 20 minut.

Díky Němcovi se opět přepisovaly rekordní tabulky. „Podařilo se mi spořádat 22 kynutých knedlíků, takže jsem rekord překonal o pět kusů. Tolik zde ještě nikdo nesnědl. Knedlíky byly výborné, asi nejlepší, co jsem kdy na závodech jedl,“ sdělil serveru Pražský patriot Maxijedlík.

maxijedlik-knedliky_2

Knedlíky chutnaly, soupeři neměli šanci. Foto: Ivo Hajn

Po spořádání více než dvou desítek knedlíků se cítil dobře, dokonce se po půl hodině pustil do dalšího jídla. „Po soutěži jsem se šel projít a po půl hodině jsem si musel dát něco od masa. To mám vždy, když jím sladké, a zase naopak,“ prozradil. Ve Vyšším Brodě si „vyrovnal hladinu“ masem na grilu.

Věří, že na podzim se kvůli koronaviru nebudou rušit veřejné akce a on bude moci přijímat další pozvánky na účasti v soutěžích. „Chystám se i na nějakou výzvu v restauracích, připravuje se vystoupení v divadle a v televizi,“ sdělil.

Dosavadní úspěchy

Seznam všech úspěchů v soutěžích by byl u Maxijedlíka velmi dlouhý. Letos na začátku roku do sebe na cestovatelských veletrzích v Brně nasoukal jako první na světě menu z tří zapáchajících jídel.

Dal si islandský Hákarl (nakládané zvašené žraločí maso), Surstromming (švédské rybí jídlo, které se vyrábí zkvašením rybího masa) a jako dezert ovoce Durian (vyznačuje se silným zápachem).

V Pohořelicích už třetí rok po sobě vyhrál soutěž v pojídání bramborových knedlíků s uzeným masem a se zelím. Maxijedlík na soutěžích boduje i se svými recepty, například právě v Pohořelicích vyhrál v klání o nejlepší recept na červené zelí. Němec ho připravuje s pomerančem a badyánem.

Mezi jeho další úspěchy patří například vítězství v hořické soutěži v pojídání hotdogů na čas. Úkolem bylo sníst pět hotdogů během pěti minut, nic se během klání nesmělo pít.  V tomto časovém limitu to v konkurenci šesti soutěžících zvládl jen Maxijedlík.

maxijedlik-smradlave-jidlo

Maxijedlík snědl Hákarl i Surstromming. Foto: J. Bobek

Každý rok se zúčastní zhruba tří desítek soutěží v pojídání jídel na čas a málokdy odejde poražen. „Soutěžím už 16 let, baví mě to, je pro mě adrenalin pozorovat soupeře, jak se mnou bojují. Někdy jedu za jídlem třeba 200 kilometrů. Občas stihnu jíst na čas i během jednoho dne, když to není moc daleko od sebe,“ sděluje.  

Pojídá sladké i slané, od ovocných knedlíků, přes chilli až po natvrdo vařená vejce, kterých se zavázanýma rukama za zády snědl během dvou minut 24 a půl. Tímto výkonem, při kterém navíc vše zapíjel syrovými vajíčky, se stal světovým rekordmanem.

Před pár lety snědl na hradě Veveří nejrychleji ze všech jedlíků šest špekáčků. Trvalo mu to jen 2 minuty a 48 vteřin. A na stejném místě zvládl sníst další den půl kilogramu tlačenky za 79 vteřin, což byl opět nejrychlejší čas.

V Máslovicích u Prahy spořádal během necelých deseti minut bochník chleba a čtvrt kilogramu másla.

Pokud byste čekali, že Maxijedlík Jaroslav Němec je kvůli svému koníčku tlouštíkem, budete na omylu. Váží 76 kilogramů. „Mám výtečný metabolismus, tělo vše hned spálí, takže nepřibírám,“ směje se.

„Pokud bude zdraví sloužit, chci v tomto pojídání pokračovat,“ dodává. Soutěží zatím jen v Česku, ale jednou by rád vyzval jedlíky i v zahraničí. Jeho snem je newyorský šampionát v pojídání hotdogů. 


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Dnes ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Dnes ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru