dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - jasno
12°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Maxijedlík dobyl Máslovice, bochník chleba a čtvrt kila másla snědl za devět a půl minuty
Jaroslav Němec (vlevo) při soutěži v Máslovicích. Foto: Pavel Novotný (3x)

Maxijedlík dobyl Máslovice, bochník chleba a čtvrt kila másla snědl za devět a půl minuty

Jednou z doprovodných akcí nedávného již třicátého ročníku turistického pochodu do Máslovic byla i soutěž v pojídání bochníku chleba a čtvrt kila másla na čas. Kdo vyhrál? Přeborník, který je i ve světové knize rekordů. 

Jak už se stává na obdobných kláních pravidlem, své borce porazil Jaroslav Němec s přehledem. Bochník chleba nakrájený na dvě desítky krajíců a čtvrt kilogramu másla zvládl sníst za 9 minut a 24 vteřin! „Máslo jím denně, to se nezmění ani po Máslovicích,“ sdělil Našemu REGIONU Maxijedlík, jak si Němec přezdívá.

Složení jeho jídelníčku v den soutěže možná leckoho překvapí. Nedlouho před startem si dal své oblíbené halušky a pár desítek minut po spolknutí posledního sousta spořádal klobásu.   

Každý rok se zúčastní zhruba tří desítek soutěží v pojídání jídel na čas a málokdy odejde poražen. Ani letos ještě nenašel přemožitele. „Soutěžím už 13 let, baví mě to, je pro mě adrenalin pozorovat soupeře, jak se mnou bojují. Někdy jedu za jídlem třeba 200 kilometrů. Občas stihnu jíst na čas i během jednoho dne, když to není moc daleko od sebe,“ sděluje.  

Pojídá sladké i slané, od ovocných knedlíků, přes chilli až po natvrdo vařená vejce, kterých se zavázanýma rukama za zády snědl během dvou minut 24 a půl. Tímto výkonem, při kterém navíc vše zapíjel syrovými vajíčky, se stal světovým rekordmanem.

Nedávno snědl na hradě Veveří nejrychleji ze všech jedlíků šest špekáčků. Trvalo mu to jen 2 minuty a 48 vteřin. A na stejném místě zvládl sníst další den půl kilogramu tlačenky za 79 vteřin, což byl opět nejrychlejší čas.

Pokud byste čekali, že Maxijedlík Jaroslav Němec je kvůli svému koníčku tlouštíkem, budete na omylu. Váží 85 kilogramů. „Mám výtečný metabolismus, tělo vše hned spálí, takže nepřibírám,“ směje se. Nedávno byl u lékaře na preventivní zdravotní prohlídce a podle lékaře je v pořádku.

„Pokud bude zdraví sloužit, chci v tomto pojídání pokračovat,“ dodává. Soutěží zatím jen v Česku, ale jednou by rád vyzval jedlíky i v zahraničí. Jeho snem je newyorský šampionát v pojídání hotdogů. 

maxijedlik-3-nahled

maxijedlik-2-nahled


Další krátké zprávy
Nahoru