Dnes Pátek - polojasno 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Matuška bude čepovat u Hradčanské, v přízemí obecního domu se usídlí pivovarská restaurace
Opravený dům, v jehož přízemí bude sídlit restaurace rodinného pivovaru. Foto: P6

Matuška bude čepovat u Hradčanské, v přízemí obecního domu se usídlí pivovarská restaurace

V přízemí zrekonstruovaného obecního domu Dejvická 4 vznikne první pražská restaurace rodinného pivovaru Matuška. To je výsledek výběrového řízení na pronájem nebytového prostoru v domě, který Praha 6 nechala kompletně opravit. Výběr provozovatele dnes schválila rada městské části, informoval o tom mluvčí radnice Jiří Hannich.

„Nový nájemce nabídl nejvyšší cenu, což bylo jediné kritérium hodnocení. Současně jde o velmi zajímavý koncept restaurace, který v Praze 6 sice není nový, ale rozhodně přinese rozšíření stávající nabídky gastroslužeb v lokalitě. Díky pronájmu přibude do městské pokladny ročně přes dva miliony korun,“ uvedl místostarosta Prahy 6 Jan Lacina (STAN), který má ve své gesci oblast majetku.

Dům, který byl několik let v havarijním stavu a v posledních měsících procházel generální rekonstrukcí, se nachází na křižovatce ulic Dejvická a Bubenečská u stanice metra Hradčanská.

Městská část od samého začátku počítala s tím, že přízemí domu bude určené pro gastroprovoz. O vítězi soutěže rozhodla nejvyšší nabídnutá cena. Nájemce restaurace se zároveň zavázal, že na vlastní náklady upraví provozovnu tak, aby fungovala dle jeho představ.

„Zázemí pro přípravu a prostory pro zaměstnance jsou zcela dokončeny, vyjma dodávky technologií na přípravu pokrmů. Prostory určené pro zákazníky si už nájemce designově upraví podle svého vkusu,“ komentuje aktuální stav radní Prahy 6 pro investice a jediný člen představenstva akciové společnosti SNEO Zdeněk Hořánek (za STAN).

Zahájení provozu restaurace se odhaduje v řádu několika měsíců. Autoři projektu slibují jednoduchý design a mladistvou energii. Za projektem stojí spolumajitel pivovaru a vrchní sládek Adam Matuška společně s kuchaři Petrem Tyrichtrem a Bohumilem Spěvákem, kteří jsou spolumajiteli zavedeného bistra v Karlíně.

Dejvická 4

Dům ve vlastnictví městské části prošel komplexní opravou, při níž se nahrazovala staticky nevyhovující konstrukce a vytvořilo se i nové dispoziční řešení objektu. Vnější podoba domu zůstala zachována.

Ve 2. a 3. podlaží jsou již dokončené kanceláře k pronájmu. Ve zbývajících podlažích se nachází osm bytů. Rekonstrukce domu, která se kvůli statickým poruchám na domě i vlivem pandemie protáhla o téměř dva roky, přišla městkou část na 108 milionů korun.

V ulici Bubenečská, zhruba čtyři sta metrů od tohoto zrekonstruovaného domu, sídlí Pivovar Bubeneč s restaurací.


Autor: TZ, red

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Konference ve Slovanském domě se zaměřila na digitalizaci a kryptoměny

24. května 2022 v 11:44

Jaký vliv a dopady má digitalizace na vzdělání, životní prostředí a platební systémy? Světoví experti a osobnosti na oblasti informačních technologií, bankovnictví i umění o tématu diskutovali na prestižní mezinárodní konferenci o digitalizaci a kryptoměnách – Platon Life Global Digital Ecosystem...

V dubnu vzniklo 2256 společností, nejméně od září loňského roku

24. května 2022 v 10:34

V dubnu vzniklo v České republice 2 256 obchodních společností, což je o 329 méně než v březnu a zároveň nejméně od září minulého roku. Zároveň v dubnu zaniklo 990 společností, o 123 méně než v březnu a nejméně od října 2017. V Česku tak minulý měsíc přibylo 1 266 obchodních společností. Vyplývá...

Další články
Nahoru