Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - polojasno -1°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Matuška bude čepovat u Hradčanské, v přízemí obecního domu se usídlí pivovarská restaurace
Opravený dům, v jehož přízemí bude sídlit restaurace rodinného pivovaru. Foto: P6

Matuška bude čepovat u Hradčanské, v přízemí obecního domu se usídlí pivovarská restaurace

V přízemí zrekonstruovaného obecního domu Dejvická 4 vznikne první pražská restaurace rodinného pivovaru Matuška. To je výsledek výběrového řízení na pronájem nebytového prostoru v domě, který Praha 6 nechala kompletně opravit. Výběr provozovatele dnes schválila rada městské části, informoval o tom mluvčí radnice Jiří Hannich.

„Nový nájemce nabídl nejvyšší cenu, což bylo jediné kritérium hodnocení. Současně jde o velmi zajímavý koncept restaurace, který v Praze 6 sice není nový, ale rozhodně přinese rozšíření stávající nabídky gastroslužeb v lokalitě. Díky pronájmu přibude do městské pokladny ročně přes dva miliony korun,“ uvedl místostarosta Prahy 6 Jan Lacina (STAN), který má ve své gesci oblast majetku.

Dům, který byl několik let v havarijním stavu a v posledních měsících procházel generální rekonstrukcí, se nachází na křižovatce ulic Dejvická a Bubenečská u stanice metra Hradčanská.

Městská část od samého začátku počítala s tím, že přízemí domu bude určené pro gastroprovoz. O vítězi soutěže rozhodla nejvyšší nabídnutá cena. Nájemce restaurace se zároveň zavázal, že na vlastní náklady upraví provozovnu tak, aby fungovala dle jeho představ.

„Zázemí pro přípravu a prostory pro zaměstnance jsou zcela dokončeny, vyjma dodávky technologií na přípravu pokrmů. Prostory určené pro zákazníky si už nájemce designově upraví podle svého vkusu,“ komentuje aktuální stav radní Prahy 6 pro investice a jediný člen představenstva akciové společnosti SNEO Zdeněk Hořánek (za STAN).

Zahájení provozu restaurace se odhaduje v řádu několika měsíců. Autoři projektu slibují jednoduchý design a mladistvou energii. Za projektem stojí spolumajitel pivovaru a vrchní sládek Adam Matuška společně s kuchaři Petrem Tyrichtrem a Bohumilem Spěvákem, kteří jsou spolumajiteli zavedeného bistra v Karlíně.

Dejvická 4

Dům ve vlastnictví městské části prošel komplexní opravou, při níž se nahrazovala staticky nevyhovující konstrukce a vytvořilo se i nové dispoziční řešení objektu. Vnější podoba domu zůstala zachována.

Ve 2. a 3. podlaží jsou již dokončené kanceláře k pronájmu. Ve zbývajících podlažích se nachází osm bytů. Rekonstrukce domu, která se kvůli statickým poruchám na domě i vlivem pandemie protáhla o téměř dva roky, přišla městkou část na 108 milionů korun.

V ulici Bubenečská, zhruba čtyři sta metrů od tohoto zrekonstruovaného domu, sídlí Pivovar Bubeneč s restaurací.


Autor: TZ, red

Veolia a Elabe představují první celosvětový průzkum: 90 % Čechů je přesvědčeno, že probíhá klimatický rozvrat

Včera v 07:12

Zpochybňování změny klimatu již není na pořadu dne. Stále častější zkušenosti s „nenormálními“ jevy poskytly důkaz, po kterém někteří lidé volali, zatímco jiní po několik desetiletí odmítali varování vědy: 90 % Čechů je nyní přesvědčeno, že probíhá klimatický...

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

8. prosince 2022 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

innogy: Rady pro efektivní a úsporné pečení cukroví

8. prosince 2022 v 07:40

K adventnímu a vánočnímu času patří pečení cukroví. Letošní Vánoce budou ovšem poněkud jiné. Ceny surovin a energií trhají smutné rekordy. Pokud se tedy nechcete o pečení všemožných druhů cukroví ochudit, společnost innogy zveřejnila praktické rady, jež vám pomohou snížit spotřebu...

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

8. prosince 2022 v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru