Dnes Čtvrtek - oblacno 17°C
Zítra Pátek - polojasno 11°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Matuška bude čepovat u Hradčanské, v přízemí obecního domu se usídlí pivovarská restaurace
Opravený dům, v jehož přízemí bude sídlit restaurace rodinného pivovaru. Foto: P6

Matuška bude čepovat u Hradčanské, v přízemí obecního domu se usídlí pivovarská restaurace

V přízemí zrekonstruovaného obecního domu Dejvická 4 vznikne první pražská restaurace rodinného pivovaru Matuška. To je výsledek výběrového řízení na pronájem nebytového prostoru v domě, který Praha 6 nechala kompletně opravit. Výběr provozovatele dnes schválila rada městské části, informoval o tom mluvčí radnice Jiří Hannich.

„Nový nájemce nabídl nejvyšší cenu, což bylo jediné kritérium hodnocení. Současně jde o velmi zajímavý koncept restaurace, který v Praze 6 sice není nový, ale rozhodně přinese rozšíření stávající nabídky gastroslužeb v lokalitě. Díky pronájmu přibude do městské pokladny ročně přes dva miliony korun,“ uvedl místostarosta Prahy 6 Jan Lacina (STAN), který má ve své gesci oblast majetku.

Dům, který byl několik let v havarijním stavu a v posledních měsících procházel generální rekonstrukcí, se nachází na křižovatce ulic Dejvická a Bubenečská u stanice metra Hradčanská.

Městská část od samého začátku počítala s tím, že přízemí domu bude určené pro gastroprovoz. O vítězi soutěže rozhodla nejvyšší nabídnutá cena. Nájemce restaurace se zároveň zavázal, že na vlastní náklady upraví provozovnu tak, aby fungovala dle jeho představ.

„Zázemí pro přípravu a prostory pro zaměstnance jsou zcela dokončeny, vyjma dodávky technologií na přípravu pokrmů. Prostory určené pro zákazníky si už nájemce designově upraví podle svého vkusu,“ komentuje aktuální stav radní Prahy 6 pro investice a jediný člen představenstva akciové společnosti SNEO Zdeněk Hořánek (za STAN).

Zahájení provozu restaurace se odhaduje v řádu několika měsíců. Autoři projektu slibují jednoduchý design a mladistvou energii. Za projektem stojí spolumajitel pivovaru a vrchní sládek Adam Matuška společně s kuchaři Petrem Tyrichtrem a Bohumilem Spěvákem, kteří jsou spolumajiteli zavedeného bistra v Karlíně.

Dejvická 4

Dům ve vlastnictví městské části prošel komplexní opravou, při níž se nahrazovala staticky nevyhovující konstrukce a vytvořilo se i nové dispoziční řešení objektu. Vnější podoba domu zůstala zachována.

Ve 2. a 3. podlaží jsou již dokončené kanceláře k pronájmu. Ve zbývajících podlažích se nachází osm bytů. Rekonstrukce domu, která se kvůli statickým poruchám na domě i vlivem pandemie protáhla o téměř dva roky, přišla městkou část na 108 milionů korun.

V ulici Bubenečská, zhruba čtyři sta metrů od tohoto zrekonstruovaného domu, sídlí Pivovar Bubeneč s restaurací.


Autor: TZ, red

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

Včera v 10:54

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tisíc korun. 

Tesco vylepšilo v Praze službu online nákupy

19. října 2021 ve 23:09

V rámci online nakupování rozšiřuje Tesco závozové oblasti, doplňuje nabízený sortiment zboží a nově také nabízí doručení v den objednání. Služba je nyní k dispozici v hlavním městě.  

Výstavba Kampusu Albertov v Praze 2 byla zahájena

18. října 2021 ve 20:56

Poklepáním základního kamene byla v pondělí 18. října slavnostně zahájena výstavba Kampusu Albertov. Ten bude určen pro výuková a vědecká centra pracoviště Matematicko-fyzikální, Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Další články
Nahoru