dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražský život

Firma Matragi zbourala památku

Místo vily jsou jen ohyzdné trosky a díra v zemi! Přesně tak dopadla vila v ulici Pod Vyhlídkou 19 u vyhlášené lokality Prahy 6 – Ořechovky. Pozemek i původní vila jsou ve vlastnictví společnosti Matragi Design, s. r. o. Té nyní hrozí od stavebního úřadu Prahy 6 pokuta. Společnost totiž měla z listopadu 2013 povolené úpravy vily, vilu však zbourala celou z důvodu údajné havárie.

Stavební úřad Prahy 6 okamžitě zahájil se společností deliktní řízení, jedná se o možném zakonzervování staveniště do doby, než bude rozhodnuto, co lze na místě postavit nového a společnost bude muset také doložit a vysvětlit, jak je možné, že vila byla srovnána se zemí. Zároveň je požadován statický posudek a plán, jak chce stavebník zajistit bezpečnost staveniště proti sesuvu. Postih až do výše půl milionu korun hrozí jak společnosti Matragi Design, tak dodavatelské firmě.

Podle ČTK dostala firma pokutu i od pražských památkářů, proti které se odvolala. Případem se nyní bude zabývat ministerstvo kultury. Výše této pokuty může být až dva miliony korun.

Záměr, na jehož základě firma získala stavební povolení, neměl zásadním způsobem změnit charakter domu. Během rozsáhlé opravy měla v domě vzniknout například sauna, dvě garáže nebo podkrovní pracovna, rozšířeno také mělo být technické zázemí. Povolení počítalo například s vybouráním některých stropů. Podle šetření památkářů sice na zeď domu spadl strom, v té době již ale byl objekt ve velmi špatném stavu a částečně rozebrán.


Další články
Nahoru