dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Pražské krimi

Matku obžalovali z poškození mozku dcery. Vinu odmítla

Matka, obžalovaná z trvalého poškození mozku své půlroční dcery, dnes u pražského městského soudu popřela vinu z těžkého ublížení na zdraví a z týrání. Zmocněnec dítěte pro něj od ženy žádá čtyři miliony korun. V neprospěch matky vypovídala vedle dalších svědků i její starší, dvanáctiletá dcera, které žena v minulosti rozlámala pánev.

Tehdy byla matka odsouzena k podmíněnému trestu a ve zkušební době se osvědčila. Obžaloba tvrdí, že čtyřiatřicetiletá žena týrala svou mladší dceru už od jejího narození. Žila s ní sama, od manžela se odstěhovala. Když dítě plakalo, mlátila je prý otevřenou dlaní do hlavy a obličeje.

Letos mezi 7. a 9. dubnem jí pak v bytě v pražských Stodůlkách údajně způsobila krvácení do mozku, po kterém holčičce odumřela část mozkové tkáně.

„Nikdy jsem jí fyzicky neublížila. Silně vřískala a mě napadlo jen odnést ji do postýlky a zavřít se na záchodě, abych to neslyšela. Další den se mi vysmekla, když jsem ji držela, a spadla mi na podlahu. Asi hlavou. Měla jen modřinku pod okem, byla klidná,“ popsala poslední dny se svou dcerou matka, která měla v osudný večer na návštěvě svého nového přítele. Ani jeden z nich nevyrozuměl záchranáře.

Matka pouze zatelefonovala manželovi, který slyšel, že dítě vydává nepřirozené zvuky. Okamžitě proto zalarmoval policejní hlídku. Policisté dítě na místě prohlédli, matce ale jen doporučili, aby s dcerkou další den zašla k lékaři.

Žena místo toho ráno předala nehybné a nereagující dítě otci, který ihned přivolal záchranáře. Dívka nezemřela jen díky lékařskému zásahu, podle odborníků ji od smrti dělila hodina. Holčička si následky mimořádně závažného zranění ponese celý život. Vyžaduje nepřetržitou péči, na jedno oko nevidí a má narušenou motoriku. Čeká ji ještě několik operací.

Stará se o ni otec, kterému soudy svěřily do péče i starší dceru. Dnešní výpověď u soudu proplakal. „Odešla ode mě proto, abychom jí prý nemluvili do výchovy. Už u první dcery špatně reagovala na dětský pláč. V noci třásla s postýlkou a dceru fackovala,“ popsal.

Žena, která se narodila na Ukrajině, původně udržovala vztah s manželovým otcem, který jí pronajímal byt. Do manžela se prý zamilovala, když ho společně s jeho otcem byla navštívit ve vězení.

Uzavřeli sňatek a o rok později měli dceru, za jejíž úmyslné zranění soudy ženě v roce 2004 uložily půlroční podmíněný trest, ambulantní psychiatrické léčení a povinnost absolvovat sociální program péče o dítě, napsala ČTK.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru