dnes
Sobota - polojasno
25°C
zítra
Neděle - polojasno
23°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
22°C
Matka nastudovala pěstování marihuany, rodina se přidala. Podívejte se na jejich výpěstky
Objevená pěstírna marihuany. Foto: Policie ČR

Matka nastudovala pěstování marihuany, rodina se přidala. Podívejte se na jejich výpěstky

Během akce s krycím názvem Rybník kriminalisté společně s policisty z pražské zásahové jednotky zadrželi dvaapadesátiletého muže s devětačtyřicetiletou družkou a jejím osmadvacetiletým synem, kteří v domě v ulici Tálická v pražských Kyjích pěstovali marihuanu.

Policisté trojici zadrželi na základě příkazu soudce Obvodního soudu pro Prahu 9, který zároveň vydal i příkaz k provedení domovní prohlídky. Během ní pak kriminalisté nalezli ve sklepních prostorách domu kompletní pěstírnu konopí.

Zde bylo zajištěno přes čtyřicet kusů rostlin konopí, tři kilogramy sušené rostliny, technické vybavení pěstírny a přes deset tisíc korun. Ovšem i u druhého syna zadržené ženy nalezli policisté v domě v Pražské ulici v Máslovicích u Prahy obdobnou pěstírnu konopí.

„Tam kriminalisté zajistili přes šedesát kusů rostlin konopí. Žena se svým druhem skončili na služebně, kde si vyslechli obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za což jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Jejího syna, který pěstoval marihuanu v Máslovicích, pak vyšetřovatel obvinil z trestného činu nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou nebo psychotropní látku, za což jim pak hrozí až půlroční vězení. Stíhání všech tří osob pak povede vyšetřovatel na svobodě.

Půjčila se 150 tisíc na potřebné „nádobíčko“

Rodině tak nevyšel jejich plán – zbohatnout pěstováním marihuany. Špatná finanční situace přivedla matku na nápad, že pěstováním a následným prodejem marihuany může zlepšit jejich špatnou finanční situaci a nakoupila tak vybavení doporučené na internetu.

„Půjčila si 150 tisíc korun na různé technické prostředky, na webových stránkách vyhledala návod jak o rostliny pečovat a začala pěstovat,“ řekla Jana Rösslerová.

První pokus jim ovšem nevyšel – rostliny přehnojili a museli je tak vyhodit do kontejneru. Druhý pokus jim pak zmařila zásahová jednotka s kriminalisty.

Pěstírna marihuany povedené rodinky


Hasiči a chemici zasahovali u požáru sodíku v základní škole

Včera v 16:37

U menšího požáru sodíku v nádobě v základní škole v Pernerově ulici v Praze 8 zasahovali pražští hasiči dnes ve 12:22. Před příjezdem jednotek se z budovy školy evakuovalo 100 dětí a 22 zaměstnanců školy.

Doufám, že to nebude někde na sociálních sítích?! Anebo víte co, pošlete to tam, ať se lidi pobaví

Včera v 10:19

V rámci noční směny se hlídce strážníků z Prahy 1 v ulici Templová naskytl zajímavý pohled. Z kanálu trčely nohy mladého muže, kterého se z něj pokoušel vytáhnout jiný mladík. Byl však tak opilý, že nebyl schopen ani pořádně sám stát, natož kamarádovi z kanálu...

U požáru nahrávacího studia zasahovaly tři jednotky hasičů

17. dubna 2018 v 18:37

Dnes od 12:16 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů u požáru v suterénu nahrávacího studia v ulici Nepravidelná v Praze 15. Hasiči zasahovali v dýchací technice. Pomocí přetlakové ventilace odvětrávali prostor sklepa a chodby domu.

Cizinec poškrábal lak u šesti aut

16. dubna 2018 v 17:17

Pražští strážníci zadrželi cizince, který poškrábal lak na šesti zaparkovaných vozidlech. V neděli večer přijali strážníci z Prahy 4 oznámení, že v ulici Na Vítězné pláni poškodil neznámý muž okrasný truhlík na květiny.

Požár v kanceláři v Praze 1

15. dubna 2018 ve 20:41

Dnes od 17:07 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů u požáru v kanceláři administrativní budovy na Senovážném náměstí v Praze 1. Hořelo vybavení kanceláře a část dřevěné podlahy na ploše 2×2 metry.

Další články
Nahoru