dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Matka nastudovala pěstování marihuany, rodina se přidala. Podívejte se na jejich výpěstky
Objevená pěstírna marihuany. Foto: Policie ČR

Matka nastudovala pěstování marihuany, rodina se přidala. Podívejte se na jejich výpěstky

Během akce s krycím názvem Rybník kriminalisté společně s policisty z pražské zásahové jednotky zadrželi dvaapadesátiletého muže s devětačtyřicetiletou družkou a jejím osmadvacetiletým synem, kteří v domě v ulici Tálická v pražských Kyjích pěstovali marihuanu.

Policisté trojici zadrželi na základě příkazu soudce Obvodního soudu pro Prahu 9, který zároveň vydal i příkaz k provedení domovní prohlídky. Během ní pak kriminalisté nalezli ve sklepních prostorách domu kompletní pěstírnu konopí.

Zde bylo zajištěno přes čtyřicet kusů rostlin konopí, tři kilogramy sušené rostliny, technické vybavení pěstírny a přes deset tisíc korun. Ovšem i u druhého syna zadržené ženy nalezli policisté v domě v Pražské ulici v Máslovicích u Prahy obdobnou pěstírnu konopí.

„Tam kriminalisté zajistili přes šedesát kusů rostlin konopí. Žena se svým druhem skončili na služebně, kde si vyslechli obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za což jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Jejího syna, který pěstoval marihuanu v Máslovicích, pak vyšetřovatel obvinil z trestného činu nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou nebo psychotropní látku, za což jim pak hrozí až půlroční vězení. Stíhání všech tří osob pak povede vyšetřovatel na svobodě.

Půjčila se 150 tisíc na potřebné „nádobíčko“

Rodině tak nevyšel jejich plán – zbohatnout pěstováním marihuany. Špatná finanční situace přivedla matku na nápad, že pěstováním a následným prodejem marihuany může zlepšit jejich špatnou finanční situaci a nakoupila tak vybavení doporučené na internetu.

„Půjčila si 150 tisíc korun na různé technické prostředky, na webových stránkách vyhledala návod jak o rostliny pečovat a začala pěstovat,“ řekla Jana Rösslerová.

První pokus jim ovšem nevyšel – rostliny přehnojili a museli je tak vyhodit do kontejneru. Druhý pokus jim pak zmařila zásahová jednotka s kriminalisty.

Pěstírna marihuany povedené rodinky


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru