dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Mateřská školka YMCA v centru Prahy vsadila ve vztahu k dětem na odlišný přístup
Děti se ve školce věnují uměleckým a pohybovým aktivitám každý den. Foto: archiv

Mateřská školka YMCA v centru Prahy vsadila ve vztahu k dětem na odlišný přístup

Na rozvoj talentu i dovednosti dětí od dvou do šesti let a také na sport – ne výkonnostní, ale na hlavně na pohyb jako přirozenou součást života – se zaměřuje malá pražská mateřská školka YMCA.  „Jde nám o harmonický rozvoj dítěte, jeho ducha, duše i těla. Ale i vůle. Bez té totiž nic nejde. Právě tohle zásadní propojení symbolizuje i červený rovnostranný trojúhelník, který má celosvětové sdružení YMCA ve svém znaku. Funguje jak pro dospělé, tak i pro děti,“ říká zástupkyně ředitelky Veronika Matoušová.

Školka v centru Prahy, Na Poříčí 12 nabízí dětem menší  kolektiv a hlavně pohybové a kreativní aktivity. A mohou si v ní vyzkoušet i cizojazyčné prostředí, i když nemají s cizími řečmi žádné zkušenosti. Potkávají se zde děti různých národností. Od letošního ledna má školka navíc nové zaváděcí ceny.

Například půldenní umístění dítěte na 3 dny v týdnu přijde na 3100 korun měsíčně. V ceně je zahrnuto stravování, které lze přizpůsobit i individuálním požadavkům (celiakie, intolerance laktózy). A také všechny programové aktivity jako třeba keramika, flétna či canisterapie.
 
 „Při výchově dětí je našim cílem naplnit principy celosvětové mládežnické organizace YMCA (YoungMen's Christian Association). Její zásady podporoval i první československý prezident T. G. Masaryk spolu se svojí dcerou Alicí,“ uvádí Veronika Matoušová.

ymcams2-nahled

„Děti se ve školce věnují uměleckým a hlavně pohybovým aktivitám každý den. Přímo v budově v centru Prahy totiž využívají vlastní tělocvičnu a k dispozici je jim i bazén a sauna. Navíc v létě, když je pěkné počasí, chodí pravidelně cvičit ven na hřiště,“ pokračuje a dodává, že se školkou intenzivně spolupracují dobrovolníci, většinou rodilí mluvčí. Tito studenti spoluprací pak získávají významné body do motivačního programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofEAward),který už od roku 1956 po celém světě podporuje mladé lidi napříč společností na cestě k jejich samostatnosti, sebevědomí, budoucímu uplatnění i sociálnímu cítění.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru