dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská politika

Mateřská školka Paculova se dočká nové zdravotně technické instalace

Rada hlavního města Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu Hlavního města Prahy ve výši 2950 tis. Kč na opravu zdravotně technické instalace v Mateřské školce Paculova v Městské části Praha 14.

„Rozvody vodovodu a kanalizace v MŠ Paculova jsou původní z doby výstavby objektu. Vodovod je proveden v pozinkovaných trubkách, kanalizace je litinová. V současné době mají časté poruchy, které omezují provoz. Počty umyvadel a WC jsou podle současných hygienických norem nedostatečné. Bude třeba doplnit do systému centrální regulaci teplé vody v souladu s platnou vyhláškou. Rovněž vodovodní baterie a sprchové kouty pro děti i personál jsou na hranici životnosti a opakované průsaky způsobují degradaci konstrukcí,“ uvedl důvod přestavby 1. náměstek primátora hlavního města Prahy Jiří Vávra.

Městská část považuje za zásadní odstranit havarijní stav zdravotně technické instalace v budově školky před zateplením objektu, které bude zahájeno v první polovině roku 2015. Tato akce proběhne v rámci Operačního programu Životní prostředí a bude spolufinancována ze strukturálních fondů EU.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru