Dnes Úterý - jasno 26°C
Zítra Středa - polojasno 28°C
Úterý 15. 6. 2021
Svátek má Vít
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Mateřská škola v Praze 13 má novou zahradu
Symbolického přestřižení pásky se ujal starosta Prahy 13 David Vodrážka. Foto: P13

Mateřská škola v Praze 13 má novou zahradu

V areálu stodůlecké mateřské školy „U Stromu“ byla včera za účasti vedení radnice Prahy 13 slavnostně otevřena rozlehlá zahrada, ve které budou děti se svými učitelkami pěstovat nejen bylinky, ale i ovoce a zeleninu.

„Už v době, kdy jsme školku otvírali, nás napadlo, že by v ní mohl v budoucnu vzniknout unikátní projekt komunitní zahrady. Jsem velmi rád, že nezůstalo jen u představ a dnes jsme ji dětem předali do užívání nejen k výuce, ale i k odpočinku,“ poděkoval starosta Prahy 13 David Vodrážka přítomným realizátorům zahradního projektu.

„Snažíme se rozvíjet citlivě a nenásilně rozumný vztah dětí k přírodě a životnímu prostředí a tato zahrada představuje další možnost, jak toho hravou formou docílit. Spousta dětí vyrůstá uprostřed sídliště, a proto je skvělé, že jim můžeme nabídnout kousek živé přírody. Věřím, že nejen předškoláci, ale i jejich rodiče uvítají příležitost sledovat proces, kterým se jejich oblíbené ovoce či zelenina dostanou až na jejich stůl,“ dodala místostarostka třinácté městské části Marcela Plesníková.


Praha 13: DDM Stodůlky nabízí víc než dvě stě kroužků

Včera v 15:43

Na webových stránkách DDM Stodůlky si mohou zájemci prohlédnout nabídku kroužků, kurzů, klubů a tanečních formací pro nový školní rok 2021/2022. On-line zápisy potom odstartují dnes od 18 hodin.

Praha 13: Příměstské tábory pro děti zdarma

11. června 2021 v 11:29

Doučovací kempy usnadní dětem návrat do školy po distanční výuce. Program zahrnuje především objevování, bádání, pohyb a učení hrou.

Dětské trhy na Šesťáku

11. června 2021 v 10:36

Praha 6 zve zájemce na Dětské trhy v sobotu 12. června od 14 hodin.

Stezka Se skřítky za pokladem

3. června 2021 v 08:47

Radnice Patnáctky připravila novou tematickou stezku Se skřítky za pokladem, kterou si můžete projít do 14. června.

V Zoo Praha opět vyjede legendární dětská tramvaj

3. června 2021 v 08:13

V sobotu 5. června dopoledne se v Zoo Praha znovu rozjede dětská tramvajka. 

Struny dětem v červnu rozehrají zahradu Villy Pellé

3. června 2021 v 07:00

Struny dětem se vrací, tentokrát jako open air v krásném prostředí zahrady bubenečské Villy Pellé. 20. června zvou na rodinnou slavnost, na které se děti i rodiče setkají s neposednými Pišliky v podání herce Ivana Trojana, spoluautorky projektu Beaty Hlavenkové a jejích vynikajících spoluhráčů...

Praha 6 připravila anketu, ptá se na dětská hřiště

2. června 2021 v 16:55

Radnice Prahy 6 spravuje na svém území více než osm desítek dětských hřišť. Peníze na jejich údržbu a opravu chce vynakládat účelně, proto se rozhodla oslovit veřejnost s anketou o spokojenosti s dětskými hřišti.

Děti z Prahy 13 dnes mlsaly zdravě

1. června 2021 ve 22:54

Dnešní Mezinárodní den dětí městská část Praha 13 pojala letos netradičně. Do všech dvaadvaceti mateřských škol rozvezla zdravou svačinku jako připomenutí, že zdraví je to nejdůležitější, co máme.

Další články
Nahoru