Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Mateřská škola v Košířích bude mít nový pavilon
Vizualizace plánovaného pavilonu. Zdroj: archiv P5

Mateřská škola v Košířích bude mít nový pavilon

Praha 5 plánuje výstavbu nového dvoutřídního pavilonu Mateřské školy Slunéčko v Košířích. Ta by měla pomoci s navýšením předškolních kapacit v této lokalitě a nahradit původně zamýšlenou mateřskou školu v ulici Naskové. Příští rok chce Praha 5 otevřít dvě nové třídy MŠ v ulici Pod Lipkami. Informoval o tom mluvčí městské části David Šťáhlavský.

K přípravě tohoto nového záměru přistoupila radnice Prahy 5 po problémech s původně zamýšlenou výstavbou nové mateřské školy v ulici Naskové. K tomuto projektu stále nebyla dodána projektová dokumentace. Proto se vedení páté městské části rozhodlo pro výstavbu nového dvoutřídního pavilonu Mateřské školy Slunéčko v ulici Beníškové. Autory studie jsou Michael Šilar a Klára Vratislavová z firmy Prodesi/Domesi.

Nová budova bude zasazena do stávající zahrady tak, aby byly zachovány všechny stávající vzrostlé stromy. Pavilon bude postaven z ekologické dřevěné konstrukce s důrazem na udržitelnost a vysokou energetickou účinnost budovy. Kompaktní uspořádání tříd na dvou totožných podlažích minimalizuje zastavěnou plochu, podporuje pasivní standard, nízké provozní náklady budovy a efektivitu její výstavby.

 „Nový projekt klade důraz na rychlost výstavby, která je zásadní pro vyřešení nedostatku předškolních kapacit v této lokalitě. Architekty navržená dřevostavba přináší jednoduché řešení s efektivním provozem, do stávající zahrady školky vstupuje s respektem k existujícím hodnotám,“ uvedl místostarosta Prahy 5 pro územní rozvoj a strategické investice Radek Janoušek (Praha 5 sobě).


Autor: puc

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru