dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražská politika

Mateřská škola nesmí být místem politické agitace a prostředkem politického boje opoziční ŽNS

Zástupci koaličních stran v Praze 3 zásadně odmítají dlouhodobou snahu o politizaci tématu MŠ Buková, která vyvrcholila včerejšího dne setkáním příznivců hnutí Žižkov nejen sobě (ŽNS) v areálu mateřské školy v Bukové ulici. 

Agitaci, skrytou za hudební a společenské odpoledne, považují koaliční strany za flagrantní porušení školského zákona, který jakoukoliv činnost a propagaci politických stran ve školách a školských zařízeních zakazuje.

„Jestliže je snahou ŽNS vyvolat veřejnou debatu o MŠ Buková, která za účasti veřejnosti již probíhala na třech zastupitelstvech městské části, nebráníme se jí, ale taková debata v žádném případě nepatří na pozemky mateřské školy,“ uvedla starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová (TOP 09). Pondělní politické akce se proto nikdo z vedení radnice nezúčastnil.

Koaliční strany si jsou vědomy špatného provozně technického stavu budovy MŠ Buková, dostatečné kapacity mateřských škol v naší městské části a naopak nedostatečné kapacity zařízení pro děti mladších tří let v Praze 3.

„Hnutí ŽNS využívá téma uzavření této zchátralé mateřské školy ke kritice vedení radnice a, jelikož účel světí prostředky, zcela ignoruje skutečnost, že díky dřívějším opatřením je kapacita mateřských škol nejen v celé městské části, ale i v okolí Bukové ulice dostatečná,“ vysvětluje zástupce starostky Ivan Holeček (ČSSD).

„Z průzkumů veřejného mínění jasně vyplývá, že existuje převis poptávky po zařízení pro děti mladších tří let. Tuto službu chceme obyvatelům nabídnout a usilujeme proto o přeměnu místa v takové zařízení,“ dodává zástupce starostky Alexander Bellu (ODS).

Koaliční strany jsou proto na dnešním zasedání zastupitelstva připraveny podpořit návrh na sloučení MŠ Buková se ZŠ a MŠ Jarov, čímž dojde k plynulému přechodu pracovních poměrů dosavadních zaměstnanců MŠ Buková a otevře se tak cesta k vyřešení současné situace.

„Podle možností financování projektu z prostředků evropských strukturálních fondů pak zastupitelstvo v dohledné době rozhodne o tom, zda se dosavadní budova pouze zásadně rekonstruuje či se zde po její demolici vybuduje zcela nové zařízení. Oba projekty byly řádně projednány a oba považujeme za životaschopné a pro městskou část přínosné,“ uvedla radní Jaroslava Suková (TOP 09).

Zástupci koalice jsou znepokojeni skutečností, že se do politické agitace ŽNS v posledních měsících aktivně zapojila i ředitelka mateřské školy v Bukové ulici Janeta Benešová.

„Považuji za neslýchané, aby ředitelka mateřské školy natáčela na pozemku mateřské školy politický klip jedné z politických stran, a na stránkách školy vyzývala rodiče, ať na akci organizovanou ŽNS přinesou občerstvení,“ říká starostka městské části Vladislava Hujová (TOP 09). „V kontextu nedávného závěru auditora o nesplnění povinnosti MŠ Buková předložit vyhovující podklady pro účetní závěrku lze mít důvodně za to, že se jedná o zastírací manévr,“ dodává.


Další články
Nahoru