Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Mateřinky v Praze 11 zavedou elektronické nástěnky
Ilustrační foto: archiv

Mateřinky v Praze 11 zavedou elektronické nástěnky

Jihoměstské mateřské školy se od září posunou o krok dál k digitalizaci. Praha 11 se rozhodla podpořit zavedení elektronických nástěnek, které školkám umožní komunikovat s rodiči efektivněji.

Po úspěšném pilotním projektu elektronických zápisů do mateřských škol se Praha 11 rozhodla jít v digitalizaci ještě dál: v září do místních školek přibudou elektronické nástěnky.

„Výrazně usnadní komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči, proto jsme vedení našich školek nabídli při zavádění tohoto nástroje širokou podporu. Jsme připraveni hradit poplatky za digitální technologie i poskytnout školkám nezbytné technické zázemí,“ vysvětlila radní Prahy 11 pro školství Zuzana Ujhelyiová (Piráti).

K největším výhodám elektronické nástěnky patří jednoduché ovládání a rychlost, s níž lze jejím prostřednictvím přenášet důležité informace. Všechna oznámení chodí rodičům přímo do telefonu a mateřská škola má zároveň okamžitou zpětnou vazbu, který z rodičů si oznámení přečetl. K instalaci aplikace stačí rodičům jen pár kliknutí, ať už si ji instalují do chytrého telefonu nebo tabletu.

Značka elektroniky ani operační systém přístroje přitom nerozhodují, systém funguje všude. V případě potřeby se rodič může přihlásit i přes počítač z webové stránky, tedy bez mobilního zařízení. Rodiče nemusí zdlouhavě kontrolovat, zda je ve školce něco nového, a mateřská škola má na druhé straně jistotu, že informace k rodičům bezpečně doputují.

Další z praktických funkcí elektronické nástěnky je možnost vytvoření omluvenky online. Rodič pouze vybere datum, zvolí důvod absence a omluvenku v aplikaci odešle. Učitelka bude vědět, proč dítě nepřišlo, kuchařka připraví o oběd méně.

Díky omluvenkám budou mít mateřské školy přesný denní i měsíční přehled o tom, kolik dětí v jednotlivých třídách bude přítomno a proč některé z nich chybí. Tyto údaje jsou zároveň kdykoliv k dispozici pro zpětné vyhledávání.

Data v bezpečí 

Přístup do aplikace mají jen ověření uživatelé, komunikace je neveřejná a veškerá data jsou při přenosu šifrována přes HTTPS. Když se například rodič připojí k veřejné WiFi v kavárně, nikdo se nedostane k údajům, které do mateřské školy odesílá.

Data jsou uložena na zabezpečené serverové farmě umístěné ve špičkovém datacentru v Praze a další geograficky oddělené lokalitě. Celý systém je pravidelně zálohovaný podle nastavených zálohovacích rozvrhů.

„Doufám, že od září budou elektronické nástěnky zavedeny ve většině našich mateřských škol. Vedení škol bude o novém způsobu komunikace informovat rodiče prostřednictvím letáků a zaměstnanci mateřských škol projdou školením, jak nový systém používat. Věřím, že rodiče nový způsob komunikace ocení, už proto, že je pro ně tato služba zcela zdarma,“ dodala Ujhelyiová, která chystá návodné video, jak s aplikací zacházet. Po jeho dokončení ho umístí na sociální sítě.


Běh nebo procházka pro miminka do dlaně

Dnes v 07:58

První květnovou neděli se uskuteční charitativní běh a procházka organizace Nedoklubko na podporu neonatologických oddělení pečujících o předčasně narozená miminka. Akce se může zúčastnit každý, trasa i místo jsou libovolné, stačí se pouze zaregistrovat a své startovné věnovat jedné z 33 nemocnic...

V parku Lannova se bude natáčet

12. dubna 2021 ve 21:14

Ve středu 14. dubna bude od 6 do 13 hodin z bezpečnostních důvodů uzavřeno dětské hřiště a sportoviště v parku Lannova.

Do škol a školek Prahy 1 nastoupilo celkem 809 dětí

12. dubna 2021 v 19:47

Dnes nastoupilo do sedmi mateřských škol Prahy 1 celkem 155 předškoláků. V pěti základních školách zahájilo rotační výuku 654 žáků 1. stupně. Nástup žáků i s testováním byl předem s řediteli příspěvkových organizací pečlivě naplánován podle manuálu MŠMT. Všichni rodiče byli školami osloveni a...

Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Další články
Nahoru