dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
-1°C
Matěje Rupperta pokousal Pirát, teď chce na Ladronce řádit on. Pro dobrou věc
Matěj Ruppert zve za celou kapelu na nedělní koncert. Foto: videopozvánka na koncert

Matěje Rupperta pokousal Pirát, teď chce na Ladronce řádit on. Pro dobrou věc

Současného lídra Monkey Business Matěje Rupperta zhruba před 20 lety na Ladronce pokousal pes Pirát. „Tentokrát budeme kousat my,“ varoval. Co se děje? Už tuto neděli 3. srpna totiž bude kapela hlavní hvězdou speciálního programu, který začíná v 16 hodin odpoledne. „Smrtícími rytmy a břitkou melodií vás rozkrájíme na malý kousíčky. Třetího srpna doražte všichni na Ladronku, protože podpoříme všichni skvělou věc. Těšíme se na vás,“ láká Matěj Ruppert.

Právě na Ladronce bude totiž cíl a slavnostní vyhlášení vítězů druhého ročníku unikátního závodu smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů „OPEL HANDY MARATON 2014”. Letos závodí rekordní počet 29 týmů o více než dvou stech cyklistech.

Ti musejí zdolat v limitu 111 hodin trasu 2222 kilometrů a protnou tak 22 rehabilitačních ústavů, spinálních jednotek a speciálních center následné pomoci v Česku i na Slovensku. Závod pomáhá těm, kteří se s handicapem teprve učí žít. Program začíná už ve čtyři hodiny odpoledne, kompletní program najdete zde.

K Opel handy cyklo maratonu se aktivně připojila také městská část Prahy 6. Hlavní partnerství Prahy 6 spočívá v kompletním zajištění cíle a bohatého kulturního a sportovního programu oslav zakončení maratonu v Pražany oblíbeném parku Ladronka.

„Je důležité, aby handicapovaní dostali příležitost zapojovat se co nejvíce do běžného života a sport je jednou z nejlepších cest. Kromě toho, že jsme postavili cyklo tým Prahy 6, připravili jsme na Ladronce pro děti i dospělé už od 16 hodin speciální program, soutěže a sportovní aktivity, kde poměří síly zdraví a handicapovaní. Ve 20 hodin vyhlásíme vítěze a přesně ve 21 hodin vystoupí ikona české hudební scény – skupina Monkey Business. Vstup je pro všechny zdarma a těším se, že akce bude bavit a hlavně, že pomůže,” řekla Marie Kousalíková, starostka Prahy 6.

V jednom týmu zdraví i handicapovaní cyklisté. V Praze odstartuje maraton vedoucí před ústavy


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru