dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Máte to rádi horké? Na Pražském hradě bude možné prožít letní noc s Marylin Monroe
Výstava o Marylin Monroe. Foto: Martin Polák

Máte to rádi horké? Na Pražském hradě bude možné prožít letní noc s Marylin Monroe

Pro návštěvníky putovní výstavy o Marylin Monroe v Jízdárně Pražského hradu je na druhou polovinu srpna připravena mimořádná prázdninová akce nazvaná Letní noci s Marilyn. V čem spočívá? Každý den se uzavřou brány výstavy nezvykle pozdě, až hodinu po půlnoci. Akce Letní noci s Marylin potrvá od 15. srpna do 1. září.

Návštěvníci, kteří si v tomto období zakoupí vstupenku po 20. hodině, dostanou druhou zdarma. Navíc vždy ve 20 a 22 hodin jsou zdarma k platné vstupence připraveny zasvěcené komentované prohlídky, přibližující rozporuplný život módní ikony a hollywoodské star Marilyn Monroe.

Jedinečný zážitek završí projekce tří digitálně zremastrovaných filmů s Marilyn Monroe v hlavní roli: Někdo to rád horké, Páni mají radši blondýnky a Slaměný vdovec, které jsou na programu v letním kině v zahradě Jízdárny Pražského hradu.

Mezi třiceti páry bot a téměř padesáti modely z hereččina šatníku, které jsou na výstavě Marilyn k vidění, nechybí ani ty, jež oblékla právě v těchto slavných filmech.

Výstava Marylin potrvá v Jízdárně Pražského hradu do 20. září. Je na ní k vidění nejucelenější kolekce kostýmů a bot z filmů i z osobního života Marilyn Monroe, známé i dosud nepublikované fotografie, úryvky z jejích deníků, poezie a ukázky z filmů. Vstupné je 240, snížené 120 korun.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru