dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Máte rádi folklor? Národopisná slavnost v Kinského zahradě představí dětské soubory

Letos již XVII. Národopisná slavnost v Kinského zahradě se koná během víkendu 21. a 22. května. Poprvé ve své historii se bude tato událost lidové kultury a folkloru věnovat výhradně dětskému folkloru a fenoménu dítěte v tradiční kultuře. Pro návštěvníky jsou připravena vystoupení jednotlivých souborů, odborný pořad věnovaný dětskému kroji, ukázky lidové rukodělné tvorby a pro děti pak celé sobotní odpoledne plné her a zábavy.

Letošní Národopisná slavnost, odehrávající se v Národopisném muzeu Národního muzea, Letohrádku Kinských, a krásné přilehlé Kinského zahradě, bude věnována dětem. Sobotní zahajovací komentovaný pořad Kroj dětí v rodině a společnosti se bude zabývat jednotlivými typy dětského oblečení v souvislosti s věkem dítěte, ale také příležitostmi pro sváteční ustrojení. Na něj naváže na otevřené scéně na terase Národopisného muzea představení Jak na nebi, tak na zemi. Vystoupí v něm děti z nejvýraznějších dětských folklorních souborů naší republiky a představí nejrůznější přístupy ke scénickému ztvárnění dětského folkloru, a to jak v regionálních odlišnostech, tak ve výsledném jevištním tvaru.

V rámci Rozehrané zahrady budou moci děti hravou formou poznávat tradiční lidovou kulturu a pod vedením zkušených lektorů se zapojit do her, soutěží a jiných dětských radovánek.

Druhý den Národopisné slavnosti bude věnován mezigeneračním vztahům v souborové činnosti. Dětské interprety v pořadu Včera, dnes a zítra doprovodí i vlastní rodiče. Všechny hudebně taneční kompozice budou v tomto odpoledni zastřešeny jednotícím tématem mezigenerační provázanosti souborů. Bude tak možné sledovat přirozené pokračování souborové činnosti přímo na scéně.

Program slavností ZDE.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru