dnes
Pátek - polojasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - polojasno
31°C
Zpravodajství

Máte psa staršího než šest měsíců? Přihlaste ho na Voříškiádu 2016

Přijďte se svým pejskem na IV. ročník zábavného soutěžního programu pro majitele všech voříšků v sobotu 1. října ve 14 hodin na Slunečné náměstí.

Odborným garantem soutěže je kynologická organizace Haf Bez Obav ze Zbuzan, která v průběhu soutěžního programu také představí výcvik pejsků. Organizace nevidomých Beluška předvede práci vodících psů. Akce je pro všechny křížence, voříšky a pejsky bez PP a jejich majitele.

Program soutěže:

13:30 – 14:00 přejímka pejsků

14:00 – 15:30  soutěžení pejsků v jednotlivých kategoriích

15:30 – 16:00  ukázky výcviku (Haf Bez Obav)

16:30 – 17:00  slavnostní vyhlášení výsledků

Soutěžní kategorie:

Mini voříšek – kříženci a psi bez PP do 35cm

Medium voříšek – kříženci a psi bez PP od 36cm do 50cm

Maxi voříšek – kříženci a psi bez PP nad 50cm

Výška v cm je uvedena pro kohoutkovou výšku psa.

 

V každé kategorii bude vyhlášeno 3. – 1. místo. Vítězové třídy se utkají o titul „Hlavní vítěz Voříškiády“.

Všichni psi, kteří se chtějí voříškiády zúčastnit, musí být klinicky zdraví, musí být vybaveni platným pasem pro malá zvířata nebo očkovacím průkazem (dle § 6 odst. 3 pís. b. zákona 166/1999Bb., o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů v platném znění vet. zákona).

Psi musí být v imunitě proti vzteklině, psi pocházející z ČR musí být doprovázeni platným očkovacím průkazem, psi z členských zemí EU a třetích zemí musí splňovat podmínky dané nařízením Evropského parlamentu a Rady Evropy 998/2003 ze dne 26. 5. 2003.

Psi, kteří neprošli veterinární přejímkou, se nesmí výstavy zúčastnit. Ze soutěže jsou vyloučeny háravé feny a feny ve vyšším stupni březosti, kojící feny. Kousaví psi musí mít náhubek. Je zakázáno používat ostnatý obojek, elektrický obojek a hrubě se psem zacházet.

Pejskovi vezměte s sebou vodítko, obojek, misku, pitnou vodu, pamlsky. Akce se koná venku.

Přihlašování je možné přes email pardubickyb@p13.mepnet.cz přihlásit pejsky bude možnost i na místě.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru