Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - prehanky-dest 2°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Máte pravdu, předsedo. Pražská TOP 09 se postavila za Pospíšila, Piráti ho vyzvali k rezignaci
Předseda pražské TOP 09, zastupitel hlavního města a europoslanec Jiří Pospíšil. Foto: Jan Puci

Máte pravdu, předsedo. Pražská TOP 09 se postavila za Pospíšila, Piráti ho vyzvali k rezignaci

Ačkoli jsou v končícím volebním období předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil a Piráti oficiálně na magistrátu na jedné lodi, jejich spojení bylo od počátku napjaté. A po vypuknutí kauzy Dozimetr vzájemné animozity zesílily a odkryly se v plné nahotě. Piráti tvrdí, že Pospíšil ztratil kvůli jeho údajnému napojení na osoby spojené s kauzou jejich důvěru, pražský zastupitel a europoslanec vinu odmítá. Dnešním usnesením se za něj postavil Krajský výbor TOP 09 Praha.

„Vyzval jsem Jiřího Pospíšila k okamžité rezignaci na všechny funkce na pražském magistrátu. Důvodem jsou informace z médií o jeho stycích a společných dovolených s hlavou skupiny z kauzy Dozimetr Michalem Redlem. To jsou šokující a nepřijatelná zjištění. Je nezbytné vyvodit odpovědnost,“ napsal tento týden na twitter pražský primátor Zdeněk Hřib.

Pospíšil je v Praze nejen zastupitelem, ale i předsedou Výboru Zastupitelstva hlavního města Prahy pro evropské záležitosti, předsedou Komise Rady hl. m. Prahy pro předsednictví České republiky v Radě EU v roce 2022 a členem komisí Rady hl. m. Prahy pro vznik koncertního sálu a pro umění ve veřejném prostoru.

„Přijde mi absurdní, že mě k rezignaci vyzývá primátor, kterého chtěli před pár dny odvolat za to, že prostřednictvím pirátských IT zakázek na magistrátu a městských firmách spolupracoval právě s obviněným Dovhomiljou. Tedy s tím člověkem, který o mně nyní šíři lži,“ reagoval Pospíšil.

Narážel na fakt, že opoziční hnutí ANO minulý týden při jednání pražského zastupitelstva neúspěšně navrhlo Hřibovo odvolání.

Anketa

Věříte víc Hřibovi, nebo Pospíšilovi?

9.3%
(9.3%)
4.5%
(4.5%)
86.1%
(86.1%)
Včera Hřiba v Pospíšilově kritice podpořil zastupitelský klub Pirátů, který prohlásil, že ztratil v zastupitele TOP 09 důvěru. Jen pro připomenutí, v Praze vládne koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN), tudíž Piráti a Pospíšil doposud spolupracovali. Pospíšil je pro podzimní volby dvojkou kandidátky SPOLU, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. 

„Na základě mé středeční žádosti jsem už dostal termín k výslechu v kauze, ve které budu vypovídat jako svědek. Do té doby nemohu kauzu komentovat. Doufám ale, že bude nezávisle prošetřena a že ti, co jsou do ní skutečně zapleteni, budou odhaleni," uvedl Pospíšil. 

Krajský výbor TOP 09 Praha dnes deklaroval, že stojí za Pospíšilem. „Na krajském výboru TOP 09 – Praha jsme v poměru 20:1 přijali usnesení, kterým souhlasíme s postupem předsedy Jiřího Pospíšila v probíhající kauze,“ uvedl místopředseda výboru Michal Hroza, který je místostarostou Prahy 4.


Autor: Jan Puci

Nové vedení Prahy 11 nesouhlasí se zástavbou na louce u polikliniky Opatovská

Včera v 19:51

Mezi supermarketem Billa a poliklinikou Opatovská je soukromým investorem naplánován záměr výstavby Polyfunkčního komplexu Opatov, takzvaný Sky Opatov. Vedení Prahy 11 využilo možnosti podání námitek, jejichž prostřednictvím vyjádřilo svůj nesouhlas s navrhovanou podobou projektu. Jedenáctá...

Konference přilákala do Sněmovny klíčové aktéry vzdělávání

24. ledna 2023 v 15:14

Pedagogický leadership byl hlavním tématem konference, kterou ve spolupráci s organizací Učitel naživo a redakcí Řízení školy pořádala poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). Dvanáct vybraných hostů přineslo v diskuzních panelech svůj úhel pohledu na toto aktuální téma – od leadershipu jako inovace ve...

Další články
Nahoru