Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Máte pravdu, předsedo. Pražská TOP 09 se postavila za Pospíšila, Piráti ho vyzvali k rezignaci
Předseda pražské TOP 09, zastupitel hlavního města a europoslanec Jiří Pospíšil. Foto: Jan Puci

Máte pravdu, předsedo. Pražská TOP 09 se postavila za Pospíšila, Piráti ho vyzvali k rezignaci

Ačkoli jsou v končícím volebním období předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil a Piráti oficiálně na magistrátu na jedné lodi, jejich spojení bylo od počátku napjaté. A po vypuknutí kauzy Dozimetr vzájemné animozity zesílily a odkryly se v plné nahotě. Piráti tvrdí, že Pospíšil ztratil kvůli jeho údajnému napojení na osoby spojené s kauzou jejich důvěru, pražský zastupitel a europoslanec vinu odmítá. Dnešním usnesením se za něj postavil Krajský výbor TOP 09 Praha.

„Vyzval jsem Jiřího Pospíšila k okamžité rezignaci na všechny funkce na pražském magistrátu. Důvodem jsou informace z médií o jeho stycích a společných dovolených s hlavou skupiny z kauzy Dozimetr Michalem Redlem. To jsou šokující a nepřijatelná zjištění. Je nezbytné vyvodit odpovědnost,“ napsal tento týden na twitter pražský primátor Zdeněk Hřib.

Pospíšil je v Praze nejen zastupitelem, ale i předsedou Výboru Zastupitelstva hlavního města Prahy pro evropské záležitosti, předsedou Komise Rady hl. m. Prahy pro předsednictví České republiky v Radě EU v roce 2022 a členem komisí Rady hl. m. Prahy pro vznik koncertního sálu a pro umění ve veřejném prostoru.

„Přijde mi absurdní, že mě k rezignaci vyzývá primátor, kterého chtěli před pár dny odvolat za to, že prostřednictvím pirátských IT zakázek na magistrátu a městských firmách spolupracoval právě s obviněným Dovhomiljou. Tedy s tím člověkem, který o mně nyní šíři lži,“ reagoval Pospíšil.

Narážel na fakt, že opoziční hnutí ANO minulý týden při jednání pražského zastupitelstva neúspěšně navrhlo Hřibovo odvolání.

Anketa

Věříte víc Hřibovi, nebo Pospíšilovi?

9%
(9%)
4.2%
(4.2%)
86.8%
(86.8%)
Včera Hřiba v Pospíšilově kritice podpořil zastupitelský klub Pirátů, který prohlásil, že ztratil v zastupitele TOP 09 důvěru. Jen pro připomenutí, v Praze vládne koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN), tudíž Piráti a Pospíšil doposud spolupracovali. Pospíšil je pro podzimní volby dvojkou kandidátky SPOLU, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. 

„Na základě mé středeční žádosti jsem už dostal termín k výslechu v kauze, ve které budu vypovídat jako svědek. Do té doby nemohu kauzu komentovat. Doufám ale, že bude nezávisle prošetřena a že ti, co jsou do ní skutečně zapleteni, budou odhaleni," uvedl Pospíšil. 

Krajský výbor TOP 09 Praha dnes deklaroval, že stojí za Pospíšilem. „Na krajském výboru TOP 09 – Praha jsme v poměru 20:1 přijali usnesení, kterým souhlasíme s postupem předsedy Jiřího Pospíšila v probíhající kauze,“ uvedl místopředseda výboru Michal Hroza, který je místostarostou Prahy 4.


Autor: Jan Puci

Praha 5 odsouhlasila Strukturální plán, pomůže s rozvojem území

21. července 2022 v 09:27

Zastupitelstvo městské části projednalo a odsouhlasilo Strukturální plán MČ Praha 5. Ten má určovat rámec rozvoje území a být podkladem pro rozhodování samosprávy k jednotlivým stavebním záměrům na území městské části.  

Zastupitelé Prahy 5 schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu

6. července 2022 ve 14:03

Zastupitelé Prahy 5 na konci června po rozsáhlé diskusi schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu hl. m. Prahy pro veřejné jednání. Informovala o tom mluvčí městské části Lenka Abessi.

Praha 5 snížila počet zastupitelů, po volbách jich bude 41

3. července 2022 ve 14:19

Zastupitelé páté městské části tento týden schválili počet členů Zastupitelstva MČ Prahy 5 pro volební období 2022 až 2026. Bude jich 41, v tomto období jich je 43. Volby se budou konat 23. a 24. září.  

Bývalého primátorova náměstka Hlubučka vyloučili zastupitelé Spojených sil pro Prahu z klubu

27. června 2022 v 16:26

Zastupitelé Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN) na svém dnešním jednání vyloučili z klubu bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN).

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 21. zasedání, radnice zveřejnila program

26. června 2022 v 09:53

V zasedacím sále 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500) se ve středu 29. června uskuteční od 13 hodin 21. zasedání zastupitelstva Prahy 4. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

25. června 2022 v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Další články
Nahoru