Dnes Úterý - mlha 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Máte pravdu, předsedo. Pražská TOP 09 se postavila za Pospíšila, Piráti ho vyzvali k rezignaci
Předseda pražské TOP 09, zastupitel hlavního města a europoslanec Jiří Pospíšil. Foto: Jan Puci

Máte pravdu, předsedo. Pražská TOP 09 se postavila za Pospíšila, Piráti ho vyzvali k rezignaci

Ačkoli jsou v končícím volebním období předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil a Piráti oficiálně na magistrátu na jedné lodi, jejich spojení bylo od počátku napjaté. A po vypuknutí kauzy Dozimetr vzájemné animozity zesílily a odkryly se v plné nahotě. Piráti tvrdí, že Pospíšil ztratil kvůli jeho údajnému napojení na osoby spojené s kauzou jejich důvěru, pražský zastupitel a europoslanec vinu odmítá. Dnešním usnesením se za něj postavil Krajský výbor TOP 09 Praha.

„Vyzval jsem Jiřího Pospíšila k okamžité rezignaci na všechny funkce na pražském magistrátu. Důvodem jsou informace z médií o jeho stycích a společných dovolených s hlavou skupiny z kauzy Dozimetr Michalem Redlem. To jsou šokující a nepřijatelná zjištění. Je nezbytné vyvodit odpovědnost,“ napsal tento týden na twitter pražský primátor Zdeněk Hřib.

Pospíšil je v Praze nejen zastupitelem, ale i předsedou Výboru Zastupitelstva hlavního města Prahy pro evropské záležitosti, předsedou Komise Rady hl. m. Prahy pro předsednictví České republiky v Radě EU v roce 2022 a členem komisí Rady hl. m. Prahy pro vznik koncertního sálu a pro umění ve veřejném prostoru.

„Přijde mi absurdní, že mě k rezignaci vyzývá primátor, kterého chtěli před pár dny odvolat za to, že prostřednictvím pirátských IT zakázek na magistrátu a městských firmách spolupracoval právě s obviněným Dovhomiljou. Tedy s tím člověkem, který o mně nyní šíři lži,“ reagoval Pospíšil.

Narážel na fakt, že opoziční hnutí ANO minulý týden při jednání pražského zastupitelstva neúspěšně navrhlo Hřibovo odvolání.

Anketa

Věříte víc Hřibovi, nebo Pospíšilovi?

9.3%
(9.3%)
4.5%
(4.5%)
86.1%
(86.1%)
Včera Hřiba v Pospíšilově kritice podpořil zastupitelský klub Pirátů, který prohlásil, že ztratil v zastupitele TOP 09 důvěru. Jen pro připomenutí, v Praze vládne koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN), tudíž Piráti a Pospíšil doposud spolupracovali. Pospíšil je pro podzimní volby dvojkou kandidátky SPOLU, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. 

„Na základě mé středeční žádosti jsem už dostal termín k výslechu v kauze, ve které budu vypovídat jako svědek. Do té doby nemohu kauzu komentovat. Doufám ale, že bude nezávisle prošetřena a že ti, co jsou do ní skutečně zapleteni, budou odhaleni," uvedl Pospíšil. 

Krajský výbor TOP 09 Praha dnes deklaroval, že stojí za Pospíšilem. „Na krajském výboru TOP 09 – Praha jsme v poměru 20:1 přijali usnesení, kterým souhlasíme s postupem předsedy Jiřího Pospíšila v probíhající kauze,“ uvedl místopředseda výboru Michal Hroza, který je místostarostou Prahy 4.


Autor: Jan Puci

Primátor Svoboda navštívil Libuš a Kunratice

23. září 2023 v 10:37

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Tentokrát vyrazil do Libuše a Kunratic. Prohlédl si zde nové i připravované projekty a v přítomnosti místních starostek se seznámil s některými problémy, které hlavní město může těmto částem pomoci řešit. Informoval...

Novým zastupitelem Prahy 4 je Dvořák, nahradil Vansu

21. září 2023 v 09:30

Novým zastupitelem Prahy 4 se stal Ladislav Dvořák ve funkci nahradil již bývalého zastupitele a někdejšího místostarostu Tibora Vansu (oba Piráti), uvedla ČTK. Slib zastupitele na úvod středečního zasedání Dvořák složil do rukou starosty Ondřeje Kubína (ODS). Piráti jsou v zastupitelstvu...

Zastupitelé Prahy 4 budou zasedat 20. září

15. září 2023 v 18:56

Sedmé zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 20. září od 15 hodin v zasedacím sále číslo301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500).

Praha 6: Bavíme se o Vokovicích a Veleslavínu

15. září 2023 v 07:53

Praha 6 zve veřejnost na setkání s radními do areálu veleslavínského zámečku ve středu 20. září od 16:30 hodin.

Vedení Prahy 4 rozhodlo o dotaci pro projekt Puntíkový den

14. září 2023 v 10:23

Rada městské části Praha 4 ve středu 13. září rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 50 000 korun pro spolek Revenium na podporu projektu „Puntíkový den“. Cílem tohoto projektu je zlepšit povědomí veřejnosti o problémech, se kterými se mnohdy neopodstatněně potýkají ve společnosti lidé...

Starosta Prahy 6 Stárek zve na diskusi s občany nad zákuskem a kávou

14. září 2023 v 08:49

V restauraci Libocký dvůr v Rybničné ulici se ve čtvrtek 21. září uskuteční od 17 do 19 hodin setkání se starostou Prahy 6 Jakubem Stárkem (ODS), který zve občany na otevřenou diskusi nad zákuskem a kávou.  

Zastupitelstvo Prahy 1 přijalo usnesení k elektrokoloběžkám

13. září 2023 ve 22:04

Elektrokoloběžky se staly závažným dopravním, bezpečnostním a estetickým problémem historického centra Prahy. Zastupitelstvo první městské části proto ve středu přijalo usnesení, kterým chce situaci řešit s Magistrátem hl. m. Prahy. Praha 1 o tom informovala v tiskové...

Praha vyhlásila dotační program na podporu doplňkové sítě sociálních služeb

12. září 2023 v 09:19

Radní hl. m. Prahy včera schválili vyhlášení grantů hlavního města Prahy – Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 – Doplňková síť. Hlavní město tak v souladu se svými prioritami v oblasti sociální politiky podpoří kapacity...

Bude se konat 5. zasedání zastupitelstva Prahy 15

12. září 2023 v 08:49

V pořadí páté zasedání zastupitelstva Prahy 15 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 13. září v KC Varta v Boloňské ulici v Horních Měcholupech. Jednání je veřejné a opět bude vysíláno on-line.  

7. jednání zastupitelů Prahy 6 se uskuteční 18. září

10. září 2023 ve 12:27

V pondělí 18. září se koná 7. zasedání zastupitelstva šesté městské části v tomto volebním období. Jednání bude probíhat od 10 hodin v 6. patře budovy Úřadu městské části, Čs. armády 23, Praha 6.

Další články
Nahoru