dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Máte osamělou babičku nebo handicapovaného dědu? Posaďte je do autobusu
Loni se senioři podívali i na Pražský hrad. Foto: archiv Život 90, o. s.

Máte osamělou babičku nebo handicapovaného dědu? Posaďte je do autobusu

Už po dvaadvacáté se do vánoční Prahy rozjedou v sobotu 14. prosince autobusy plné osamělých nebo handicapovaných seniorů. Pod taktovkou občanského sdružení Život 90 navštíví centrum hlavního města, kostely a paláce, trhy a betlémy. Senioři se mohou na projížďku hlásit celý listopad.

Vánoční projížďka Prahou je tradiční předvánoční akcí, kterou Život 90 každoročně organizuje. „Vloni se nám podařilo vypravit 29 autobusů a v adventním čase potěšit bezmála pět stovek seniorů z Prahy i okolí,“ popisuje Jan Lorman, ředitel Života 90.

Staří lidé zůstávají ve vánočním a novoročním čase často mimo zájem společnosti. Osamělost, městská anonymita a nezájem okolí v nich vyvolává těžké depresivní stavy.

Proto dává Život 90 možnost osamoceným a zdravotně postiženým seniorům navštívit místa, do kterých by se bez cizí pomoci v zimě nedostali, a prožít alespoň na jeden den předvánoční atmosféru tak, jak ji prožívají mladší a zdraví lidé.

Akce je určena seniorům, kteří kvůli svému věku, zdravotnímu stavu nebo samotě nemohou předvánoční Prahu sami navštívit a kteří žijí ve svých domovech.

„Účastníkům, kteří se přihlásí, v den projížďky zajistíme bezbariérovou dopravu, průvodce a doprovod. Pokusíme se také u všech navštívených památek domluvit snížené nebo bezplatné vstupné,“ dodává Lorman.

Po celý listopad je možné hlásit se na akci pomocí webového formuláře ZDE nebo ve všední dny od 11:00 do 16:00 hodin na recepci Života 90 (Karoliny Světlé 18, Praha 1, telefon 222 333 555), či na telefonu 222 333 545.


Další články
Nahoru