dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Máte na to být největším pražským šotoušem? Zjistíte to na Andělu
Historický motorák na Pražském semmeringu. Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Máte na to být největším pražským šotoušem? Zjistíte to na Andělu

V rámci Dne Pražské integrované dopravy, který se uskuteční již tuto sobotu, a jehož součástí budou jízdy historickými autobusy, tramvajemi, vlaky a metrem, proběhne soutěž „Největší šotouš PID“. Ta chce najít největšího zájemce o veřejnou dopravu v Praze a okolí.

Šotouš je člověk s velkou zálibou v železniční, případně i jiné veřejné dopravě. Již pátý ročník znalostní soutěže o Pražské integrované dopravě se uskuteční v sobotu 23. listopadu zhruba od 10 do 16 hodin na Andělu před informačním autobusem na prostranství u Království železnic v Praze.

Soutěž proběhne formou testu, který bude obsahovat 30 otázek se čtyřmi možnostmi na výběr. Vždy jedna bude správná. Otázky budou vyvěšeny v informačním autobusu, nebude tedy možné si je odnést. Soutěžící obdrží odpovědní arch, kde zaškrtnou správné odpovědi a vyplní jméno a kontakty pro případ výhry.

V případě rovnosti umístění rozhodne tipovací otázka nebo los. Tři nejlepší se mohou těšit na dárky od Českých drah, pražského dopravního podniku, Klubu železničních cestovatelů a společnosti ROPID, která organizuje nejen veřejnou dopravu v Praze, ale i soutěž o nejlepšího šotouše.


Další články
Nahoru