dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Máte - li zdravotní problém, na začátku roku se často projeví v těchto orgánech
Haló, tady ledviny. Houstone, máme problém. Ilustrační foto: freeimages

Máte - li zdravotní problém, na začátku roku se často projeví v těchto orgánech

První dva měsíce roku jsou vhodnou dobou k očistě močového ústrojí a ledvin. Jestliže v nich máme nějaký zdravotní problém, projeví se to často právě v lednu či únoru. Čím tedy ledviny posílit? Očistou.

Je dobré vynechat nejméně na měsíc ve stravě jakékoliv mléčné výrobky z kravského mléka. Lze nahradit mléčným výrobkem kozím, ovčím či sojovým. Nebojte se, že vám bude něco chybět. Mnohem více vápníku je například v mořských řasách, ze kterých si denně dělám vývar.

Mléčné výrobky velmi překyselují, způsobují proto artrózu, osteoporózu i jiné současné časté problémy kostí a kloubů. Během své očisty ledvin si nedávejte do kávy mléko. Nepijte latté, capucino.

Je třeba mít ledviny v teple, prohřívat je. Vhodná je jednou týdně jóga. Výborná je automasáž ledvin, aby se prohřívaly i prokrvovaly.

Doporučuji pít jen teplé nápoje. I v létě. Tělo nemá rádo šok, když se do rozpáleného organismu nalije ledový nápoj. Ledviny utrpí nejvíce. Okamžitě je to oslabí. Pozor na studené pivo.

Ve stravě používejte v době detoxikace ledvin denně nějaké fazolky. Různé druhy jsou dostupné v bioprodejnách, střídejte je. Stačí v množství dvě velké lžíce, ale denně. (Nebudou nadýmat, když se namáčí, voda se vylije, důkladně se properou a vaří spolu s řasou). Fazolky Mungo, Adzuki…atd.

Během celé očisty pijte denně litr čaje (z termosky horkého), ve kterém je pravý celík zlatobýl. Navíc si tento čaj můžete každé tři dny přilít do vany nebo kbelíku a dělat si dvacetiminutovou lázeň celého těla nebo nohou. Organizmus tak přijímá léčivé látky z bylin i zevním způsobem všemi póry těla.

Je dobré si  též dělat obden zásaditý vývar. Dát například do studené vody vařit různé druhy zeleniny, co dům dá, či použít balenou sadu živé zeleniny do polévky. Vaří se jedenáct minut. Pak je potřeb vývar co nejdříve vypít, zeleninu vyhodit, nejíst ji.

Na dva měsíce zkuste přestat konzumovat brambory a rajčata, ty ledviny poškozují. Zkuste také omezit solení. Používejte v kuchyni zelené. Petržel, šťovík…

Začněte vylučovat ze stravy potraviny, které vás překyselují. O překyselení psala Jarka Kučmášová zde.

S funkcí ledvin souvisí strach z hlediska emocí. Jestliže trpíte přehnaným strachem a úzkostí, je třeba s těmito emocemi, které svírají ledviny a drží je ve velkém stresu, nějakou terapií pracovat.  

Přeji vše dobré a pevné zdraví do roku 2016.

Autorkou textu je lektorka hot jógy Jarka Kučmášová z Domu jógy Anděl a Vinohrady.


Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Touto nemocí se u nás léčí více 900 tisíc pacientů, jejich počet každý rok narůstá. Hrozí poškození ledvin i očí. Do konce listopadu se lidé po celém Česku mohou nechat zdarma vyšetřit na příznaky, které sami nepoznají

19. listopadu 2017 v 11:37

Preventivní program Zdraví národa nabídne od 20. do 30. listopadu další bezplatné vyšetření krve. V jeho průběhu budou mít zájemci starší 18 let příležitost si na vybraných pracovištích laboratoří synlab czech ověřit, jestli netrpí cukrovkou neboli diabetem 2. typu. S touto nemocí se v České...

Další články
Nahoru