dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Mastičku, víno i vložky do bot. Nejen to můžete koupit v první pražské konopné lékárně
Konopná lékárna funguje v pasáži na Václavském náměstí: Foto: Carun Pharmacy

Mastičku, víno i vložky do bot. Nejen to můžete koupit v první pražské konopné lékárně

Konopná mast, loupaná semínka, lístky, panenský olej, tělový a pleťový olej, tělové mléko, mycí gel, ústní voda, pleťový krém, sirup, mýdlo, ale i víno nebo vložky do bot. To vše můžete koupit v první pražské konopné lékárně, která byla nedávno otevřena na Václavském náměstí 56 v pasáži paláce Fénix.

V budoucnu by měl být v lékárně, provozované společností Carun Pharmacy, k dostání i šampón. Ten je ve vývoji. „Lidé mají rádi, když pění, na čemž pracujeme,“ řekl při otevření lékárny majitel Carun Pharmacy Jiří Stabla.

V budoucnu by se mohly v lékárně prodávat dokonce i boty. „Chceme, aby měly pěkný design. Nejlépe, aby měly kultovní design jako třeba známé prestiže, konverzky, ale moderní,“ dodal. Chce, aby boty byly univerzální – aby je lidé mohli nosit na vycházku i ke kvádru.

konopna-lekarna-3-nahled Zatím si tedy zájemce může dát do bot alespoň konopné vložky. Na nohy působí, jakoby šlapaly v přírodě po trávě. Jsou dobré například na kyčle. Nohy navíc nezapáchají, protože  díky materiálu z konopí se nedaří bakteriím.

V konopných semíncích jsou všechny důležité látky

Stabla vychválil i další konopné výrobky. „Konopné semínko se konzumovalo tisíce let, byla to hlavní obživa lidí, než nám to před pár lety zakázali,“ uvedl. „Hrstka konopných semínek vám dá všechny důležité látky,“ dodal.

Je vegan, při otevření lékárny se však nechal přemluvit kolegy, a tak bylo možné -  spolu s konopným vínem, sirupem, zeleninovým salátem a sladkostí – ochutnat i obložené chlebíčky s konopnými pomazánkami, ozdobené vajíčkem a sýrem.

konopna-lekarna-2-nahled A jaké jsou v lékárně cenové relace? Za kvalitu se platí! Kupříkladu 500 ml tělového mléka s banánovou a dalšími vůněmi vyjde na 640 korun, 105 ml konopné mastičky na 330 korun.

Stabla zdůraznil, že se jedná o čistě přírodní produkty – řídí se totiž heslem „na své tělo si dej pouze to, co bys snědl“. Po těchto slovech snědl trošku pleťového krému. Řekl, že o výrobky společnosti Carun Pharmacy mají zájem ve více než třiceti zemích světa.

„Před pěti lety jsme začali působit s filozofií ´vrátit lidem konopí´. Daří se nám,“ řekl. Výrobky jsou z rostliny Cannabis Sativa, v ČR se jí často říkává technické konopí. „To je špatný název, v botanickém herbáři tak nikdy nazvána nebyla, tato rostlina je zde tisíce let,“ dodal.

Vysvětlil, že se nejedná o konopí medikální, Cannabis Sativa má však všechny látky jako ono, s výjimkou látky THC, které je v prodávaných produktech maximálně do 0,3 procenta.

konopna-lekarna-4-nahled V Českých zemích byly podle Stably první archeologické nálezy konopí ještě dřív než v Číně. „Konopiště, kde nyní máme jednu z lékáren, dostalo název po konopí, byli jsme konopná velmoc,“ řekl.

V ČR má společnost Carun Pharmacy, jejíž mast byla prvním konopným výrobkem v EU, zatím celkem 10 lékáren.


Autor: Anna Skálová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Dnes ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Další články
Nahoru