Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Masopustní průvod prošel Hradčany a Malou Stranou
Bývá tradicí, že pokyn maskám k zahájení průvodu dává nejvyšší představitel Prahy 1. Letos se této role poprvé zhostila starostka Terezie Radoměřská. Foto: P1

Masopustní průvod prošel Hradčany a Malou Stranou

Dav masek se vydal v sobotu odpoledne od hostince U Černého vola v Loretánské ulici na Hradčanech směrem dolů na Malou Stranu. Pokyn ke startu dala starostka Terezie Raroměřská.  

„Trošku jsme se báli deště, ale je krásné, že dorazilo hodně masek a celkově je skvělá účast. Věřím, že všichni dojdou na Kampu a nejlépe po svých,“ uvedla starostka po zahájení akce.

Průvod se tradičně zastavil před památníkem T.G. Masaryka u Pražského hradu, kde se zpívala píseň Ach synku, synku. Pár desítek metrů odtud před domem U Dvou slunců došlo k podražení kobyly, ze které byly lidem rozhazovaný uzeniny.

Následovalo několik aklimatizačních zastávek, přičemž nechyběla masopustní svatba před hostincem U hrocha. Po cestě hrál dechový orchestr z Mladé Boleslavi a Chlapecký sbor Bruncvík. Masopust vyvrcholil na Kampě, kde se zvažovalo zastřelení medvěda. Ten však utekl, takže přežil. 

Bohatý program po cestě i na Kampě připravil pro průvod i přihlížející Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan ve spolupráci s Městskou částí Praha 1, Městskou policií Praha 1, Sdružením výtvarníků Karlova mostu a Sborem dobrovolných hasičů Praha 1.


Autor: puc

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

Včera ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 13. týden

Včera v 19:30

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Oslavy Velikonoc v Písecké bráně

Včera v 19:13

Tradiční oslavy Velikonoc v Písecké bráně v Praze 6 začínají v neděli 26. března ve 14 hodin. Vystoupí dětský soubor Sedmihlásek, bude se upalovat Morana, uvidíte výstavu fotografií a těšte se na Velikonoční rej.

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

Včera v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

22. března 2023 v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

22. března 2023 v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

22. března 2023 v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

22. března 2023 v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Čarodějnice Prahy 14

22. března 2023 v 06:44

V Parku U Čeňku se v neděli 30. dubna od 14 do 22 hodin budou pálit čarodějnice. Pro děti jsou připraveny malování na obličej a skákací loď, dospělí se mohou těšit na Pavla Čadka a ve 21 hodin vystoupí VOXEL. Na místě budou čtyři ohniště na opékání buřtů. Vstup je...

Další články
Nahoru