dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Masopust v Praze odstartují již za měsíc premiérové trhy
Závěrečný průvod loňského ročníku Žižkovského masopustu. Tradiční akce se uskuteční i letos. Foto: archiv Praha 3

Masopust v Praze odstartují již za měsíc premiérové trhy

Městská část Praha 2 se poprvé ve své novodobé historii připojí k tradičním masopustním oslavám. Rozhodli o tom radní Prahy 2, kteří na svém jednání v pondělí 6. ledna schválili pronájem části Tylova náměstí pro pořádání Vinohradských masopustních trhů.

Masopustní tradice, spojená s radovánkami a hodováním, patří k oblíbeným lidovým zvykům, které se v Čechách a na Moravě udržují již od 13. století.

Trhy potrvají od 18. února do 14. března. Zájemci si budou moci koupit v některém ze 22 stánků gastronomické speciality a delikatesy, drobné umělecké a dárkové předměty, přírodní kosmetiku, ovčí a beraní kožešiny či výrobky ze dřeva i z proutí.

„Vinohradské vánoční trhy si už získaly dobrou reputaci, tak proč neoživit prostory bývalého tržiště masopustním trhem,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Ing. Jan Vaněk. Dřevěné stánky budou v béžové a vínově barvě se zeleně natřenými vývěsními štíty, stříšky pokryje zelená krytina z bonnského šindele. Otevřeno budou mít denně od 10 do 19 hodin.

Masopustní průvody

Tradiční Malostranské masopustní veselí se uskuteční v sobotu 1. března. Desítky nadšenců vyrazí v maskách od pivnice U černého vola na Hradčanech směrem na Kampu. Cesta, která se dá normální chůzí zvládnout za čtvrt hodiny, jim díky občerstvovacím zastávkám před pivnicemi a restauracemi zabere mnohem více času. Program vyvrcholí na Kampě trhy a hudebními vystoupeními.

Druhý březnový víkend lze vyrazit i na Žižkovský masopust, který byl britským deníkem The Guardian vyhlášen jedním z největších lákadel české metropole pro zahraniční návštěvníky. Letošní program obou tradičních masopustů bude teprve zveřejněn, server Pražský patriot o něm bude informovat.


Další články
Nahoru