dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražský život

Masopustní trhy na Tylově náměstí začínají

Ke staročeské tradici masopustních oslav se v úterý 18. února připojí také Tylovo náměstí v Praze 2. Až do 14. března bude hostit první Vinohradské masopustní trhy se stánky, nabízejícími delikatesy typické pro tyto lidové oslavy. Masopustní veselí vyvrcholí v úterý 4. března, kdy začne „Masopust na Tylově náměstí“.

Ten začíná ve 14 hodin a hned po oficiálním zahájení budou zástupci radnice příchozím rozdávat typický masopustní gulášek s chlebem. Pro děti se chystá populární „malování na obličej“ za asistence lektorů a budou si moci vyrobit svoji masopustní masku. Masku by si ale měl přinést každý, kdo si nechce nechat ujít tradiční průvod masek v čele s herci divadla D 21, za doprovodu Staropražské kapely Hašlerka. Průvod vychází z Tylova náměstí v 16:30 a na všechny, kteří přijdou s maskou, čeká malý dárek.

Po celou dobu trvání trhů budou stánky otevřeny denně od 10:00 do 19:00 hodin. Nabídnou gastronomické speciality a delikatesy jako jídla na grilu, cukrovinky, perníky, sýrové pochoutky. Připraveny jsou umělecké a dárkové předměty, přírodní kosmetika, ovčí kožešiny či výrobky ze dřeva i z proutí.


Další články
Nahoru