dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražská kultura

Masopustní slavnosti Carnevale Praha 2016 v první městské části až do 9. února

Masopustní slavnosti Carnevale Praha 2016 probíhají v centru Prahy v termínu až do 9. února. Akce se koná pod záštitou starosty městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého, Jeho Excellence Alda Amatiho, velvyslance Italské republiky v ČR, ředitele Italského kulturního institutu v Praze Giovanniho Scioly, ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové a ministra financí Andreje Babiše.

„Od pradávných počátků byl masopust vždy plný radosti, jídla a pití, ale i rozpustilosti. Však byl také od středověku trnem v oku různých mravokárců, kteří proti němu usilovně – a jak se budeme moci přesvědčit i při letošním Carnevale Praha – marně brojili,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Změnit svojí identitu a být kýmkoliv a k tomu si užít opravdové radovánky. To je hlavní smysl festivalu Carnevale Praha, který se v centru metropole koná už po desáté.

„Pro účastníky je to nádherná věc, kdy mohou změnit svoji identitu. Můžete být, kým chcete a pořádně si to užít,” uvedla organizátorka festivalu Carnevale Praha Zlatuše Muller.

Festival Carnevale Praha je kulturně – společenský projekt, který se odehrává 12 dní v zimním období mimosezóny. Jeho cílem je nabídnout město Prahu jako znovuzrozenou karnevalovou destinaci. Po několika úspěšných ročnících festivalu Carnevale Praha se Praha řadí ke světovým metropolím, ve kterých se odehrávají karnevalové slavnosti. Tato akce se uskutečňuje pravidelně v centru Prahy a letos se uskuteční už podesáté.

Slavnosti Carnevale Praha 2016 probíhají na veřejných prostranstvích, v palácích, muzeích, galeriích, divadlech, školách a dílnách, ale také v restauracích a obchodech. Bohémský festival Carnevale Praha je barvitou přehlídkou našich báječných nápadů, jedinečných schopností, rafinovaných chutí a oslňující kreativity.

Důležitou součástí pražského carnevalu je též festival barokní kultury, který je pořádán v autentických místech spojených s historií pražského carnevalu a který představuje veřejnosti projekty mapující vrcholná období carnevalového fenoménu.

Oficiální webové stránky festivalu Carnevale Praha jsou www.carnevale.cz.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru