dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražská doprava

Masivní zlevňování Naturalu 95: do Prahy se po deseti letech vrátila cenová válka pumpařů

Přijíždíte k čerpací stanici, na cenovém „totemu“ svítí nafta se známou částkou kolem 38 Kč/l a nad ní Natural 95 za neuvěřitelných 34,90 Kč/l! Takové situace tento týden udivují řidiče v Praze. V médiích se přitom spekuluje o předpokládaném zdražení pohonných hmot v celé zemi v souvislosti s konfliktem na Ukrajině. V Praze se však ještě dříve začalo bojovat beze zbraní.

„Jsme svědky tvrdého konkurenčního boje některých řetězců, které se rozhodly, že stlačí ceny Naturalu 95 na úplné dno. Litr tohoto druhu paliva zlevnil v Praze za necelý týden o 1,33 Kč/l a včera se tankovalo průměrně za 35,70 Kč. Z dlouhodobě nejdražšího benzinu v ČR se tak prakticky přes noc stal téměř ten nejlevnější,“ uvedl marketingový ředitel CCS Marek Paneš.

Masivní zlevňování Naturalu 95 pozoruje radar společnosti CCS zhruba od poloviny minulého týdne. Ještě 25. února stál průměrně 37,03 Kč/l. Následoval prudký pád o 1,44 Kč/l na 35,59 Kč/l, a to během pěti dnů. Největší radost mají nyní řidiči v Praze 7, která byla dlouhodobě nejdražší lokalitou. Natural 95 se tam propadl z 38,60 Kč/l o 3,23 Kč/l na nevídaných 35,37 Kč/l.

V následujících týdnech se bude zdražovat

Nafty se cenová válka zjevně netýká, protože její cena se ani v posledních dnech výrazněji nezměnila. Řidiči ji tankují v Praze průměrně za 36,91 Kč/l. V hlavním městě tak nastala velice zvláštní situace: Natural 95 je o více než korunu levnější než nafta.

Podobné šílenství zachvátilo vývoj cen pohonných hmot naposledy před deseti lety. Také tehdy šlo o skokové snížení cen až o 3 koruny a dějištěm byla opět převážně Praha.

„V následujících týdnech lze očekávat postupné zdražování pohonných hmot, a to v důsledku eskalující krize na Ukrajině. Již tento týden ceny ropy ve světě vystoupaly na několikaměsíční maxima. Proto očekáváme, že v příštích dvou týdnech dojde k zdražení obou druhů nejprodávanějších paliv. Na druhou stranu bude zajímavé sledovat, jak se tento trend střetne s cenovou válkou v Praze,“ dodává Marek Paneš.

ceny-benzinu-brezen-2014

Zdroj: CCS


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru