dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Martucci svolává na Václavák demonstraci proti násilí na ženách... a za Ivetu Bartošovou!
Domenico Martucci chce v neděli uspořádat demonstraci na Václavském náměstí. Ilustrační foto: Jan Kuba

Martucci svolává na Václavák demonstraci proti násilí na ženách... a za Ivetu Bartošovou!

Expartner Ivety Bartošové Domenico Martucci se rozhodl u sochy svatého Václava na Václavském náměstí uspořádat tuto neděli demonstraci proti násilí na ženách. K zorganizování akce ho motivovalo dění kolem jeho bývalé partnerky, zpěvačky Ivety Bartošové. Italský hrabě věří, že díky demonstraci se podaří Bartošovou dostat od Josefa Rychtáře.

„V souvislosti s případem, který rozvířil debaty o problémech, které jsou aktuální, tady padl nápad uspořádat demonstraci. Jelikož se na své zdi setkávám s osudy spousty žen, které si prošly týráním, či procházejí, rozhodl jsem se pomoct s organizací této demonstrace (povolení úřadů a policie), která by vyjádřila podporu všem týraným ženám a upozornila na jejich velmi obtížnou a často neřešitelnou situaci,“ napsal Martucci na svém facebookovém profilu.

„Oficiálně máme povolenou demonstraci proti týrání žen a dětí od úřadu a policie. Bude se konat 4. srpna 2013, od 17 do 20 hodin, na Václavském náměstí u sochy svatého Václava. Pokud se mezi vámi vyskytuje psycholožka/psycholog se zkušeností s týranými ženami, prosím, ať se mi ozve,“ píše Martucci.

Italský hrabě Domenico také sdělil, že by chtěl založit nadaci na pomoc těmto ženám, ale i týraným dětem, které jsou vystaveny situacím, kterým se neumí, nebo nemůžou bránit.

„Mým přáním je, aby jim tato demonstrace pomohla najít sílu se vzepřít a svou situaci řešit. I kdyby jen jedna, jediná žena našla odvahu se vzepřít, má tato demonstrace smysl. Věřím, že vám jejich osud není lhostejný a podpoříte to svou účastí,“ vyzval k účasti na demonstraci Domenico Martucci.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru