dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Martin může do Prahy přijet na bílém koni, silničáři mají plné sklady
Ilustrační foto: archiv TSK

Martin může do Prahy přijet na bílém koni, silničáři mají plné sklady

Na letošní zimu jsou v Praze připraveny plné sklady posypového materiálu, technika, i unikátní automatický protinámrazový systém. Praha má toto zřízení na sedmi místech a jeho úkolem je upozornit na možnost vzniku náledí a automaticky spustit postřik rizikových míst.

„Sklady posypového materiálu jsou naplněné až po okraj, technika je plně k dispozici a od listopadu bude na našich webových stránkách spuštěn program s přehledem zařazení jednotlivých komunikací v plánu zimní údržby,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK.

TSK má ve své správě 2 293 z 3 963 kilometrů komunikací na celém území hlavního města. Zbylý počet komunikací, o délce 1670 kilometrů, spravují ostatní správci.

TSK rovněž zajišťuje úklid 306 hektarů chodníků a nejfrekventovanějších lokalit, důležitých pro chod metropole. Jedná se například o přístupové cesty ke zdravotnickým, sociálním a kulturním zařízením, ke stanicím metra, k vlakovým a autobusovým nádražím, schodům, lávkám, u zastávek veřejné linkové dopravy či cest k objektům státní správy a samosprávy.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru