Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Martin Laur získal ocenění za významný přínos českému vzdělávání řidičů

Ministerstvo dopravy uspořádalo v Praze 20. října konferenci, jejímž cílem bylo seznámení co nejširší skupiny učitelů autoškol a zkušebních komisařů s aktuální novelou Zákona č. 247/2000 Sb., která přináší největší změny v systému vzdělávání řidičů za posledních 20 let. Zároveň zde byly oceněny osoby s významným přínosem pro české vzdělávání řidičů, a to ve 4 kategoriích (nestátní organizace, autoškoly, zkušební komisaři a státní organizace).

„Jsem rád, že se nám podařilo za 5 let od vzniku Platformy VIZE 0 realizovat a podpořit mnoho užitečných projektů, které směřovali například k nastavení parametrů nové legislativy v otázce mladých řidičů, za významné podpory z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Dále jsme s Asociací autoškol podnikli vzdělávací exkurze do zahraničí a zároveň pořádali odborný seminář v ČR pro přiblížení fungování rakouského vzdělávacího systémů začínajících řidičů v Rakousku. Věřím, že tyto aktivity pomohli pro restartování úvah o zavedení systémových změn“, uvádí Martin Laur.

V posledních letech se rakouský systém vzdělávání snažil nejvíce přiblížit projekt START DRIVING, který popularizoval kurzy pro mladé začínající řidiče, ale i jejich rodiče a byl pro všechny zúčastněné zdarma. Na projektu zároveň spolupracují nejrůznější subjekty ze státní i soukromé sféry. To je i jeden z důvodů a akcelerátorů vzniku nové legislativy v otázce tzv. řidičáku na zkoušku a režimu L17 s postupným seznamováním možnostmi dalšího vzdělávání u široké veřejnosti.

Martin Laur na závěr dodává: „Chci poděkovat za toto ocenění obzvláště pak při příležitosti této skvělé akce, kterou Ministerstvo dopravy a Asociace autoškol uspořádali. Děkuji také všem členům a partnerům Platformy VIZE 0, se kterými jsme v uplynulém období spolupracovali. Je důležité všechny spojovat a propojovat nejrůznější aktivity a dosáhnout tak společného cíle daného filozofií Vize 0: systematického a výrazného snižování počtu lidí, kteří zbytečně zemřou nebo jsou vážně zraněni na silnicích“.Autor: Alo

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru