Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Doprava

Martin Laur získal ocenění za významný přínos českému vzdělávání řidičů

Ministerstvo dopravy uspořádalo v Praze 20. října konferenci, jejímž cílem bylo seznámení co nejširší skupiny učitelů autoškol a zkušebních komisařů s aktuální novelou Zákona č. 247/2000 Sb., která přináší největší změny v systému vzdělávání řidičů za posledních 20 let. Zároveň zde byly oceněny osoby s významným přínosem pro české vzdělávání řidičů, a to ve 4 kategoriích (nestátní organizace, autoškoly, zkušební komisaři a státní organizace).

„Jsem rád, že se nám podařilo za 5 let od vzniku Platformy VIZE 0 realizovat a podpořit mnoho užitečných projektů, které směřovali například k nastavení parametrů nové legislativy v otázce mladých řidičů, za významné podpory z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Dále jsme s Asociací autoškol podnikli vzdělávací exkurze do zahraničí a zároveň pořádali odborný seminář v ČR pro přiblížení fungování rakouského vzdělávacího systémů začínajících řidičů v Rakousku. Věřím, že tyto aktivity pomohli pro restartování úvah o zavedení systémových změn“, uvádí Martin Laur.

V posledních letech se rakouský systém vzdělávání snažil nejvíce přiblížit projekt START DRIVING, který popularizoval kurzy pro mladé začínající řidiče, ale i jejich rodiče a byl pro všechny zúčastněné zdarma. Na projektu zároveň spolupracují nejrůznější subjekty ze státní i soukromé sféry. To je i jeden z důvodů a akcelerátorů vzniku nové legislativy v otázce tzv. řidičáku na zkoušku a režimu L17 s postupným seznamováním možnostmi dalšího vzdělávání u široké veřejnosti.

Martin Laur na závěr dodává: „Chci poděkovat za toto ocenění obzvláště pak při příležitosti této skvělé akce, kterou Ministerstvo dopravy a Asociace autoškol uspořádali. Děkuji také všem členům a partnerům Platformy VIZE 0, se kterými jsme v uplynulém období spolupracovali. Je důležité všechny spojovat a propojovat nejrůznější aktivity a dosáhnout tak společného cíle daného filozofií Vize 0: systematického a výrazného snižování počtu lidí, kteří zbytečně zemřou nebo jsou vážně zraněni na silnicích“.Autor: Alo

Nákladní auto strhlo trolej na Výtoni, tramvajová doprava byla přerušena

22. listopadu 2023 v 09:34 | Aktualizováno v 11:40

Mezi zastávkami Palackého náměstí a Výtoň a mezi Albertovem a Podolskou vodárnou dnes ráno a dopoledne nejezdily tramvaje, spoje na linkách 2, 3, 7, 17 a 21 jezdily odklonem. Bylo to kvůli stržené troleji na Výtoni pod železničním mostem. Strhlo ji nákladní auto s bagrem na korbě. Předpoklad...

Další články
Nahoru