dnes
Středa - skorojasno
22°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
23°C
pozítří
Pátek - skorojasno
24°C
Martin Arden skončil v čele kandidátky Pirátů v Praze 3
Martin Arden. Foto: Facebook

Martin Arden skončil v čele kandidátky Pirátů v Praze 3

Evangelický duchovní a učitel francouzštiny Martin Arden rezignoval na pozici lídra Pirátů. Novým kandidátem na starostu Prahy 3 je tak původní dvojka kandidátky Štěpán Štrébl. Fungování pirátské buňky v Praze 3 provázejí dlouhodobě spory.

Arden chce svou rezignací uklidnit situaci. Již dříve totiž byli ostatními Piráty z kandidátky vyškrtnutí Karel Světlík a Michal Konvička, který měl původně kandidovat ze třetího místa. Sami z kandidátky pak odešli Markéta Světlíková a Jakub Konvička. Snaze o vyškrtnutí musela čelit i sedmička kandidátky Margita Brychtová.

„To, co ukazují někteří z vás v diskuzích na fóru Pirátů, je hanba, ponižující a ostudné. Shazujete celou Pirátskou stranu i její kredit v očích veřejnosti. Navíc ve vrcholící předvolební kampani,“ vzkázal Arden na Pirátském fóru členům strany a jejím příznivcům.

A nebral si servítky ani s předsedou trojkových Pirátů Pavlem Králíčkem, o kterém napsal: „Co udělal náš předseda konkrétního pro Prahu 3, mimo svoji 30 – 50? procentní účasti na schůzích, kolik napsal článků, kolik svolal tiskovek, kolik vytvořil veřejných akcí nebo setkání, kolikrát byl mezi lidmi? Plusmínus nula!“ (pozn. red. – text přebíráme doslovně včetně překlepů)

Ke zklidnění situace vyzval své spolustraníky i poslanec Jakub Michálek. „Podporu krajského předsednictva máte, věřím, že kandidátka získá důvěru i u republikového výboru, a že se konečně plně zaměříte na volební kampaň a zastupování zájmů Pražanů,“ napsal na Pirátském fóru. Trojkové Piráty Michálek zároveň poprosil, aby zakopali válečné sekery a táhli za jeden provaz.


Přes dva miliony korun na výsadbu nových stromů v Praze 11

16. července 2019 v 16:00

Včera radní Prahy 11 přijali do rozpočtu dotaci od hlavního města ve výši 2,17 milionu korun. Tyto prostředky budou na podzim použity pro výsadbu nových stromů v jedenácté městské části.

Další články
Nahoru