dnes
Úterý - zatazeno
10°C
zítra
Středa - zatazeno
12°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
13°C
Martin Arden skončil v čele kandidátky Pirátů v Praze 3
Martin Arden. Foto: Facebook

Martin Arden skončil v čele kandidátky Pirátů v Praze 3

Evangelický duchovní a učitel francouzštiny Martin Arden rezignoval na pozici lídra Pirátů. Novým kandidátem na starostu Prahy 3 je tak původní dvojka kandidátky Štěpán Štrébl. Fungování pirátské buňky v Praze 3 provázejí dlouhodobě spory.

Arden chce svou rezignací uklidnit situaci. Již dříve totiž byli ostatními Piráty z kandidátky vyškrtnutí Karel Světlík a Michal Konvička, který měl původně kandidovat ze třetího místa. Sami z kandidátky pak odešli Markéta Světlíková a Jakub Konvička. Snaze o vyškrtnutí musela čelit i sedmička kandidátky Margita Brychtová.

„To, co ukazují někteří z vás v diskuzích na fóru Pirátů, je hanba, ponižující a ostudné. Shazujete celou Pirátskou stranu i její kredit v očích veřejnosti. Navíc ve vrcholící předvolební kampani,“ vzkázal Arden na Pirátském fóru členům strany a jejím příznivcům.

A nebral si servítky ani s předsedou trojkových Pirátů Pavlem Králíčkem, o kterém napsal: „Co udělal náš předseda konkrétního pro Prahu 3, mimo svoji 30 – 50? procentní účasti na schůzích, kolik napsal článků, kolik svolal tiskovek, kolik vytvořil veřejných akcí nebo setkání, kolikrát byl mezi lidmi? Plusmínus nula!“ (pozn. red. – text přebíráme doslovně včetně překlepů)

Ke zklidnění situace vyzval své spolustraníky i poslanec Jakub Michálek. „Podporu krajského předsednictva máte, věřím, že kandidátka získá důvěru i u republikového výboru, a že se konečně plně zaměříte na volební kampaň a zastupování zájmů Pražanů,“ napsal na Pirátském fóru. Trojkové Piráty Michálek zároveň poprosil, aby zakopali válečné sekery a táhli za jeden provaz.


Pražské hnutí ANO chce na zastupitelstvu řešit dopravu, má připraveno deset otázek

21. března 2019 v 10:03

Hnutí ANO dnes ráno na tiskové konferenci představilo 10 otázek týkajících se dopravy, na které se bude během jednání zastupitelstva ptát magistrátní koalice.

Pražská ODS navrhne vyvěšení izraelské vlajky

21. března 2019 v 09:55

Magistrát nedávno vyvěsil vlajku Tibetu a také NATO. Vedení Prahy zároveň rozhodlo, že na budovách magistrátu bude od 5. do 12. srpna i takzvaná duhová vlajka v rámci festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajky,...

Praha 5 zve na třetí zasedání Zastupitelstva městské části

20. března 2019 v 17:52

Zasedání se bude konat v úterý 26. března od 9 hodin v 6. patře budovy Štefánikova 13–15, v zasedací místnosti ZMČ.

Bývalého starostu Lomeckého v zastupitelstvu Prahy 1 nahradil Kračman

20. března 2019 ve 14:18

Bývalého starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (dříve TOP 09), který v politice skončil, nahradil v zastupitelstvu městské části bývalý radní pro kulturu a právník Filip Kračman (TOP 09), uvedla ČTK. Na svém posledním jednání to schválili radní městské části, kteří zároveň vzali na vědomí Lomeckého...

Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

19. března 2019 v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

Další články
Nahoru