dnes
Čtvrtek - polojasno
8°C
zítra
Pátek - jasno
4°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Martin Arden skončil v čele kandidátky Pirátů v Praze 3
Martin Arden. Foto: Facebook

Martin Arden skončil v čele kandidátky Pirátů v Praze 3

Evangelický duchovní a učitel francouzštiny Martin Arden rezignoval na pozici lídra Pirátů. Novým kandidátem na starostu Prahy 3 je tak původní dvojka kandidátky Štěpán Štrébl. Fungování pirátské buňky v Praze 3 provázejí dlouhodobě spory.

Arden chce svou rezignací uklidnit situaci. Již dříve totiž byli ostatními Piráty z kandidátky vyškrtnutí Karel Světlík a Michal Konvička, který měl původně kandidovat ze třetího místa. Sami z kandidátky pak odešli Markéta Světlíková a Jakub Konvička. Snaze o vyškrtnutí musela čelit i sedmička kandidátky Margita Brychtová.

„To, co ukazují někteří z vás v diskuzích na fóru Pirátů, je hanba, ponižující a ostudné. Shazujete celou Pirátskou stranu i její kredit v očích veřejnosti. Navíc ve vrcholící předvolební kampani,“ vzkázal Arden na Pirátském fóru členům strany a jejím příznivcům.

A nebral si servítky ani s předsedou trojkových Pirátů Pavlem Králíčkem, o kterém napsal: „Co udělal náš předseda konkrétního pro Prahu 3, mimo svoji 30 – 50? procentní účasti na schůzích, kolik napsal článků, kolik svolal tiskovek, kolik vytvořil veřejných akcí nebo setkání, kolikrát byl mezi lidmi? Plusmínus nula!“ (pozn. red. – text přebíráme doslovně včetně překlepů)

Ke zklidnění situace vyzval své spolustraníky i poslanec Jakub Michálek. „Podporu krajského předsednictva máte, věřím, že kandidátka získá důvěru i u republikového výboru, a že se konečně plně zaměříte na volební kampaň a zastupování zájmů Pražanů,“ napsal na Pirátském fóru. Trojkové Piráty Michálek zároveň poprosil, aby zakopali válečné sekery a táhli za jeden provaz.


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru