dnes
Pondělí - skorojasno
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
6°C
Martin Arden skončil v čele kandidátky Pirátů v Praze 3
Martin Arden. Foto: Facebook

Martin Arden skončil v čele kandidátky Pirátů v Praze 3

Evangelický duchovní a učitel francouzštiny Martin Arden rezignoval na pozici lídra Pirátů. Novým kandidátem na starostu Prahy 3 je tak původní dvojka kandidátky Štěpán Štrébl. Fungování pirátské buňky v Praze 3 provázejí dlouhodobě spory.

Arden chce svou rezignací uklidnit situaci. Již dříve totiž byli ostatními Piráty z kandidátky vyškrtnutí Karel Světlík a Michal Konvička, který měl původně kandidovat ze třetího místa. Sami z kandidátky pak odešli Markéta Světlíková a Jakub Konvička. Snaze o vyškrtnutí musela čelit i sedmička kandidátky Margita Brychtová.

„To, co ukazují někteří z vás v diskuzích na fóru Pirátů, je hanba, ponižující a ostudné. Shazujete celou Pirátskou stranu i její kredit v očích veřejnosti. Navíc ve vrcholící předvolební kampani,“ vzkázal Arden na Pirátském fóru členům strany a jejím příznivcům.

A nebral si servítky ani s předsedou trojkových Pirátů Pavlem Králíčkem, o kterém napsal: „Co udělal náš předseda konkrétního pro Prahu 3, mimo svoji 30 – 50? procentní účasti na schůzích, kolik napsal článků, kolik svolal tiskovek, kolik vytvořil veřejných akcí nebo setkání, kolikrát byl mezi lidmi? Plusmínus nula!“ (pozn. red. – text přebíráme doslovně včetně překlepů)

Ke zklidnění situace vyzval své spolustraníky i poslanec Jakub Michálek. „Podporu krajského předsednictva máte, věřím, že kandidátka získá důvěru i u republikového výboru, a že se konečně plně zaměříte na volební kampaň a zastupování zájmů Pražanů,“ napsal na Pirátském fóru. Trojkové Piráty Michálek zároveň poprosil, aby zakopali válečné sekery a táhli za jeden provaz.


Nejdéle působící pražský starosta Žďárský byl opět zvolen

15. listopadu 2018 v 11:57

Pavel Ždárský (Kbely náš domov), který vede pražské Kbely už 21 let, byl včera opět zvolen starostou. Na ustavujícím zasedání o tom městské části dnes rozhodli v říjnu zvolení zastupitelé Prahy 19. Jeho uskupení získalo 11 křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu.

Starostou Uhříněvsi byl zvolen Vojtěch Zelenka

15. listopadu 2018 v 11:54

Starostou pražské Uhříněvsi byl na včerejším prvním povolebním jednání zastupitelstva zvolen Vojtěch Zelenka ze STAN. Starostové a nezávislí se Svobodnými, kteří ve volbách kandidovali spolu, utvořili koalici s uskupením Praha 22 Naše město, které je složené z TOP 09, Pirátů a KDU-ČSL a...

Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na jednání pražského zastupitelstva bod týkající se dopravy. Neuspěl

15. listopadu 2018 v 10:16

Opoziční zastupitel Petr Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na dnešní ustavující zastupitelstvo bod, který by řešil dopravní priority v hlavním městě. 

Jaroslav Kubera zvolen předsedou Senátu

14. listopadu 2018 ve 12:47

Senát na svém středečním ustavujícím zasedání zvolil svým předsedou Jaroslava Kuberu z ODS. Kubera obdržel ve 2. kole hlasy 46 senátorů. Hlavním úkolem Senátu je podle Kubery ochrana Ústavy, demokracie a svobody. Podle předsedy ODS Petra Fialy bude Kubera díky svým zkušenostem horní komoru...

Další články
Nahoru