dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C

Mário Biháry zahraje se svou kapelou Bachtale Apsa v Malostranské besedě

Víte, co znamená název Bachtale Apsa? Překládá se jako Slzy štěstí a vyjadřuje pestrost nálad a emocí. A taková je přesně formace kolem akordeonisty a klavíristy Mária Biháriho, jejíž hudba vychází z tradičních romských melodií a řadí se ke špičce ve svém žánru. Kapela zahraje dnes od 20,30 hodin v pražské Malostranské besedě. 

„Kapelu Bachtale Apsa tvoří opravdu vynikající muzikanti, kteří dokáží své koncerty pořádně rozjet. Jsou nabité energií a plné pestrostí nálad a emocí. Hudba v sobě snoubí kořeny balkánských, maďarských, španělských, ruských i slovenských Romů, vlivy sinti jazzu i klasického čardáše. Skvělé vokály a muzikantské výkony slibují opravdu úžasný hudební zážitek a všichni, kdo mají rádi špičkovou romskou hudbu, by si ho neměli nechat ujít,“ vybízí šéf produkce Malostranské besedy David Pešek Dvořák.

Kapela Bachtale Apsa hraje od roku 2010. Hlavou kapely je známý akordeonista a klavírista Mário Bihári, který patří k nejlepším romským interpretům u nás. Doplňuje ho kytarista a vynikající zpěvák Peter Horvát, houslista a basista v jednom Adam Pospíšil, perkusista Standa Vít a příležitostně i bubeník Michal Nosek, kteří dodávají kapele precizní rytmický základ. Hudba Bachtale Apsa je zdobena typickými vokály, do kterých se zapojují všichni členové.

„Za tu dobu své existence kapela odehrála na 300 koncertů doma i v zahraničí, nejdále asi v Indii a v Alžírsku. Příležitostně spolupracuje s různými osobnostmi hudební scény, naposledy například s raperem Vladimírem 518 nebo s herečkou a zpěvačkou Bárou Hrzánovou. Kapela je prostě jedinečná, a kdo by si ji chtěl poslechnout naživo, příležitost má teď u nás v Malostranské besedě. Lístky koupíte za 150 korun,“ dodává David Pešek Dvořák.


Praha 6 odhalila lavičku na počest prezidenta Václava Havla

Dnes ve 21:11

Před rokem vzdala Praha 6 hold poslednímu československému a prvnímu českému prezidentu Václavu Havlovi projektem „Pocta VH“ k 80. výročí jeho narození a 5. výročí úmrtí, do nějž se na téměř tři měsíce zapojila většina kulturních institucí na území městské části. Posledním projektem byla výtvarná...

Praha 6: Vánoční režim parkování

Dnes v 11:44

Během víkendů 23. – 24. prosince a 30. – 31. prosince bude parkování v celé Praze 6 zdarma.

Přijďte si zabruslit! Veřejné bruslení v Praze 5 začíná v sobotu 23. prosince

Dnes v 11:34

Radnice Prahy 5 zve děti i dospělé na bruslení, které v sobotu 23. prosince v 10 hodin zahájí zástupce starosty Prahy 5 Lukáš Herold.

Betlémské světlo je k dispozici ve foyer Nové radnice

Dnes v 10:40

Plamínek Betlémského světla již plane ve foyer Nové radnice na Mariánském náměstí. Z katedrály sv. Víta ho přivezla náměstkyně pražské primátorky Eva Kislingerová a radní Jan Wolf. Pro Betlémské světlo si mohou lidé přijít ode dneška až do 6. ledna.

Vánoce v PVK: Desítky lidí zajistí provoz, zákaznické centrum má kratší otevírací dobu

Dnes v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace zajistí o vánočních svátcích a na přelomu roku bezproblémovou a plynulou dodávku pitné vody i odvádění odpadních vod. Ve svátečním období dojde k úpravě provozu Zákaznického centra v Dykově ulici.

Vánoční besídka Běžecké školy Prahy 4

Dnes v 09:59

Po klasickém čtvrtečním tréningu běžecké školy ve Žlutých lázních, který bude již 192. v pořadí, čeká na běžce posezení v Pivovarské restauraci Dvorce

Literární večer: Vánoce ať jsou hlavně veselé!

Dnes v 09:06

Městská část Praha 3 zve na literární večer „Vánoce až jsou hlavně veselé!“. Představení se koná ve středu 20. prosince od 18 hodin v Kulturním centru Vozovna.

Praha 2: Třetí Adventní koncert v kostele

Dnes v 08:20

Ve čtvrtek 21. prosince uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Rybovka 2017 v Písecké bráně

Dnes v 07:59

V úterý 19. prosince v 16 hodin si můžete poslechnout tradiční Českou Rybovu mši vánoční v provedení VOŠP, SOŠP a gymnázia Evropská a naladit se tak na blížící se Vánoce.

Rybovka před Týnským chrámem

Dnes v 07:46

Tradiční provedení Rybovy mše vánoční v rámci mše svaté na Štědrý den 24. prosince od 16:30 hodin v Chrámu Matky Boží před Týnem v Praze.

Rybova mše vánoční na náměstí Jiřího z Poděbrad

Dnes v 07:32

Česká mše vánoční v podání členů orchestru a sboru Národního divadla se sólisty Barborou Řeřichovou, Michaelou Kapustovou, Alešem Brisceinem, Svatoplukem Semem v sobotu 23. prosince od 16 do 17 hodin.

Dnes bude odhalena lavička Ferdinanda Vaňka

Dnes v 07:23

V 15 hodin před budovou Národní technické knihovny Ondřej Kolář, starosta Prahy 6 a Michael Žantovský, výkonný ředitel Knihovna Václava Havla odhalí lavičku Ferdinanda Vaňka.

Rybovka na Hlaváku 2017

Dnes v 07:00

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout jsou zváni 23. prosince od 13 do 14:30 hodin do vstupní haly nádraží, severní část.

Další krátké zprávy
Nahoru