dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Marie Kousalíková je nejlépe hodnocená starostka
Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6. Foto: archiv

Marie Kousalíková je nejlépe hodnocená starostka

Starostka městské části Praha 6 Marie Kousalíková je nejlépe hodnocenou ženou starostkou v hlavním městě. V celkovém pořadí hodnocení 22 pražských starostů a starostek skončila na druhém místě. Marie Kousalíková je starostkou městské části Praha 6 od roku 2011, v celé historii šesté městské části je vůbec první ženou – starostkou. 

Výsledky ukázal exkluzivní průzkum společnosti SANEP, který ve vztahu k hodnoceným starostům správních obvodů hl. města Prahy hledal u obyvatel těchto obvodů odpovědi na otázky, zda starostové jednají v zájmu občanů, zda mají setrvat ve své funkci i po letošních volbách a také jak občané dvaadvaceti správních obvodů znají své starosty. V  hodnocení starostů chybí starosta Prahy 5, který v době sběru dat nebyl zvolen.

„V komunální politice působím 20 let. Nebudu lhát a přiznám, že mne hodnocení velmi potěšilo a povzbudilo. Mám ráda místo, kde žiju a záleží mi na něm. Mám ráda lidi a těší mne důvěra, se kterou se na mne obracejí se svými problémy. Zavazuje mě jejich přesvědčení, že jim dokážu pomoci. Motivací je pro mne mnoho – od pocitu odpovědnosti, přes lásku ke krásnému místu, až po radost z toho, že ostatní mají radost a jsou spokojeni.

Nejvíc mne těší, když jsou výsledky mé práce vidět. Mrzí mě ale hlasy těch, kteří neustále říkají, že přestože Praha 6 prosazuje např. nulovou toleranci hazardu, stará se o zeleň a parky, pořádá unikátní kulturní akce a mnoho dalšího, tak stále dokola opakují, že je všechno špatně, a to bez toho, aby nabídli vlastní řešení problému nebo východisko,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6 v reakci na výsledky průzkumu.


Další články
Nahoru