dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Marek Eben se stal čestným občanem Prahy 1
Marku Ebenovi (vlevo) předal Čestné občanství starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: P1

Marek Eben se stal čestným občanem Prahy 1

Předávání ocenění, působivé proslovy, gratulace i zpívání u piana. To vše zahrnovalo předávání čestného občanství Prahy 1 Marku Ebenovi.

Ve čtvrtek 13. října předala Městská část Praha 1 ve Staroměstské radnici čestné občanství Marku Ebenovi. Známý umělec převzal ocenění i s blahopřáním od starosty první městské části Oldřicha Lomeckého.

„Marek Eben je skvělý moderátor, herec, písničkář, který svou profesi vykonává se vší profesionalitou a elegancí. Neváhá pomáhat dobrým věcem a dělá to svým uměřeným, téměř plachým způsobem. Pro Prahu 1 je velkou ctí a radostí, že se stal patronem jejího Klubu seniorů Haštalka. A já jsem velmi rád, mohu tomuto výjimečnému moderátorovi předat čestné občanství Prahy 1,“ uvedl starosta Prahy 1.

Celá událost oceňování se ve Staroměstské radnici nesla v příjemné atmosféře. Marek Eben si vyslechl proslov starosty Prahy 1, přijal od všech hostů gratulace a následně si i zazpíval se svou bývalou profesorkou Annou Huječkovou, která ho přišla podpořit.

marek-eben-clanek-nahled

Marek Eben s Annou Huječkovou
Marek Eben převzal v rámci čestného občanství Prahy 1 plaketu, zarámované ocenění, medaili, kytici a šek v hodnotě sto tisíc korun českých. Obdržené finance se rozhodl dát na dobrou věc a pomoci organizacím či nadacím, které to potřebují. Jednou z organizací, kterým pomůže, bude Středisko sociálních služeb Prahy 1.

marek-eben-clanek-1-nahled

marek-eben-clanek-2-nahled


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru