Dnes Sobota - oblacno 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Manželům Radovým byla odhalena na vinohradském domě pamětní deska
Pamětní deska odhalená na počest Jindřišky a Pravoslava Radových. Foto: P2

Manželům Radovým byla odhalena na vinohradském domě pamětní deska

Pamětní desku věnovanou osobnostem české a světové keramiky a designu nechala 2 vytvořit na počest Jindřišky a Pravoslava Radových. Slavnostní odhalení u domu ve Francouzské ulici, kde oba manželé od roku 1956 žili, proběhlo u příležitosti 100. výročí narození Pravoslava Rady, které připadá na 14. října. Městská část o tom informovala na svém webu. Autorkou pamětní desky je dcera manželů Radových, sochařka a keramička Šárka Radová.  

Slavnostního odhalení pamětní desky se zúčastnili dcery Jitka a Šárka Radová, kolegové z Umělecké besedy a další významní výtvarníci, sochaři a keramici. Na manžele Radovy zavzpomínala i kurátorka a spoluautorka uměleckých publikací a monografií Vendula Fremlová.

Prahu 2 pak reprezentoval radní pro oblast kultury Jaroslav Šolc, který oběma tvůrčím osobnostem vzdal hold interpretací jejich oblíbené skladby na flétnu.

Součástí akce byl i následující vzpomínkový večer v kině MAT, který připomněl život i dílo Jindřišky a Pravoslava Radových. Diváky čekala projekce dokumentu České televize a pásmo animovaných filmů Pravoslava Rady.


Autor: Cen

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru