dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Manévry v metru: Teroristé rozbijí sklenici, podzemka zažije chemický útok
Pražští hasiči při jednom z předchozích cvičení v metru. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Manévry v metru: Teroristé rozbijí sklenici, podzemka zažije chemický útok

Hasiči, policisté a zdravotníci budou v noci na 22. října nacvičovat záchranu lidí po chemickém útoku v pražském metru. Akce se zúčastní přes 600 lidí a záchranáři se při ní zaměří vedle záchrany lidí i na poskytnutí zdravotní péče všem zraněným, na identifikaci a likvidaci nebezpečné látky a na nakládání s případnými oběťmi útoku. ČTK to dnes sdělila mluvčí hasičů Nicole Zaoralová.

„Nic neprověří teorii napsanou na papíře v typové činnosti tak, jako samotná praxe. Z časových důvodů nebudeme v rámci cvičení procvičovat dekontaminaci prostor metra," uvedl k cvičení jeho velitel Oldřich Klegr z pražského hasičského sboru, který je i organizátorem cvičení.

Cvičení se uskuteční v době, kdy není metro v provozu. Podle scénáře kolem jedné hodiny ranní teroristé rozbijí na nástupišti metra ve stanici Anděl skleněnou lahev s nebezpečnou chemikálii. V té době bude ve stanici metra a ve vlaku neznámý počet cestujících a personálu.

V bezprostřední blízkosti rozptýlené látky začnou cestující padat a omdlévat a vznikne panika. Počet raněných a zemřelých bude 90, které budou imitovat figuranti, doplnila mluvčí.


Další články
Nahoru