dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Maminka měla jistě radost: nezletilý mladík popíjel alkohol s bezdomovci. Jsou to mí známí, řekl
Ilustrační foto: archiv

Maminka měla jistě radost: nezletilý mladík popíjel alkohol s bezdomovci. Jsou to mí známí, řekl

Strážníci Hlídkového útvaru v neděli večer nalezli u stanice metra Skalka nezletilého chlapce pod vlivem alkoholu. Případem se dále zabývají úředníci sociálního odboru.

V neděli v osm hodin večer prováděli strážníci Hlídkového útvaru Městské policie Praha kontrolní činnost v okolí stanice metra Skalka. U nedalekého nákupního centra hlídka spatřila dva muže, kteří popíjeli alkohol a s nimi nezletilého chlapce.

Když hlídka s bezdomovci řešila přestupek popíjení alkoholu na veřejném prostranství, tak se chlapce zeptala, proč s muži sedí na lavičce. Mladík odpověděl, že jsou to jeho známí. Při další komunikaci hlídka z chlapce ucítila alkohol.

Ten se přiznal, že asi před dvěma hodinami popíjel s kamarády v Malešicích. Hlídka mladíkovi následně naměřila 0,54 ‰ alkoholu v dechu. Strážníci na místo přivolali chlapcovu matku, která si dítě následně převzala. „Celá věc byla postoupena místně příslušnému sociálnímu odboru péče o dítě k dalšímu opatření,“ sdělil mluvčí pražských strážníků Jan Čihák.


Další články
Nahoru