dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Dětská PrahaPražský sport

Mami s mimi: Jóga pro harmonii matky s dítětem

Pro maminky a jejich miminka po porodu je určeno cvičení v Domu jógy Vinohrady. Lekce Mami s mimi je rozdělena na tři části. Úvodní představení a „co je u nás nového“. Dále jógové protažení maminek, které vyrovnává a harmonizuje celodenní nasazení s miminky, jako jsou časté předklony, propadání hrudníku, kulacení ramen, zvedání miminek. Pozornost je věnována také vědomému dýchání a krátké relaxaci „za pochodu“.

Poté následuje jemná masáž a protahování s miminky, doprovázené říkankami a písničkami, čas společného hraní. Toto „cvičení“ vychází z vývojových pohybů kojenců, které přirozeně rozvíjí a současně přizpůsobuje momentální situaci dětí.

Během lekce mohou maminky svá miminka krmit či přebalovat a po skončení lekce mají všichni dost času na to, aby se beze spěchu vypravili domů a sdělili si vše potřebné.

Bližší informace a rezervace přímo u lektorky Radhy Třešňákové: 776009071. Dům jógy Vinohrady, Jana Masaryka 6, Praha 2.

Pomoc při cvičení maminek a dětí nabízí hudební CD Lali cvičí jógu, které zábavnou a srozumitelnou formou učí základní cviky jógy. Děti zaujme nevšedním návodem na jógovou rozcvičku, při které se správně protáhne a posílí celé tělo.

CD Lali cvičí jógu si můžete objednat ZDE.

kniha-lali-cvici-jogu-nahled


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru